[Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing (wcześniej Idea Getin Leasing)

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
9%
Wszystko w porządku
2
18%
Przeciętnie
2
18%
Czuję niesmak
1
9%
Nigdy więcej
5
45%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Jarosław

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Jarosław »

Banda naciągaczy! Omijać z daleka! Opłaty za dosłownie każdy świstek, kontakt jedynie za pośrednictwem infolinii, gdzie konsultanci nic wiedzą i nic nie mogą zrobić. Po spłacie pożyczki nie przysyłają stosownych zaświadczeń. Zgroza!


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
BORUTKA

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: BORUTKA »

UWAZAJCIE POLACY NA TYCH Z IDEA GETIN UWAZAJCIE PROSZĘ

Awatar użytkownika
maniek87

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing (wcześniej Idea Getin Leasing)

Post autor: maniek87 »

Też odradzam, kontakt bardzo słaby, by coś załatwić w trakcie trwania leasingu.

Awatar użytkownika
LOLek67

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing (wcześniej Idea Getin Leasing)

Post autor: LOLek67 »

U mnie wszystko w najlepszym porządku. Wystarczy faktury płacić w terminie i jest bezproblemowo.

Awatar użytkownika
Stef13

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Stef13 »

GabMr pisze: 29 gru 2022, o 12:12 NIE POLECAM !!!!! 😫 Ciągle sobie za coś naliczają, nie informując, za każdy dzień zwłoki kolejne opłaty…. Pobierają np 100 zł na udzielenie informacji, oczywiście o ile w ogóle da się dodzwonić … w przeciągu 2,5 roku płacania leasingu straciłam kilka tysięcy złotych na ich „opłaty”. Tragedia!! Podają zły numer konta na fakturach, kontakt średni, warunki bez rewelacji, mnóstwo ukrytych kosztów o których nie ma mowy na początku.. idzie depresji dostać, odliczam dni do końca spłaty. PROSZĘ UNIKAĆ IDEA GETIN LEASING ! 😡😡😡😡
A może to kwestia handlowca który realizował leasing a nie firmy leasingowej ! Kilka tysięcy złotych na opłaty, wg mnie to nie realne. Ja od wielu lat korzystam z tej firmy leasingowej i ani razu nie zapłaciłem nic dodatkowego :)

Awatar użytkownika
zlyklient

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing (wcześniej Idea Getin Leasing)

Post autor: zlyklient »

Zmienia nazwe poniewaz to zlodzieje !!.
Najgorsza firma leasingowa. Polecam omijac ich szerokim lukiem.
Obenie prowadzone sa postepowania przeciwko nim (wtym moje), zeby nie placic kar przez ich nielagalne praktyki to zmienija nazwe i twierdza ze sa "trudnym procesie restrukturyzacji".
Jesli WIBOR idzie w dol to ty musisz skladac wniosek, a w umowie masz ze to oni robia z automatu.
Lamia prawo :
"[1] pkt 11 umowy leasingu:
Wysokość niewymagalnych rat leasingowych jest zmienna i może ulec zmianie (przeszacowaniu) w przypadku zmiany stawki WIBOR 3M w stosunku do stawki obowiązującej w dniu zawarcia umowy. Przeszacowania dokonuje GL, o czym zawiadomi Leasingobiorcę na piśmie
[2] art. 3531 k.c.:
Strony zawierające umowę mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, byleby jego treść lub cel nie
sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego."

A więc :
W polskim Kodeksie cywilnym z 1964 r. podstawowe znaczenie ma w tym zakresie art. 5, zgodnie z którym „nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony”.

Jak wynika z zapisu to powinni robic rowniez gdy sie obniaza a nie gdy tylko podnosi.
Radze kilku krotnie sie zatanowic nad ich wyborem i zapisami w ich umowach.

Awatar użytkownika
Marzenab
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2023, o 15:13

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing (wcześniej Idea Getin Leasing)

Post autor: Marzenab »

Miałam kilka leasingów w różnych bankach ale VB leasing to nie bank to LICHWA doliczją takie kwoty że z 2 rat po 466 zł czyli 920 zł mam do zapłaty windykatorowi ... 3970 zł :oops: .I mam dowód wpłaty , bo wpłaciłam nie całość a 700 zł ponieważ z PZU wypłacono im w międzyczasie na konto 1300 zł za szkodę . Nie zaksięgowali tej wpłaty na poczet rat , ale też mi jej nie wypłacili więc pytanie gdzie są te pieniądze ? No niestety omijajcie tą firmę z daleka ja na pewno już nigdy nie skorzystam z VB

Awatar użytkownika
Jedrzej

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing (wcześniej Idea Getin Leasing)

Post autor: Jedrzej »

Idea Getin leasing a obecnie VB Leasing S. A. w restrukturyzacji, to pułapka. Mam tam kilka aut w leasingu, chciałem we wrześniu 2023 oddać auto firmie leasingowej na plac lub zrobić cesję na osobę, która chce przejąć mój leasing i okazuje się, że nie jest to możliwe. Nie ma obecnie możliwości oddania auta, cesji lub nawet wcześniejszej spłaty lub zmiany harmonogramu spłat. Pozostaje spłacanie rat zgodnie z terminami do końca, gdyż firma jest w restrukturyzacji. Oto ich odpowiedź: "procesy takie jak wcześniejsze zakończenie umowy, zmiana harmonogramu, cesja czy zwrotu przedmiotu na parking obecnie są wstrzymane ze względu na podstępowanie restrukturyzacyjne Spółki.
Prosimy spłacać umowy zgodnie z aktualnymi terminarzami. "

OSTRZEGAM WSZYSTKICH, tak nie powinno być.

Awatar użytkownika
bartek-gdynia

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing (wcześniej Idea Getin Leasing)

Post autor: bartek-gdynia »

Jedrzej pisze: 30 paź 2023, o 20:14 Idea Getin leasing a obecnie VB Leasing S. A. w restrukturyzacji, to pułapka. Mam tam kilka aut w leasingu, chciałem we wrześniu 2023 oddać auto firmie leasingowej na plac lub zrobić cesję na osobę, która chce przejąć mój leasing i okazuje się, że nie jest to możliwe. Nie ma obecnie możliwości oddania auta, cesji lub nawet wcześniejszej spłaty lub zmiany harmonogramu spłat. Pozostaje spłacanie rat zgodnie z terminami do końca, gdyż firma jest w restrukturyzacji. Oto ich odpowiedź: "procesy takie jak wcześniejsze zakończenie umowy, zmiana harmonogramu, cesja czy zwrotu przedmiotu na parking obecnie są wstrzymane ze względu na podstępowanie restrukturyzacyjne Spółki.
Prosimy spłacać umowy zgodnie z aktualnymi terminarzami. "

OSTRZEGAM WSZYSTKICH, tak nie powinno być.
Dokładnie miałem tak samo, nie można wykupić auto bo są w restrukturyzacji. Kiedyś na weekend majowy wpłaciłem ratę 30.04. Na początku mają poszedłem do banku po kredyt obrotowy okazało się, że jestem w KRD bo mnie VB Leasing wpisał bo się pieniądze zaksięgowały 4 maja. Gdzie przestawiam w banku dokumenty, potwierdzenia, że było inaczej. Masakra ta firma czy coś do niej podobnego jest tragiczna. Ludzie z niej pouciekali teraz te faktury podzielone na netto i vat. Działają od stycznia pismo mi przysyłają w lutym. Zemsta, jak najdalej, wolę rowerem jeździć niż tam wziąć kolejny leasing.


ODPOWIEDZ