[Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
5
38%
Wszystko w porządku
4
31%
Przeciętnie
3
23%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
1
8%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing

Post autor: Lui »

Ilona pisze:Cześć, mam ofertę z PKO leasing na stałe oprocentowanie raty. Jutro miałam podpisywać umowę ale nagle pojawił się taki zapis w umowie:
(K-1/19) Stopa Bazowa jest stała przez cały Okres Umowy Leasingu. K wyraża zgodę i upoważnia F do powiększenia wysokości Stopy Bazowej
z tym, że jedynie w sposób odpowiedni do wzrostu poziom rynkowych stóp procentowych lub kwotowań IRS (Interest Rate Swap) z dnia
podpisywania UL przez K, w stosunku do poziomu tych stóp i kwotowań w dniu dokonywania przez F zapłaty za PL. Podwyższenie to: może być
dokonane jednokrotnie, nowa wysokość Stopy Bazowej znajdzie zastosowanie przy wyliczaniu wszystkich OOL i na mocy niniejszych ustaleń
Stron nie stanowi zmiany niniejszej umowy jeżeli powiększy Stopę Bazową o stawkę procentową nie większą niż iloczyn dwóch punktów
procentowych i ilości miesięcy kalendarzowych między datą podpisania UL przez K a datą zapłaty przez F za PL. Na potrzeby kalkulacji Kwoty
Zdyskontowanej stosuje się Stopę Dyskonta w wysokości 70% kwotowania wskaźnika IRS (Interest Rate Swap), adekwatnego dla okresu, o jaki
skracana jest UL w związku z jej wypowiedzeniem lub wygaśnięciem, publikowanego w dniu kalkulacji Kwoty Zdyskontowanej w systemie
informacyjnym Reuters (na stronie PLNAB6WIRS dla PLN lub EURAB6EIRS dla EUR) na ostatni roboczy dzień miesiąca, poprzedzającego
miesiąc, w którym UL wygasła lub została rozwiązana.

Ktoś z Was się z tym spotkał? Jak to rozumieć?
To dotyczy okresu pomiędzy podpisanie umowy, a dostawą. Są sytuacje, że umowa jest podpisywana np.: w grudniu, a odbiór następuje za kilka miesięcy. I to chodzi o ten okres.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
scorpion
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2020, o 09:53

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing

Post autor: scorpion »

Mam 7 leasingów w PKO BP. Do tej pory jestem bardzo zadowolony. Są jakieś dodatkowe opłaty za zmiany lub pozyskanie informacji, ale te opłaty mają wszystkie firmy leasingowe.
Ogólnie jestem tego zdania, że bardzo dużo zależy od samego Doradcy - jeśli on sam jest na bieżąco (dokształca się, interesuje się różnymi tematami) i się przykłada do swojej pracy, to można wiele więcej osiągnąć.

ODPOWIEDZ