[Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
3
15%
Wszystko w porządku
6
30%
Przeciętnie
4
20%
Czuję niesmak
5
25%
Nigdy więcej
2
10%
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
mistervip
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2016, o 11:02

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: mistervip »

nie będę oceniał. podam jedynie kilka faktów z dotychczasowej krótkiej współpracy:
1. zwróćcie uwagę na sposób zakończenia umowy. mało kto podpisując umowę myśli, że mu auto ukradną (a tym bardziej nie liczy ile będzie go to kosztowało), ale takie rzeczy się zdarzają. Mleasing dyskontuje całą wartość niezapłaconych rat stopą bliską 0, a w skrajnym przypadku równą 0. oznacza to, że jak wam za szybko ukradną auto (i nie zadziała GAP, bo ubezpieczyciel wypłaci kwotę z faktury zakupu), to zapłacicie cały koszt leasingu (wszystkie raty z odsetkami), mimo, że korzystacie z niego np. 3 miesiące... jak to wygląda u konkurencji? sprawdziłem 2 firmy i obie mają zdecydowanie lepsze warunki.
2. macie problem i chcecie uzyskać konkretną pomoc? jeżeli jesteście dociekliwi i pierwsza odpowiedź z departamentu obsługi umów was nie zadowoli, to na kolejną odpowiedź nie macie co liczyć ani od starszego specjalisty ani od menedżera. takie ignorowanie klienta jest dla mnie najbardziej wkurzające.
3. zwracacie się o pomoc do doradcy, z którym podpisywaliście umowę? obiecuje, że zadzwoni jutro? moje doświadczenie: nie odbiera telefonów, nie oddzwania.
4. ukradli wam auto, a mimo to musicie płacić raty? ok - wszędzie jest tak samo... ale gdy po zamknięciu sprawy dostaniecie korektę nadpłaconych rat i szybciutko odeślecie ją, żeby odzyskać kasę - nie czekajcie na przelew!!! okazuje się, że: 1. powinniście się zwrócić o wypłatę pieniędzy osobnym pismem, 2. nie mają waszego numeru rachunku!? że co miesiąc wpłacaliście raty i mają numer? cytuję: "nie jest przypisany do kontrahenta"
moja sprawa się jeszcze nie zakończyła, więc może jeszcze się odezwę.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
rok

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: rok »

Tylko nie mLeasing. Oni nie zarabiają na leasingu tylko na wypowiadaniu i wznawianiu umów. Miałem wcześnie leasingi w innych firmach i nigdy nic się takiego nie działo, że prz braku jednej płatności wypowiadają umowę i żądają nie wiem ile za jej wznowienie.
Żenada

Awatar użytkownika
Joe87

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: Joe87 »

Moje doświadczenia z mleasingiem niestety nie należą do miłych. Totalny brak komunikacji między jednym działem a drugim.
Miałem chwilowe problemy z płynnością, poprosiłem o rozłożenie ubezpieczenia na raty, otrzymałem informację że mogą to zrobić, ale pod warunkiem że rata wyniosłaby min 2 tys złotych, tymczasem mój dług wobec nic wynosił 1200zł. Tydzień później, z innego działu mleasing wyszło pismo do mnie (doliczono obecną ratę) i stwierdzono, że mój dług wynosi teraz 2000zł, toteż mleasing wypowiedział mi uwowę.
Oczywiście cała korespondencja idzie drogą pocztową, bo mleasing nie zna maili, telefonów i sms-ów.
Mam drugi leasing w Getin Banku, i tutaj znają inne formy kontaktu.
Odradzam wszystkim przedsiębiorcom tę firmę.
Jeżeli płacisz wszystko w terminie to jest OK. Ale wystarczy że Ci się noga powinie, to mleasing nie bedzie chciał dogadać się z tobą tylko zrobi wszystko żeby Cię pogrążyć.

Awatar użytkownika
Oszukany

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: Oszukany »

Fatalny Bank i Leasing. Mają swoje wewnętrzne procedury, o których nie powiadamiają klienta przy podpisaniu umowy. Dowiadujesz się o nich dopiero, gdy chcesz coś zmienić.
Żadnego kontaktu ze strony starszego specjalisty. Odpowiedzi na maile opryskliwe i niegrzeczne. Nie pomagają rozwiązać problemu, tylko twierdzą, że nie można, bo wewnętrzne procedury...

A miałem, wydawało by się prostą sprawę. Chciałem przenieść leasing z jednej działalności na drugą. I co? Wewnętrzne procedury banku zabraniają!!!

NIE POLECAM I ODRADZAM!!!! :oops:

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: Jarosław Król »

Oszukany pisze:Fatalny Bank i Leasing. Mają swoje wewnętrzne procedury, o których nie powiadamiają klienta przy podpisaniu umowy. Dowiadujesz się o nich dopiero, gdy chcesz coś zmienić.
Żadnego kontaktu ze strony starszego specjalisty. Odpowiedzi na maile opryskliwe i niegrzeczne. Nie pomagają rozwiązać problemu, tylko twierdzą, że nie można, bo wewnętrzne procedury...

A miałem, wydawało by się prostą sprawę. Chciałem przenieść leasing z jednej działalności na drugą. I co? Wewnętrzne procedury banku zabraniają!!!

NIE POLECAM I ODRADZAM!!!! :oops:
Przeniesienie na inną osobę jest możliwe poprzez cesję umowy. Czy odmówiono Ci cesji, czy po prostu firma, która miała przejąć umowę nie spełniała kryteriów leasingodawcy?

Jeśli to drugie, to ciężko mieć pretensje.

Awatar użytkownika
NigdyWięcej

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: NigdyWięcej »

1. Niesymetryczne OWL; zabezpiecza tylko Leasingodawcę
2. UWAGA, ciekawe: Każdego roku polisa OC przychodzi z taką samą, ZEROWĄ zniżką za bezszkodową jazdę; co roku trzeba się odwoływać
3. Zawyżone kwoty ubezpieczeń przez rejestrację w mieście wojewódzkim nawet jeśli pojazd jest użytkowany na wsi
4. Zero informacji o procedurach (w moim przypadku rozliczenia umowy z powodu szkody całk.); infolinia zapchana, pracownicy ukrywają się za adresami email, na maile nie odpowiadają
5. Przeciąganie spraw

Awatar użytkownika
bmwx6

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: bmwx6 »

Złodzieje i oszuści!! Szukam osób oszukanych przez Mleasing. Mimo indywidualnego ubezpieczenia wystawiają swoje dwa razy droższe, których nawet nie raczą wysłać, a potem przysyłają fv za to ubezpieczenie. W pierwszym roku wyrazili wolę zwrotu bezprawnie wystawionego ubezpieczenia ale dopiero po 10 miesiącach i tylko za niewykorzystany okres czyli za 2 miesiące. Kasy tak czy siak nie oddali ani nie przeksięgowali na bieżące płatności. w drugim roku zrobili to samo, mimo że dostali przed terminem rezygnację z ubezpieczenia i dokumenty nowej polisy. Przedmiot leasingu zabrali na parking do siebie i sprawa trafiła do sądu, oczywiście chcieli się dogadać ale na swoich warunkach i z korzyścią dla siebie, czyli zapominamy o wszystkich roszczeniach, płacimy ich ubezpieczenie i dalej raty (cytat p. dyrektor leasingu: PŁAĆ I PŁACZ!) - TAKIE MAJĄ PODEJŚCIE. Na dzień dzisiejszy naszych kosztów związanych ze sprawą jest ok 50tys. Prawnicy innych leasingów śmieją się i twierdzą że mamy rację, sprawa pewnie długo potrwa ponieważ będą chcieli grać na zwłokę, aż będziemy mieli dość. Nie poddamy się i będziemy walczyć o zwrot wszystkich kosztów i pierwszej wpłaty, bo wg umowy pierwsza wpłąta nie jest zaliczką a umowa została rozwiązana nie z naszej winy. PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED MLEASINGIEM. Jeśli ktoś miał podobną sytuację, proszę o napisanie na forum.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: Jarosław Król »

Ale rozumiem, że umowa została wypowiedziana przez mLeasing i samochód trafił do nich w wyniku windykacji?

Awatar użytkownika
Gość

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: Gość »

bezprawnie wystawioną fv za ubezpieczenie (równowartość ponad 2 raty leasingowe) potraktowali jako zadłużenie rat, aczkolwiek wypowiedzenie umowy, ani polisa z br ani z ubiegłego, nigdy do nas nie dotarło

Awatar użytkownika
natki

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: natki »

bmwx6 pisze:sprawa pewnie długo potrwa ponieważ będą chcieli grać na zwłokę, aż będziemy mieli dość
Jeśli doszło do bezprawnych działań to zgłaszasz doniesienie na policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i wtedy nie mają nic do gadania tylko muszą stawiać się na przesłuchania. Ale musi to podejrzenie być mocno uprawdopodobnione.

Lepiej upewnijcie się że faktycznie nie była do was wysyłana żadna korespondencja także elektroniczna. Upewnijscie sie też że dochowaliście warunków i terminów umowy dotyczących powiadomienia mLeasing o zawarciu nowej polisy.
Piszę o tym bo często się komuś coś wydaje, a potem się okazuje, że wszystko było w porządku ze strony leasingodawcy.


ODPOWIEDZ