[Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
3
15%
Wszystko w porządku
6
30%
Przeciętnie
4
20%
Czuję niesmak
5
25%
Nigdy więcej
2
10%
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
Odradzam - nigdy wiecej

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o BRE Leasing

Post autor: Odradzam - nigdy wiecej »

Miałem kilka samochodów osobowych u nich na spółkę. Do czasu jak wartość samochodów była porównywalna albo niższa od kwoty zobowiązania, wszystko ok, ale po 2 latach leasingu zaczęły sie jaja... Po 3 tyg spóźnienia wypowiedzenia umów (spóźniony jeden samochod, wypowiadają 3). Oczywiście umowy wznowili, ale jegomość który zajmował sie tematem (z centrali) po tym jak żarzadali 9 tys za wznowienie umów od samochodów wartych z 80 tys, w odpowiedzi na moje próby negocjacji otwarcie mi powiedział, ze im tych umów tak naprawdę sie nie opłaca wzmacniać, bo zadłużenia u nich mam z 30 tys (suma rat do spłaty) a samochody są warte z 80, więc Jego firma (Bre Leasing) na tym wznowieniu traci z 50 tys i albo płace 9 +VAT za jego fatyge, albo oni sobie je sprzedadzą.

Uważajcie na nich, to przecwaniaki. Jeśli jedyna opcja na Leasing byłoby wzięcie go w Bre wolałbym chodzić pieszo.


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
Treść wpisu sugeruje, że umieszczający go leasingobiorca może być nierzetelnym płatnikiem = Nie bierzcie na serio opinii osób, które nie płacą rat w terminie


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o BRE Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

Odradzam - nigdy wiecej pisze:Po 3 tyg spóźnienia wypowiedzenia umów (spóźniony jeden samochod, wypowiadają 3).
Coś chyba lekko konfabulujesz, bo to mało prawdopodobne, żeby zaledwie po trzech tygodniach wypowiedziano Ci umowę.

Najpierw Bre Leasing musiał wezwać Cię do zapłaty i musiał wyznaczyć Ci dodatkowy termin. Dopiero jak tego dodatkowego terminu nie dotrzymałeś, to dopiero wtedy miał prawo wypowiedzieć Ci umowę.
W praktyce jest tak, że opóźnienie musi być miesięczne, żeby wystawione było dodatkowe wezwanie. Więc płatność miałeś przeterminowaną pewnie o co najmniej 6-7 tygodni, a może i więcej.

Co do wypowiedzenia trzech umów z powodu opóźnienia jednej, to leasingodawca najczęściej zastrzega sobie takie właśnie prawo. W praktyce jednak nie korzysta się z tego. Jeżeli kasa nie zaksięgowała się na jednej umowie, to wypowiada się tą jedną.
Podejrzewam więc, że w systemie nie były zaksięgowane wpłaty na wszystkich trzech umowach jeżeli doszło do wypowiedzenia.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
stratny

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o BRE Leasing

Post autor: stratny »

W lipcu 2012 r wziąłem w brel 4 małe dostawczaki, każdy po ok 37000 netto w zakupie,
1 wpłata 10%, później raty miesieczne 1100 netto, umowa na 4 lata,
wykupiony pełen pakiet ubezpieczen razem z gap,

w styczniu ukradziono mi jedno z tych aut, AC + GAP wypłaciło w sumie cala kwote wartosci zakupu auta, a teraz leasing rozliczyl ta umowe i wyszlo im ze mimo zaplaconych 7 rat leasingowych i 100% wartosci odszkodowania z kwoty zakupu mam im doplacic jeszcze prawie 12000 zl... to jest jakies chore,

a jak zadzwonilem do pani ktora przygotowywala "porozumienie" w tej sprawie, i poprosilem o szczegolowe rozliczenie, skad im sie ta kwota wziela, to mi powiedziala ze mam sobie wyczytac z umowy i ona mi nic nie bedzie przesylac, mam im zaplacic i juz.

nigdy wiecej leasingu a tym bardziej w bre,

Awatar użytkownika
Piotr B

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: Piotr B »

miałem w bre maszyne budowlana jakos nie moge złego słowa powiedziec na bre wszystko odbyło sie jak w umowie, zadnych zgrzytów lub innych dziwnych sytuacji żadnych niespodzianek obsługa na bardzo dobrym poziomie mozna spokojnie polecić.
ps. niestety nie znam podejscia firmy do jakichkolwiek zmian w umowach gdyz w moim przypadku nie było takiej potrzeby ale mam wrazenie że nie byłoby z tym wiekszych problemów.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Oszukany sie czuje

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: Oszukany sie czuje »

Złodzieje, oszuści i naciągacze!!!!!!!!!!!!, czwarty leasing u nich, ok., 20 sprzedanych aut do leasingu (polecany moim klientom), a oni mnie... ze dupa boli. Żeby nie było ŻADNYCH problemów wypowiedziałem ubezpieczenie 29 dni przed terminem, bo było słabe-standardowe, a gdyby sie coś stalo problem miałbym ja. Ubezpieczyciel odpowiedzial po 20 godzinach, przyjął wypowiedzenie i ok. W M Leasing.u informacje z wypowiedzeniem odebrało 7 osób, i żaden nygus, nierób nie raczył wysłać tego do działu ubezpieczeń!!!!. Jedna osoba napisala zeby wyslać im dane mojej firmy- co też uczyniłem, napisała również żeby ich polisę odesłać- co też uczyniłem, i to wszystkko odbyło sie na 24 dni przed koncem polisy i cisza. Na dzień przed wejściem nowej polisy dostałem info że musi być zgoda leasingu, na którą czeka się kilka dni, czyli??? SZACH MAT !!!. Ok, wystąpiłem do nich o utrzymanie mojej polisy, walka trwala, kiedy juz sie chyba zgodzili okazalo sie ze polisa zew., powinna byc oplacona w calosci, wiec wystapilem z pismem i zapytaniem czy moze byc w ratach i bedziemy przedstawiac potw zaplaty rat. Oczekujac na odp otrzymalem f.re za zgode na oplate polist zew, wiec zwrocilem sie do dyr, oddziału z pytaniem co mam robic i dostalem odp mailem ze mam czekac na odp., wiec czekalem. Czego sie doczekalem??? WYPOWIEDZENIA UMOWY!!!!!!!!!!, bo pion monitoringu widzi cyferki i widnieje nie opłcona polisa!!!!!!! na dzis mam zaplacic swoja polise 9000 zł, ich polise (która przez nich nie zostala oplacona u ubezpieczyciela do dzis), opl za wznowienie umowy, plus duperele, razem...12.000zł. Zeby bylo jasne- nie dal d...y pion ubezpieczeń tylko znygusiałe towarzystwo z M LEASING, bo nikt nie raczyl przekazać wiadomości do dz. ubezpieczeń. Zrobilem polise na auto w ktorej bylo wiecej zabezpieczen auta, ubezpieczone na 30000 tys wiecej niz ich standard, a teraz??? dupa mnie boli. Szukaja kasy w bardzo nie profesjonalny sposob, brak etyki zawodowej i banda nygusów. Nie polecam, nigdy już nie skorzystam, zachowują się jak banda wyłudzaczy !!!!!!!!!!!!!!! Zgłaszam ich do UOiK, KNF.U, i ide do sądu, bo nie wywale w błoto kilku tyięcy.

Awatar użytkownika
adamcash
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2014, o 08:17
Lokalizacja: Siechnice

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: adamcash »

Strasznie drogie ubezpieczenie i nie wiem czy to norma u wszystkich ale jak kiedyś dostałem foto z fotoradaru to policzyli mnie 50 zł za ujawnienie moich danych ITD

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Umowę leasingu zawarłem w marcu 2013 r., do chwili obecnej leasing przebiega bezproblemowo. Samo podpisanie umowy i załatwienie formalności leasingodawca wziął w całości na siebie, więc ode mnie wymagano kilku podpisów, wpłaty i odbioru auta. O resztę martwić się nie musiałem.

Jakiekolwiek wątpliwości z mojej strony wyjaśniane są od razu, co w dużej mierze z pewnością wynika z faktu, że doradca, z którym zawsze się kontaktuję jest naprawdę rzetelny.

Faktury przychodzą na czas, rozliczenia przebiegają szybko i sprawnie. Jak do tej pory jestem naprawdę zadowolony. Polecam!


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika.

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

60 zł za przekazanie moich danych w prawie zdjęcia z fotoradaru. Podobnie w przypadku opóźnienia 60 zł za monit. Rozumiem 5 zł za list i 2 za sms. Leasingodawca nie powinien traktować opłat dodatkowych z monitów jak źródeł dochodów a takie mam wrażenie.
Czuję się oszukany przez mLeasing za każdym razem jak widzę kiedy przychodzi do mnie taka faktura.

Obsługa ze strony pracownika prowadzącego moją umowę super, dzwonię do jednej fizycznej osoby od 3 lat, nie przebijam się przez infolinię. Dostaję szybko potrzebne informacje. Pod tym względem jest dobrze.


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika.

Awatar użytkownika
Hugo

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: Hugo »

Dramat jeśli chodzi o kontakt z handlowcem! Pani N.K. [imię i nazwisko usunięte przez moderatora] okazała się nieuprzejma, niekompetentna i mało konkretna. Może powinna poświęcić trochę więcej czasu na merytoryczne podciągnięcie się w tematach służbowych, a mniej na makijaż, manicure i dobór szpilek.

Awatar użytkownika
Wojtek

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o mLeasing (dawniej BRE Leasing)

Post autor: Wojtek »

Witam czytelników, to mój pierwszy leasing auta osobowego i już wiem, że nigdy więcej, spłacam trochę ponad rok. Typowy scenariusz - wchodzę do salonu samochodowego, wybieram auto, wybieram finansowanie, wpłata własna x, rata y, wykup z. Dziękuje, do widzenia, wyjeżdżam autem. Oczywiście pretensje mogę mieć głównie do siebie, bo nie czytałem zbyt wnikliwie umowy, lecz uważam, że o pewnych rzeczach warto informować kupującego bez pytania, żeby po pewnym czasie nie wyglądać jak jakiś parabank czekający na możliwość załapania dodatkowej kasy. Bynajmniej nie chodzi o płacenie rat - wszystkie zapłacone w terminie (jedna omyłkowo nadpłacona - o jakieś grosze, ale zwrotu nadpłaty nie zaobserwowałem), ale o "niuanse" takie jak: opłata za zarejestrowanie auta: ponad 400 złotych, gdzie w moim przypadku nawet nie były zmieniane tablice. Faktura wystawiana 3. każdego miesiąca, dociera do mnie ok. 12. zwykłym listem, termin zapłaty 17. czyli mało czasu. Zmieniłem adres - prawie 100 złotych w plecy. Ubezpieczenie - mleasing ma listę ubezpieczycieli, których akceptuje, dodatkowo trzeba opłacić jednorazowo składkę za cały rok i przesłać kopię polisy na dwa tygodnie przed końcem ubezpieczenia, a dowiedziałem się o tym dzięki przypomnieniu, również zwykłym listem, czyli jak dotrze to dotrze, jak nie to nie. Ubezpieczenie w PZU - kwota x, ubezpieczenie w PZU załatwiane przez mleasnig - kwota x+500 złotych. To wszystko sprawia, że cały leasing to jeden wielki wrzód na d*pie, a miało być tak prosto i pięknie. Prawdopodobnie to wszystko znajduje się w słynnej tabeli opłat i prowizji, ale nawet tam nie zaglądam, bo nie chce się denerwować.


ODPOWIEDZ