[Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
6
35%
Wszystko w porządku
7
41%
Przeciętnie
4
24%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
administracja
FmLeasing.pl
Posty: 32
Rejestracja: 17 sty 2009, o 12:42

[Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Leasing

Post autor: administracja »

Poza opiniami przeczytaj także informację o dobrych praktykach stosowanych przez firmę:
Dobre praktyki stosowane przez Santander Leasing


Zapraszamy do wyrażenia opinii i/lub oddania głosu w ankiecie dotyczącej firmy:
Santander Leasing (dawniej BZ WBK Leasing)
Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i uwagami. Jednocześnie prosimy o przemyślane i wyważone wpisy.

Jeżeli chcesz poznać/umieścić opinię o innej firmie:
Opinie o firmach leasingowych - lista >

UWAGA! Zamieszczenie opinii nie wymaga rejestracji na forum. Rejestracja jest jednak konieczna aby głosować w ankietach.
Tu zarejestrujesz się w kilka sekund >
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: forum(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
OpitE3
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2009, o 17:59

[Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Leasing

Post autor: OpitE3 »

Od pół roku dwie umowy. Dłużyła się procedura, ale poza tym wszystko jest jak należy.

Awatar użytkownika
jan78
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2013, o 08:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Leasing

Post autor: jan78 »

Ogólnie z BZ WBK nie miałem nigdy większych problemów. Przez wiele lat korzystam z ich bankowości (posiadam u nich dwa konta bankowe). W związku z moim zaufaniem do ich marki byłem przychylny ich ofertą.

Jeśli chodzi o samą umowę leasingową to jest ona napisana rzetelnie (co za tym idzie czytelnie). Jeśli chodzi o procedury to małym plusikiem dla BZ WBK jest niewymaganie od klienta dokumentów finansowych.
Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Awatar użytkownika
PolskiPrzedsiębiorca

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Leasing

Post autor: PolskiPrzedsiębiorca »

Witam,

zamierzam wziąć leasing w BZ WBK, w ankiecie na początku wątku jest właściwie dużo pozytywnych ocen, natomiast samych opinii użytkowników jest mało. Nie wiem czy tak mało osób decyduje się na leasing w BZ WBK, czy może po prostu jak leasing jest dobry to ciężko spotkać o nim opinie (bo opinie piszą z reguły niezadowoleni :)).

Rozmawiałem już z konsultantką i była nawet dość kompetentna, a przynajmniej starała się odpowiedzieć na moje pytania. Przysłali mi też od razu komplet dokumentów (ofertę, OWUL, TOiP, umowę, jakieś załączniki), nieczęsto się to spotyka - leasingodawcy raczej niechętnie to udostępniają, bo jeszcze klient przeczyta i się przestraszy (w Santanderze żeby w ogóle wysłali umowę trzeba wysłać skan dowodu osobistego <wtf?>, w Volkswagen Leasing umowa ładnie napisana, ale powinna się raczej nazywać cyrografem :)). Umowę, OWUL i TOiP BZ WBK przestudiowałem całe i wydają mi się nawet ludzkie, a przynajmniej napisane dość normalnym językiem, a nie prawniczym bełkotem.

Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z BZ WBK leasing (pozytywne/negatywne) to proszę podzielcie się, bo leasing chciałbym wziąć na dniach. Obiecuję że sam również opiszę co i jak przebiegało przy zawieraniu umowy.

Pozdrawiam,

uniżony przed wszystkimi urzędami... ale dumny polski Przedsiębiorca!

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Leasing

Post autor: Tomasz Piotrowski »

To jest jedna z tych lepszych firm leasingowych w Polsce.

Poza tym z leasingiem jest tak, że negatywne opinie są chętnie umieszczane, a jak jest wszystko oki to opinii nie uświadczysz. ;)

Awatar użytkownika
PolskiPrzedsiebiorca

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Leasing

Post autor: PolskiPrzedsiebiorca »

Tomek_P pisze:To jest jedna z tych lepszych firm leasingowych w Polsce.
Tomek_P, a czy możesz polecić jeszcze jakieś inne firmy godne zaufania? Dziś dzwonił do mnie konsultant z Millennium Leasing. Umówiłem się z nim na spotkanie i wyjaśnienie zawiłości umowy, którą dość ciężko nawet przeczytać (kojarzycie swoje ściągi ze studiów napisane drobnym maczkiem? - dokładnie tak samo wygląda umowa Millennium Leasing, chyba trzeba mieć lupę żeby przeczytać). Jestem klientem Millennium Bank od bardzo długiego czasu i byłbym naprawdę zawiedziony jeśli wywinęliby jakiegoś wała.

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Leasing

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

4 rok leasingu, oferta leasingu przedstawiona była w salonie Renault. Dość dobre warunki cenowe, porównywałem wtedy oferty innych leasingodawców to oferta BZWBK była "prawie" najlepsza, nad wyborem zaważyła ostatecznie wygoda i oszczędność czasu (wszystko załatwione na miejscu w salonie).

Przebieg leasingu jak do tej pory bezproblemowo. Jedyna rzecz która nie podobała mi się to "zmuszenie" do wybory oferty ubezpieczeniowej wybranej przez Leasingodawcę w taki sposób, że w przypadku wyboru innego ubezpieczyciela we własnym zakresie dochodziła dodatkowa opłata (200zł o ile dobrze pamiętam) i obowiązkowe dodatkowe ubezpieczenie assistance ok 170zł. Z tego powodu skorzystanie z innej oferty tańszego ubezpieczyciela mijało się z celem w momencie zakupu.

Oprócz tego "incydentu" nie miałem innych problemów z leasingodawcą.


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika.

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Leasing

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Niskie odsetki, tania tabela opłat, terminowość i profesjonalizm. Dobry kontakt, brak ukrytych opłat.


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika.

Awatar użytkownika
Zawiedziony

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Leasing

Post autor: Zawiedziony »

Każdemu kto szuka leasingu polecam chyba wszystkich leasingodawców poza BZ WBK. To co mnie spotkało jest po prostu kuriozum jakiego nie przewidziałby chyba największy pesymista. W lipcu 2014r. dokładnie 23.07 podpisałem Umowę leasingu operacyjnego na zakup samochodu. Dopełniłem wszelkich zobowiązań finansowych określonych w umowie, a wczoraj otrzymałem telefoniczną informacje od przedstawiciela BZ WBK o odstąpieniu od umowy bez jakichkolwiek wyjaśnień. Bank wysłał mi fakturę za wpłatę własną 5% wartości samochodu którą opłaciłem 31.07 i co z tego jak samochód stoi w salonie. a ja znowu szukam leasingodawców. Nie polecam nikomu współpracy z BZ WBK Leasing, które za nic ma podpisaną umowę. Aktualnie zastanawiam się nad podjęciem wszelkich możliwych środków prawnych w stosunku do BZ WBK Leasing. Zarząd zaś tego leasingodawcy serdecznie pozdrawiam i gratuluję dobrego samopoczucia i samouwielbienia, a wyznaczniki działania jakie znalazłem na stronie " pewność, szybkość i otwartość" zamieniłbym na ich przeciwieństwa :(

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

Zawiedziony pisze:Każdemu kto szuka leasingu polecam chyba wszystkich leasingodawców poza BZ WBK. To co mnie spotkało jest po prostu kuriozum jakiego nie przewidziałby chyba największy pesymista. W lipcu 2014r. dokładnie 23.07 podpisałem Umowę leasingu operacyjnego na zakup samochodu. Dopełniłem wszelkich zobowiązań finansowych określonych w umowie, a wczoraj otrzymałem telefoniczną informacje od przedstawiciela BZ WBK o odstąpieniu od umowy bez jakichkolwiek wyjaśnień. Bank wysłał mi fakturę za wpłatę własną 5% wartości samochodu którą opłaciłem 31.07 i co z tego jak samochód stoi w salonie. a ja znowu szukam leasingodawców. Nie polecam nikomu współpracy z BZ WBK Leasing, które za nic ma podpisaną umowę. Aktualnie zastanawiam się nad podjęciem wszelkich możliwych środków prawnych w stosunku do BZ WBK Leasing. Zarząd zaś tego leasingodawcy serdecznie pozdrawiam i gratuluję dobrego samopoczucia i samouwielbienia, a wyznaczniki działania jakie znalazłem na stronie " pewność, szybkość i otwartość" zamieniłbym na ich przeciwieństwa :(
Myślę, że to trochę nie do końca tak...

Sam fakt, że podpisałeś umowę jeszcze niewiele oznacza. Zapewne podpisałeś ją jednostronnie. Umowa weszłaby w życie dopiero z chwilą odbioru/wydania przedmiotu leasingu. Do tego momentu finansujący zawsze ma możliwość wycofania się z transakcji.

Kiedy finansujący się wycofuje? Zazwyczaj wtedy kiedy coś wzbudzi jego wątpliwości...

To miał być nowy samochód?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ