[Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
2
8%
Wszystko w porządku
10
40%
Przeciętnie
5
20%
Czuję niesmak
4
16%
Nigdy więcej
4
16%
 
Liczba głosów: 25

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: Michał Krupiński »

inzgaz pisze:1. Otrzymałem dodatkowa opłate za to że EFL wskazał mnie jako sprawcę wykroczenia drogowego (fotka z fotoradaru) w trakcie wyjasniania okazało sie że gmina żle odczytała numer rejestracyjny i sprawe uznano za nie byłą ale EFL obciążył mnie kwota 50 zł (za wskazanie mnie jako uzytkownika auta) chociaz ich do tego nie upoważniłem kwota niby nie wielka ale jest to jawna kradzież pieniedzy z konta klienta. Mimo reklamacji pieniedzy mi nigdy nie zwrócono.
Jak się nad tym zastanowić, to EFL naliczył opłatę za czynność powiadomienia. Nie ich wina, że gmina popełniła błąd. Pretensje raczej do gminy, a nie do leasingodawcy. Jednak skoro już złożyłeś reklamację, to raczej niewiele by ich kosztowało uwzględnić okoliczności i pójść na rękę klientowi w imię dalszej dobrej wspołpracy, ale coż...
inzgaz pisze:2. sprawa odsetek od umowy ; gdy WIBOR jest na rónym poziomie to odsetki takze sa na równym poziomie, gdy WIBOR spada to odsetki nie ale gdy WIBOR wzrasta o odsetki natychmiast takze wzrastają gdy pytałem sie konsultanta dlaczego tak jest to dowiedziałem sie że jest to moja wina gdyz gdy WIBOR spada to powinienem napisac pismo o obniżenie odsetek ale gdy WIBOR wzrasta to nie musze pisac żadnego pisma ażeby mi podniesli opłaty, badrzo prymitywna i żałosna zagrywka
EFL to nie jedyna firma, która ma to w ten sposób rozwiązane. A często bywa jeszcze gorzej, bo w niektórych nawet złożenie wnisoku może być rozpatrzone negatywnie.

Dlatego trzeba czytać umowy lub wiedzieć, których leasingodawców wybierać. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: Tomasz Piotrowski »

inzgaz pisze:ale gdy WIBOR wzrasta o odsetki natychmiast takze wzrastają gdy pytałem sie konsultanta dlaczego tak jest to dowiedziałem sie że jest to moja wina gdyz gdy WIBOR spada to powinienem napisac pismo o obniżenie odsetek ale gdy WIBOR wzrasta to nie musze pisac żadnego pisma ażeby mi podniesli opłaty, badrzo prymitywna i żałosna zagrywka
Dlatego jeśli nie ma czasu czytać umów, to dobrze jest skorzystać z Wyszukiwarki ;) , bo:
a) użytkowncy Wyszukiwarki już na etapie wyboru oferty są informowani, które firmy leasingowe jakie stosują metody przeliczania rat przy zmianie Wibor
b) w trakcie leasingu użytkownicy Wyszukiwarki w przypadku zmiany Wibor są o tym powiadamiani i przypomina im się konieczność wystąpienia do leasingodawcy z wnioskiem o obniżkę rat, jeśli wybrali leasingodawcę, który wymaga złożenia takiego wniosku.

:)

Awatar użytkownika
AnnaHanf
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2018, o 14:18

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: AnnaHanf »

Dobre praktyki EFL polegają na tym, że dzisiaj na przykład cała firma się bawi w Jelenie Górze a Infolinia milczy, za to windykator terenowy cytat " urządza polowanie" informuje przypadkowe osoby o szczegółach zawartych umów leasingowych naruszając w ten sposób zasady poufności umów.
tylko dlatego, że Twoje faktury od ponad pół roku są wystawiane nieprawidłowo i nie docierają na adres firmy, mimo zapisu w umowie o terminie 30 dni poczekasz na odpowiedź na reklamacje nie wiadomo jak długo ( my czekamy ponad 60 dni bez odpowiedzi) I nie zapomnij o czytaniu drobnego druku umowy w ramach dobrej praktyki oszczędzania papieru bo możesz się zdziwić gdy każą Ci oddać samochód
a termin wyznaczą na dzień wolny od pracy a samochód na własny koszy masz oddać zawożąc aż pod Wrocław. To szczególnie dobra praktyka jeżeli przejmujesz samochód w Przemyślu a oddać musisz pod Wrocławiem . Genialny sposób "rozmywania" należności zasługuje na szczególną uwagę , Pani Windykator wkleja do maila kwoty z sufitu całkowicie ignorując formalne zasady rozrachunków gdzie należności i zobowiązania ustala się w oparciu o saldo konta.
UNIKAĆ TEJ FIRMY !!!!!
Anna H.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: Jarosław Król »

AnnaHanf pisze:tylko dlatego, że Twoje faktury od ponad pół roku są wystawiane nieprawidłowo i nie docierają na adres firmy
Raty należy płacić według harmonogramu, a nie wg. wysyłanych faktur. Poza tym warto korzystać z faktur elektronicznych. Jesteśmy u schyłku drugiej dekady XXI wieku - warto korzystać z niektórych zdobyczy technologicznych, bo to bardzo ułatwia życie. Chyba, że ktoś woli bałagan, żeby mieć ewentualne uzasadnienie dla swojej nieterminowości.

Windykacja w przypadku leasingu zawsze jest bolesna - niestety tak to wygląda.

Awatar użytkownika
Rexon

Re: Rozwiazana umowa leasingu EFL prosba o rade

Post autor: Rexon »

To problem jak w takim Leasingu jak EFL korzysta się z ich oferty człowiek głupi bierze liczy, że jak kilka dni się spóźni to normalnie zapłaci jakieś małe odsetki i umowa trwa dalej. Prawda Taka że ten cały Leasing to jakaś mafia cały system stworzony po to by ściągać z Ciebie ile się da nawet za jeden dzień spóźnienia. To chore jakie tam osoby pracują nazwał bym to - Bydło, które ma za zadanie gnębić - gnębić - bo Nie ma mowy by móc się dogadać a przy końcowej spłacie przy samym końcu trzeba uważać, zrobią wszystko gdy tylko się spóźnisz aby odebrać Ci przedmiot leasingu. Oddaje im auto nic nie stracę ale Tego chamstwa mam dosyć.


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
Treść wpisu sugeruje, że umieszczający go leasingobiorca może być nierzetelnym płatnikiem = Nie bierzcie na serio opinii osób, które nie płacą rat w terminie

Awatar użytkownika
EFL

Re: Rozwiazana umowa leasingu EFL prosba o rade

Post autor: EFL »

Szanowny Panie,

W trakcie zawierania umów dbamy o to, aby Klient mógł w czytelny sposób zapoznać się z jej warunkami - również z tymi związanymi z opłatami dodatkowymi.
W przypadku zaległości w płatnościach, w pierwszej kolejności kontaktujemy się z Klientem SMS-owo i listownie, aby przypomnieć o braku wpłaty. Następnie (w przypadku dalszego braku wpłaty) staramy się kontaktować z Klientem, aby uzgodnić z nim indywidualnie dalsze warunki współpracy.
Jeśli w Pana sprawie procedura postępowania wyglądała inaczej, zachęcamy do kontaktu na adres: reklamacje@efl.com.pl lub telefonicznego kontaktu z infolinią pod nr 801 404 444 (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00). Dzięki temu będziemy mogli zapoznać się konkretnie z Pana sytuacją i podjąć odpowiednie kroki.

Pozdrawiamy
EFL

Awatar użytkownika
Oszukany klient

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: Oszukany klient »

NIgdy więcej, wyłudzacze! ukryte koszty leasingu ukryte w tabeli opłat i prowizji!!! Absolutnie nie polecam! Kontakt z pracownikami bezskuteczny, nic nie potrafią wyjaśnić! Wszystkie dokumenty załatwia się za nich a pobierają "opłaty manipulacyjne" w wysokości przekraczającej jakiekolwiek stawki oficjalne urzędowe!! Wyłudzają pieniądze w ten sposób za wszystko!!
Tylko do sądu z nimi!!! Przede mną walka o wcześniejsze zakończenie umowy!!

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: Jarosław Król »

Oszukany klient pisze:NIgdy więcej, wyłudzacze! ukryte koszty leasingu ukryte w tabeli opłat i prowizji!!! Absolutnie nie polecam! Kontakt z pracownikami bezskuteczny, nic nie potrafią wyjaśnić! Wszystkie dokumenty załatwia się za nich a pobierają "opłaty manipulacyjne" w wysokości przekraczającej jakiekolwiek stawki oficjalne urzędowe!! Wyłudzają pieniądze w ten sposób za wszystko!!
Tylko do sądu z nimi!!! Przede mną walka o wcześniejsze zakończenie umowy!!
A konkretnie jakie zdarzenie miało miejsce? Może trochę więcej szczegółów?

Awatar użytkownika
scorpion
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2020, o 09:53

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: scorpion »

Jeden z najlepszych leasingodawców w Polsce. Nie pobierają opłat, których nie pobierają inne firmy. Uważam, że firma działa fair.

Awatar użytkownika
JohnS

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: JohnS »

scorpion pisze: 29 lis 2020, o 20:56 Jeden z najlepszych leasingodawców w Polsce. Nie pobierają opłat, których nie pobierają inne firmy. Uważam, że firma działa fair.
Nie wiem co to za plus, że nie pobierają tego, czego nie pobierają też inni.


ODPOWIEDZ