[Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
2
8%
Wszystko w porządku
10
40%
Przeciętnie
5
20%
Czuję niesmak
4
16%
Nigdy więcej
4
16%
 
Liczba głosów: 25

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

duże opłaty za choćby jednodniowe opóźnienie w spłacie raty traktowanie klienta "z góry" mało elastyczna firma, zarabia na czym tylko może - pozornie tanie oferty


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

"Prowadzę firmę handlowa juz przeszło 14 lat i nigdy powtarzam NIGDY nie spotkałem się równie bezwzględnym wykorzystywaniem swojej pozycji biznesowej. Koszty dodatkowe określone w ogólnych warunkach kilkakrotnie przewyższają oprocentowanie firm typowo lichwiarskich.

Co do podejścia do klienta biznesowego:
Miałam równocześnie 15 pojazdów w leasingu - na szczęście tylko 1 w EFL-u. W innym przypadku na pewno bym wszystko straciła.
Po 17 dniowej jednorazowej zwłoce możecie Państwo znaleźć się w dziale windykacji tam usłyszycie, że jesteście DŁUŻNIKIEM a nie klientem i formy grzecznościowe nie są w tym przypadku potrzebne.

Po spłaceniu ok. 70 tysięcy ( rat leasingowych ) nie zapłaciłam w terminie( 17 dni po terminie) ok 400 zł kwoty WYKUPU- musiałam zapłacić dodatkowo 1107 zł. opłaty za wznowienie umowy plus koszt monitu ( FV oczywiście jeszcze nie dostałam ...) w innym przypadku umowa jest rozwiązana i tyle !- auto jest własnością EFL-a ( za 400 zł wartości samochodu 69 600 zł - taniutko:))
Usłyszałam także, że sobie jeżdżę cudzym autem i nie płacę!!!- a EFL nie znalazł podstaw do anulowania opłat za wznowienie umowy..... -bo po co?( nota bene dowiadywałam sie od znajomych że Getin pobiera za taka samą czynność ok. 100 pln a nie 1107 zł)

Dochodzą jeszcze ewentualnie koszty bezumownego korzystania z auta ( ok. 5% dziennie wartości ofertowej!!!), koszty windykacji ( ok 20 % ) koszty, koszty, a i tak trzeba zapłacić wszystko co wynika z harmonogramu plus oczywiście koszty!koszty!

Wszystkie leasingi spłaciłem i teraz spokojnie i bez emocji:
Jeśli decydujecie się Państwo na leasing proponuję najpierw zgromadzić dużą rezerwę finansową lub poszukać innej oferty.
Jeśli lubicie być Państwo obrażani i płacić za wszystko niebotyczne koszty lub stracić swój majątek - doradzam EFL lub Credit Agricole.

Kiedy pierwszy raz spotkałam się z ta po sprzedażową twarzą firmy - nie wierzyłam, myślałam, że to przypadek ,źle trafiłam....
( niemożliwe przy standardach Credit Agricole,) - poczytałam, posprawdzałam- niestety mój przypadek nazwałabym lekkim- kilka tysięcy różnych kar i opłat.....wielu zbankrutowało lub długo ciężko pracowało na zapłatę dodatkowych opłat, które nie zostały dopowiedziane przez doradce biznesowego z ELF itd. itp.

Nawet fakt, że swoim klientom w ciągu ostatnich 2 lat poleciłam inne firmy leasingowe na kwotę ok 8 mln złotych ( niewiele ale nie zajmuje się leasingiem )i.Oczywiście dostałam tez ofertę ponownego skorzystania z usług EFL na szczególnie dogodnych warunkach, i promocyjnych warunkach........"


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika.

----------
Treść wpisu sugeruje, że umieszczający go leasingobiorca może być nierzetelnym płatnikiem = Nie bierzcie na serio opinii osób, które nie płacą rat w terminie

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: Spayker »

To jakieś rozdwojenie jaźni? Raz piszesz jak kobieta a za chwilę jak mężczyzna. :?

Niepłacenie rat w terminie jest ciężkim przewinieniem. Nie wierzę, żeby umowa została wypowiedziana zaledwie po 17 dniach.
Za wznowienie w każdej firmie jest dość wysoka opłata.

Gwarantuję, że w Getinie też jest to dużo więcej niż 100 pln. ;)

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Witam, Leasingodawca posiada portal z którego można na bieżący sprawdzać stan spłat i zobowiązań. Otrzymuję przypomnienia w formie sms na telefon. Dobry kontakt telefoniczny i obsługa.


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika.

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Brak zainteresowania po i wprowadzanie ludzi w błąd.


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika. //

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Mój drugi leasing w tej firmie to porażka. Przyjęli fakturę zawyżoną przez dilera (chociaż podałem właściwą kwotę), w "wyciskaniu cytryny" w postaci dodatkowych opłat/kar byli perfekcyjni, chociaż nigdy nie spóźniłem się z płatnościami. Na moje listy i zażalenia zwykle nie odpowiadano... Nigdy więcej.


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika. //

Awatar użytkownika
s.kamil
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2014, o 12:23

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: s.kamil »

Dodatkowe opłaty, przede wszystkim ukryte opłaty. Rozwiązywanie umów kilka miesięcy przed końcem leasingu - w EFL to norma. Dzięki EFL padła moja firma, szkoda gadać. Spłacone 45 z 48 rat leasingowych, spóźnienie 10 dni z ratą nr 46 i rozwiązana umowa, tragedia. Nie polecam . Aktualnie korzystam z fabrycznego leasingu producenta / u dealera / i jestem bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: Michał Krupiński »

s.kamil pisze:Spłacone 45 z 48 rat leasingowych, spóźnienie 10 dni z ratą nr 46 i rozwiązana umowa, tragedia.
Czyli musiałeś już 3 dni po opóźnieniu odebrać pismo z wyznaczeniem dodatkowego terminu do zapłaty. Sądzisz, że ktoś w to uwierzy? :roll:
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
michallo78

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: michallo78 »

EFL nie jest uczciwą firmą. Wyłudzają pieniądze na czym się da.
Przykłady:
9 na 10 faktur jakie dostaję pocztą, dostaję od razu z listem o przekroczeniu terminy zapłaty i naliczeniem noty odsetkowej oraz kosztów upomnienia.
Jak już zapłaciłem na czas ratę, zanim jeszcze dostałem fakturę, to się okazało, że mam jeszcze kolejne opłaty od wcześniejszych "spóźnionych" opłat na kilka/kilkanaście złotych.
Mimo, że pytałem się na infolinii o swoje całkowite zadłużenie i dostawałem mailem "całe" zestawienie, które w całości opłaciłem. Zapewniali mnie też, że nie ma w systemie żadnych więcej opłat należnych..
I co zrobiła wspaniała firma EFL? Odliczyła sobie te koszty od raty leasingowej, którą zapłaciłem i opisałem w przelewie. Za niedopłatę na parę złotych raty raty dostałem kolejne upomnienie na kilkadziesiąt złotych...
No i fakt, który tu poruszyło wiele osób:
raz jeden, w wakacje 2016 nie byliśmy w stanie zapłacić raty na czas, bo po prostu nie mieliśmy środków na koncie (Członkowie Stowarzyszenia nie popłacili składek w wakacje)
Jesteśmy organizacją NGO, finansowo stoimy różnie, najczęściej koło zera, bo takie są założenia tego rodzaju działalności, i realia polskie też nie umożliwiają aby znacząco od tego odbiec, mamy jedno auto w leasingu, bo na więcej nas nie stać, a mieć auto musimy,aby się przemieszczać ze szkoły do szkoły prowadząc zajęcia sportowe dla dzieciaków. Skontaktowała się ze mną Pani z działu windykacji, 2-3 dni przed terminem zapłaty kolejnej raty, z informacją, że umowa zostanie rozwiązana jeśli do tego czasu nie zapłacimy zaległej raty.
Poprosiłem ją o przesunięcie terminu o 2 czy 3 dni. Zgodziła się na to i obiecała, że jeśli zapłacę w tym terminie to do rozwiązania umowy nie dojdzie.
Wykonaliśmy setki telefonów, aby ściągnąć od członków Stowarzyszenia,w wakacje należne składki.
Udało nam się ostatniego dnia wyznaczonego terminu zapłacić ratę i wysłać potwierdzenie.
Dzień po tym "system" wygenerował list o rozwiązaniu umowy i nakazie zwrotu pojazdu. Data nadania listu - 2 dni po terminie kiedy została rata opłacona.
2 dni później ten sam system wysłał list o zgodzie na wznowienie umowy i nakazie zapłaty na ponad 1100zł
Oba listy dostałem jednego dnia.
Złożyłem reklamację powołując się na rozmowę z pracownikiem. Oczywiście mimo nawet jej ponowienia i wsparcia ze strony agenta EFL, została ona odrzucona.
Argument - wiążące są warunki umowy, a nie ustalenia, i że niby pracownik nie mógł mi czegoś takiego obiecać i ustalić ze mną, powołanie się na zapis rozmowy nic nie dało.
Procedura reklamacyjna trwała prawie 3 miesiące, przez które tej kary nie płaciłem, za to płaciłem wszystkie raty na czas.
Po ostatnim negatywnym rozpatrzeniu reklamacji, znów dostałem chyba ze 4 listy na raz.
W tym o ponownym rozwiązaniu umowy...
Co się okazało? Mimo, że od 2 kolejnych rat nie była ta opłata za wznowienie umowy odliczona, to postanowili sobie od 3 raty już ją odliczyć.
A ponieważ spóźniłem się o 1 dzień z zapłatą kolejnej raty, była to dla nich podstawa do kolejnego rozwiązania umowy...

Przestrzegam więc przed tą firmą, chyba, że macie pełną kasę pieniędzy i kompetentne osoby, które zawsze pilnują płatności na czas. Jak z finansami bywa u Was różnie, to wybierzcie zdecydowanie inną firmę.

Wcześniej mieliśmy 2 razy auto w Mleasingu (wcześniej BreLeasingu) i psioczyłem na opłatę za upomnienia koło 40zł, jak się spóźniłem 2-3 dni z opłatą, ale nidy przez ponad 8 lat nie została nam rozwiązana umowa, a zdarzały się i tam trudne momenty i brak opłat przez 2 miesiące z powodu braku środków. Tam jednak można było się dogadać, ustalić dodatkowy termin spłaty i wystarczyło się z tego wywiązać..

Awatar użytkownika
inzgaz

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze Europejski Fundusz Leasingowy

Post autor: inzgaz »

miałem juz 3 umowy z EFL i jak na razie nie mam az tak złych doswiadczeń moze na to miało wpływ to iz nigdy nie zalegałem z zadna spłatą, ale pewien niesmak z współpracy pozostaje przez która firme uwazam za nie uczciwą;
1. Otrzymałem dodatkowa opłate za to że EFL wskazał mnie jako sprawcę wykroczenia drogowego (fotka z fotoradaru) w trakcie wyjasniania okazało sie że gmina żle odczytała numer rejestracyjny i sprawe uznano za nie byłą ale EFL obciążył mnie kwota 50 zł (za wskazanie mnie jako uzytkownika auta) chociaz ich do tego nie upoważniłem kwota niby nie wielka ale jest to jawna kradzież pieniedzy z konta klienta. Mimo reklamacji pieniedzy mi nigdy nie zwrócono.
2. sprawa odsetek od umowy ; gdy WIBOR jest na rónym poziomie to odsetki takze sa na równym poziomie, gdy WIBOR spada to odsetki nie ale gdy WIBOR wzrasta o odsetki natychmiast takze wzrastają gdy pytałem sie konsultanta dlaczego tak jest to dowiedziałem sie że jest to moja wina gdyz gdy WIBOR spada to powinienem napisac pismo o obniżenie odsetek ale gdy WIBOR wzrasta to nie musze pisac żadnego pisma ażeby mi podniesli opłaty, badrzo prymitywna i żałosna zagrywka


ODPOWIEDZ