[Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
3
43%
Przeciętnie
2
29%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
2
29%
 
Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: Michał Krupiński »

14 dni? Prawo wymaga, że leasingodawca musi najpierw wysłać Ci wezwanie do zapłaty, w którym wyznaczy dodatkowy termin. Dopiero jak w nim nie zapłacisz, to dopiero wtedy może Ci wypowiedzieć umowę.

Więc albo coś Ci się pomyliło albo masz pełne prawo walczyć o zwrot pieniędzy. ..
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
jasiu4444

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: jasiu4444 »

Najlepsze jest to, że w FGA Leasing nie wyznaczają żadnych dodatkowych terminów. Oni nie przysyłają wezwania do zapłaty jako takiego.

Oni przysyłają jedynie wezwanie do zapłaty, które jest jednocześnie wypowiedzeniem umowy leasingu.

Dostałem te wezwanie do zapłaty, ale nie zwróciłem na początku uwagi, że to nie jest zwykłe wezwanie..... Teraz już wiem.

FGA Leasing kontaktuje się z klientem tylko raz... wysyłając klientowi wezwanie do zapaty, w którym to wezwaniu informuje, że umowa zosaje rozwiązana i żadne inne pismo już nie przychodzi, tylko przyjeżdżają bardzo nniemili panowie od Gradockiego

Awatar użytkownika
Ania

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: Ania »

Nigdy, przenigdy więcej nie chce mieć z tą firmą nic wspólnego.

Rata rośnie mniej wiecej co cztery miesiące, spadający Wibor w przypadku FGA Leasing nie istnieje, u nich tylko rośnie. Za wszystko są tak wysokie opłaty jak chyba nigdzie. Trzeba sie dobrze pilnować bo zdaża im sie naliczać opłaty podwójnie np za zgodę na samodzielne ubezpieczenie pojazdu. Do każdej raty doliczają mi 5 zł netto tylko za to że nie mam stałego zlecenia w banku tylko płacę raty sama. Ze wszystkim jest problem.
Inne leasingi są o wiele tańsze, zmienny Wibor to zmienny a nie tylko rosnący. Jak ktoś chce mieć wszystko czarno na białym, tanio i rzetelnie to na pewno nie w FGA Leasing. NIE POLECAM NIKOMU !!!

Awatar użytkownika
Jaro123

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: Jaro123 »

Zgadzam się z opiniami o FGA to jeden wielki naciągacz.
Za to że ubezpieczyłem samochód który mam w leasingu w FGA dodatkowo otrzymałem fakturę
na kwotę ponad 240 z treścią : "Zgoda na ubezpieczenie indywidualne na następny rok"
Przy szkodzie auta za wydanie upoważnienia do załatwienia odszkodowania oczywioście faktura do zapłaty.
Nie wiem czy na koniec nie dostanę faktury za możliwość otrzymania leasingu w tej śmiesznej firmie.
Nigdy więcej żadnych leasingów u takich szmaciarzy i oszustów.

Awatar użytkownika
ObiektywnyUser

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: ObiektywnyUser »

W każdym leasingu jeśli chcesz ubezpieczać auto na własną rękę to płacisz za to... Ale i tak wychodzi taniej niż żeby ubezpieczali oni.

FGA jest faktycznie żenującym leasingiem. Mam u nich 6 samochodów. Nawet sam kontakt z nimi to istne wyzwanie :D Trzeba ślęczeć 2 godziny nad telefonem żeby ktoś łaskawie odebrał.

Mamy auta w różnych leasingach, min masterlease, raiffaisen, idea, pko itd. FGA wypada najgorzej ze wszystkich. Są po prostu beznadziejni.

Awatar użytkownika
klientka była

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: klientka była »

Witam

Potwierdzam ostatnie wpisy osób wypowiadających się o FGA Leasing. To po prostu kpina z klienta. Najgorsza firma leasingowa z jaką miałam sposobność współpracować a mam firmę transportową i wszystkie auta leasinguję w różnych firmach.

FGA traktują człowieka jak gówniarza który wrócił do domu w wybłoconych ciuchach. Na każdym kroku daje się odczuć, że to ich sprzęt który pozwalają za opłata użytkować. Czyli. Dodzwonić się do jaśnie Państwa to droga przez mękę i nie chodzi o biuro obsługi tylko konkretną osobę która ma w danym zadaniu wyłączność. Jak mają na wykonanie czegoś 14 dni to będzie to 14 dni mimo, że na przykład od tej decyzji zależy czy można korzystać w pełni z przedmiotu leasingu czy nie. Znaczy odstaw auto na parking i czekają na decyzję. Chwilowy zator płatniczy i poślizg w zapłacie terminowym 2 faktur to już istny armagedon. Od razu wypowiedzenie umowy i Gardocki jako windykator. Telefon od windykatora brzmi tak. Stoję pod firmą by zabezpieczyć ( czytaj zabrać) przemiot leasingu. Zaznaczam że to się dzieje po 2 niezapłaconych ratach. Dokonanie zapłaty umożliwia wprawdzie wznowienie umowy za symboliczne 240 zł brutto i koszt windykacji gardockiego nie chcecie wiedzieć jaka to suma ale procedura trwa nie szybciej niż 2 tygodnie. I ten głos baby z windykacji od FGA- taki pogardliwy i bezczelny. Dobrze że jest daleko i nie da w mordę klientowi bo takie ma widzi mi się a może to nawet lubi.

Nic. Wymieniać można więcej ale ten wpis jest dla ostrzeżenia. Rozumie się, że FGA to leasing fabryczny i przyjęte jest, że szybko się załatwia leasing fabryczny ale w tym wypadku ludzie dajcie sobie spokój , są inne firmy typu masterlease, vwleasing którzy podchodzą do sprawy naprawdę profesjonalnie i bardziej pomagają niż przeszkadzają.

Ja już Dukato spłaciłam i nigdy więcej nie będę utrzymywać tych ..................!!!!!!!!!!!!!


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
Treść wpisu sugeruje, że umieszczający go leasingobiorca może być nierzetelnym płatnikiem = Nie bierzcie na serio opinii osób, które nie płacą rat w terminie

Awatar użytkownika
klient 123

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: klient 123 »

Zgadzam sie z powyzszym. Szacunek do klienta jest zaden. Pani gardzi klientami jak ich sama nazywa "windykacyjnymi", (ciekawe jacy inni dzwonia do działu windykacji??) niechetnie odpowiada na pytania twierdzac że dla takich klientów nie bedzie traciła czasu. Profesjonalizm i rzetelnosc oceniam miernie.


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
Treść wpisu sugeruje, że umieszczający go leasingobiorca może być nierzetelnym płatnikiem = Nie bierzcie na serio opinii osób, które nie płacą rat w terminie

Awatar użytkownika
ANG

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: ANG »

Ta firma to kompletna porażka !!! Na fakturze wykupowej przysłali mi błędny numer rejestracyjny pojazdu i mają ogromny problem ze zmianą na prawidłowy !!! Wmawiają mi iż od 4 lat jeżdżę na miękkim dowodzie, chcą jego zwrotu!!! Ja mam twardy od 4 lat !!! PRZESTRZEGAM PRZED PROBLEMAMI

Awatar użytkownika
Bolek

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: Bolek »

Odwiedzając różne wątki tego forum chciałem zasięgnąć opinii o jednej z firm przed leasingiem kolejnego dostawczaka.
Większość była negatywna i trochę się zaniepokoiłem. Ale też wpisałem w wyszukiwarkę nazwy innych firm (m.in. FGA) w których miałem leasing i byłem zadowolony i... dokładnie to samo, sami niezadowoleni albo spora większość. Tym samym mam pytanie do administratorów: czy to forum do wylewania żali, czy można tu znaleźć poważne i merytoryczne wypowiedzi o firmach leasingowych?
Do wszystkich użalających się też mam pytania:
- czy przeczytaliście OWUL przed podpisaniem,
- czy zapoznaliście się z TOiP,
- czy wiecie co to jest WIBOR,
- dlaczego finansujecie zakup samochodów poprzez leasing a nie kredyt.
A teraz szybko odpowiem, bo Wy się nie przyznacie:
- nie,
- nie,
- nie,
- bo nie mamy zdolności.
W takim razie zaskoczeniem jest dla Was 200PLN netto za zgodę na ubezpieczenie w "obcym" TU samochodu i 5PLN za brak zlecenia na zapłatę faktur.
Z drugiej strony te 5 "zenków" uchroniło by Was od firmy windykacyjnej i drogich monitów... ale zapomniałem dodać, że trzeba mieć jakieś środki na rachunku żeby to zafunkcjonowało. Macie czelność być zdziwionymi, że FGA upomina się o kasę "już po dwóch miesiącach"? Nieprawdopodobne!
p.s.
Miałem i mam leasingi w różnych firmach i nie spóźniłem się z zapłatą nawet 1 dnia, może dlatego nie miałem z nimi żadnych kłopotów?
Może wypowiedzi na forum trzeba podzielić na dwie części, lub choćby zaznaczać jakimś "ptaszkiem" wypowiedzi osób które płacą wszystkie raty w terminie. Inaczej ktoś kto tu zajrzy po poradę, doczyta się tylko narzekań na leasingodawców (wszystkich).
Sprawdźcie sami.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: Michał Krupiński »

Bolek, Tu jest stanowisko administracji tego forum:
http://www.fmleasing.pl/publikacje-feli ... minie.html

Chyba niezbyt uważnie jednak czytałeś forum, bo wiele wpisów negatywnych jest oznaczana jako napisane przez osoby, które "prawdopodobnie nie płacą rat w terminie".

A co do samych opinii, to niestety już wiele razy na ten temat dyskutowaliśmy, że leasing jest taką usługą, o której pisze się głównie źle albo wcale.

Kilka razy na forum były przeprowadzane konkursy, które miały za zadanie zachęcić użytkowników do podzielenia się opinią o swoim leasingodawcy i mniej więcej 3/4 z nich było pozytywnych.

Co nie zmienia faktu, że jest kilku leasingodawców, którzy postępują bardzo nie fair i nie dziwi, że w ich przypadku odsetek opinii negatywnych jest przytłaczający.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ