[Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
3
43%
Przeciętnie
2
29%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
2
29%
 
Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
kasia1k

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: kasia1k »

Najgorszy leasing jaki istnieje podwójne ubezpieczenia dziwne opłaty .Na koniec trzeba bardzo się pilnować żeby nie spóżnić się z ratą ani przez chwilę bo od razu zabierają auto. :evil:


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: Michał Krupiński »

kasia1k pisze:Na koniec trzeba bardzo się pilnować żeby nie spóżnić się z ratą ani przez chwilę bo od razu zabierają auto. :evil:
To akurat nie może być prawda.

Każdy leasingodawca ma ustawowy obowiązek pisemnego wyznaczenia leasingobiorcy dodatkowego terminu do zapłaty, jeżeli ten nie zapłaci raty w terminie przewidzianym w umowie. Dopiero po niedotrzymaniu tego dodatkowego terminu ma prawo wypowiedzieć umowę i wezwać do zwrotu samochodu.
W praktyce trzeba nie płacić przez co najmniej 3-4 tygodnie, a nie "przez chwilę", żeby doprowadzić do wypowiedzenia.

Więcej na ten temat: Po jakim czasie od niezapłacenia raty leasingodawca wypowie umowę?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
TOMEK <.

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: TOMEK <. »

Michał Krupiński pisze:
kasia1k pisze:Na koniec trzeba bardzo się pilnować żeby nie spóżnić się z ratą ani przez chwilę bo od razu zabierają auto. :evil:
To akurat nie może być prawda.

Każdy leasingodawca ma ustawowy obowiązek pisemnego wyznaczenia leasingobiorcy dodatkowego terminu do zapłaty, jeżeli ten nie zapłaci raty w terminie przewidzianym w umowie. Dopiero po niedotrzymaniu tego dodatkowego terminu ma prawo wypowiedzieć umowę i wezwać do zwrotu samochodu.
W praktyce trzeba nie płacić przez co najmniej 3-4 tygodnie, a nie "przez chwilę", żeby doprowadzić do wypowiedzenia.

Więcej na ten temat: Po jakim czasie od niezapłacenia raty leasingodawca wypowie umowę?
Niestety - to jest prawda - zrywają umowę w/g uznania - za fakturę poza harmonogramem - nie dostarczoną !!! - bardzo nie miła , wręcz chamska obsługa windykacyjna + nasłanie firmy zewnętrznej bez uprzedzenia , bez wezwania , bez monitu - wszystko " bo tak mogą " . NIE POLECAM - taka polityka firmy - " pozdrawiam " bardzo nie miłą panią z działu windykacji !

Awatar użytkownika
kyeelt

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: kyeelt »

2 lata leasingu z salonu fiata (bez weksla stala stopa)
oprocz oplaty za zewnetrzne ubezpieczenie oraz fotoradarow bezproblemowo
wykup: po oplaceniu proformy kurier z dokumentami

nie spoznialem sie z platnosciami
telefoniczny dobry i prosty kontakt

polecam

Awatar użytkownika
Skalny

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: Skalny »

Witam...
Płace terminowo. Niewiedząc skąd odsetka ok. 3 zł - list za 100 zł Mandat 50-zł -opłata 80-zł Ubezpieczenie zewnętrzne 100-zł ? Pomyłka literowa w przesłaniu ubezpieczenia - reklamacja 30 dni negatywna -pozbawienie i upływ terminu wypowiedzenia własnego ubezpieczenia. Wszystko ubrane oczywiście w tabele opłat i regulaminy. Żadnych bez kosztowych wyjaśnień i ew. przypomnień. Koszmar. W porównaniu z innymi bankami to koszmar. Szczęście ze można kupować samochody Fiat w innym pośrednictwie finansowym. Na pewno ja i moja rodzina oraz szereg znajomych z usług FCA leasing nie skorzysta. W opiniotwórczym środowisku wyrażam śmiało swoją opinię o FCA leasing...

Awatar użytkownika
paramonow

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: paramonow »

Nikomu nie radzę FGA. Jest miło do chwili podpisania umowy. Potem Tylko chamstwo.
Nie odpowiadają na maile. Nie odbierają telefonów i trudno uzyskać jakąkolwiek informację.
Odsyłają do podpisanej umowy. Podpisałeś to już nie jesteś klientem tylko upierdliwym natrętem, który przeszkadza im w pracy.
Jak najdalej od FGA

Awatar użytkownika
Maciej2222

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: Maciej2222 »

Niestety nie moge polecić tej firmy. Wszystkie faktury opłacałem terminowo ale obsługa niestety tragiczna. Olewają klienta jak mogą. Jak spłacisz auto to już nie jesteś klientem tylko wrogiem. Tak się nie postepuje.

Przykro mi ale zostałem bardzo brzydko przez nich potraktowany

Awatar użytkownika
klijent

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: klijent »

Najgorszy leasing jaki miałem.brrr

Awatar użytkownika
wojtek

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: wojtek »

Ja napiszę od siebie więcej,
poza wspomnianymi opłatami za wszystko, bo to jest irytujące, ale wynika z cennika.
Żeby nie było nigdy nie zalegałem z żadną płatnością ani jednego dnia.
- Stopa zmienna, ale zmiana kwoty tylko jeśli urośnie, stary numer "ala mBank". Przez ostatnie lata stopy regularnie malały, bez skutków dla wysokości raty,
- 1 faktura "na raty" zaginęła w akcji,
- Jak faktura to tylko papierowa, maile i telefony dla nich nie istnieją, nie kontaktują się z klientem,
- Dostałem wezwanie do ubezpieczenia auta "pod groźbą" na okres "po umowie",
- Od 6 tygodni bezskutecznie próbuję pozyskać fakturę za auto i jego dokumenty, przez co od 3 tygodni łącznie moje ubezpieczenie AC nie jest ważne, mimo, że za nie normalnie zapłaciłem, jeśli się coś stanie to "mój problem",
- Twierdzą, że wysyłali mi już dokumenty kurierem / pocztą, ale wszystko do nich wracało i to wcale nie jest ich wina, tylko wina firm spedycyjnych, albo moja, bo dałem im zły adres (jakoś faktury potrafili mi przesyłać),
- Podczas rozmowy 1 dnia, mówią, że poszło pocztą 3 dni temu, jak po kilku kolejnych dniach dzwonię z żądaniem podania numeru nadania, to po wklepaniu w system okazuje się, że poszło, ale dopiero po moim telefonie, następnego dnia przesyłka wróciła do nich "oni nie wiedzą czemu", a jak mi się nie podoba mam pytać pocztę (jako adresat nie mogę reklamować przesyłki),
- Podczas ostatniej rozmowy Pani powiedziała, cytuję "no my możemy wysłać jeszcze raz, ale jak teraz wróci, to musi Pan odebrać osobiście" (drobne 800 KM w dwie strony).

Podsumowując: firma nie potrafi wysłać listy stwierdzającego, że auto nie jest już ich. A ja nie mogę z tym nic zrobić, bo w umowie są tylko terminy dotyczące mnie, oni nic nie muszą.

Awatar użytkownika
Krzysztof 1975

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: Krzysztof 1975 »

Przestrzegał bym was przed tym lizingiem nie można się o nic doprosić w niczym nie pomagają jest to zimna i wroga dla klienta biurokracja
przy chęci oddania innej firmie czekałem miesiąc na dokumenty po czym zrezygnowała firma z przejęcia na moje pytanie co do kwoty wykupu
otrzymałem otpowiedz iż trzeba poczekać bo mają na to 14 dni paranoja jakaś nie polecam takiej formy zakupu auta
Najgorsza firma jaką kiedykolwiek miałem do czynienia


ODPOWIEDZ