[Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
3
43%
Przeciętnie
2
29%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
2
29%
 
Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
administracja
FmLeasing.pl
Posty: 32
Rejestracja: 17 sty 2009, o 12:42

[Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: administracja »

Zapraszamy do wyrażenia opinii i/lub oddania głosu w ankiecie dotyczącej firmy:
Leasys (wcześniej FCA Leasing (do 2019) i FGA Leasing (do 2015) i Fidis Leasing (do 2010))
Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i uwagami. Jednocześnie prosimy o przemyślane i wyważone wpisy.

Jeżeli chcesz poznać/umieścić opinię o innej firmie:
Opinie o firmach leasingowych - lista >

UWAGA! Zamieszczenie opinii nie wymaga rejestracji na forum. Rejestracja jest jednak konieczna aby głosować w ankietach.
Tu zarejestrujesz się w kilka sekund >
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: forum(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
kris
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2009, o 22:25

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: kris »

FIDIS Leasing nie polecam.Mam tam umowę od ponad 2 lat. Płacę w terminie i generalnie nie mam problemów.
ALE w ich OWUL stopa WIBOR jest zmieniana na podstawie decyzji zarządu, co w praktyce oznacza, że nie zmieniali jej od ponad roku i nadal u nich wynosi 6,27% ( obecnie na rynku 3,23%) Umował była oczywiście podpisywana za stopie zmiennej. W innych firmach leasingowych jest uaktualniana co miesiąc.
Wykup przed terminem to wpłata wszystkich rat bez odliczania odsetek. W innych firmach Jeżeli spłacasz umowę przed czasem odejmują odsetki należne przez okres który jest skracany. W FIDIS tak nie jest. Jak chcesz wykupić auto wcześniej, trzeba zapłacić po prostu całość raty razy liczbę pozostałych raz.
MASAKRA - po prostu ZŁODZIEJE i OSZUŚCI.
Z DALEKA OD FIDIS LEASING.

Awatar użytkownika
aleks
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2012, o 18:54

Re: Zamieść/przeczytaj: Opinie o Leasys

Post autor: aleks »

Witam, wybrałem ofertę leasingową na zakup samochodu osobowego w FGA Leasing. Stawiają wysokie wymagania jak na leasing. Przedstawiłem już PIT za rok ubiegły, podpisałem oświadczenie o niezaleganiu, KPiR za rok obecny, ffirma istnieje od 1999 roku, a ich analityk wciąż się waha czy zaakceptować mój wniosek leasingowy.dodam iż cenowo nie są aż tak bardzo konkurencyjn. Czy ktoś ma juz doświadczenie z tym leasingiem? Jak układa się z nimi współpraca? Bardzo proszę o opinię gdyż nie znalazłem wiele informacji na ich temat. Może lepiej skorzystać z uproszczonej procedury w innych leasingach i nie zawracać głowę dokumentacją?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Zamieść/przeczytaj: Opinie o Leasys

Post autor: Michał Krupiński »

Czy ktoś ma juz doświadczenie z tym leasingiem? Jak układa się z nimi współpraca? Bardzo proszę o opinię gdyż nie znalazłem wiele informacji na ich temat. Może lepiej skorzystać z uproszczonej procedury w innych leasingach i nie zawracać głowę dokumentacją?
Leasingi fabryczne z reguły nie są zbyt łatwe we współpracy już po zawarciu umowy.
Jedyny ich atut jest taki, że są łatwo dostępne przy zawieraniu umowy ("zintegrowanie" z salonem sprzedaży) i na tym atuty się kończą.

Moim zdaniem lepiej jest zorientować się także wśród innych leasingodawców przed zawarciem umowy.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Mariusz

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys

Post autor: Mariusz »

Ostrzegam!!! FGA to przekręty! Coraz to podnoszą ratę leasingową z uwagi na trudną sytuację rynkową?!!
Mam 2 leasingi, w FGA i Renault Leasing.
Ten drugi działa w tym samym rynku - a nigdy nie podnieśli wysokości raty!
W FGA Leasing już ponad 100 zł więcej płacę miesiąc w miesiąc!!!!

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys

Post autor: Jarosław Król »

Mariusz pisze:Coraz to podnoszą ratę leasingową z uwagi na trudną sytuację rynkową?!!
To ciekawe, bo od kilkunastu tygodni systematycznie spada WIBOR. :? Zatem rata jeżeli już to powinna być prędzej obniżana, a nie podnoszona :!: :o
Kiedy dostałeś informację o podwyżce?

Niestety tak jak było to wielokrotnie poruszane na forum, od większości leasingów fabrycznych najlepiej trzymać się z daleka. :roll:

Awatar użytkownika
HondaSpike
Posty: 14
Rejestracja: 6 paź 2012, o 10:13

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: HondaSpike »

Jerry pisze:od większości leasingów fabrycznych najlepiej trzymać się z daleka. :roll:
Czyli rozumiem, że FGA należy do jakiegoś koncernu. Czy może wiesz jakiego?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: Michał Krupiński »

HondaSpike pisze:
Jerry pisze:od większości leasingów fabrycznych najlepiej trzymać się z daleka. :roll:
Czyli rozumiem, że FGA należy do jakiegoś koncernu. Czy może wiesz jakiego?
To jest grupa Fiata.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
HondaSpike
Posty: 14
Rejestracja: 6 paź 2012, o 10:13

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: HondaSpike »

Aha dzięki za tą informację.

Awatar użytkownika
jasiu4444

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: jasiu4444 »

Witam,

Mam kilka umów leasingowych w różnych firmach, ale współpraca z FGA Leasing jest bardzo ciężka.

Nie jestem może osobą, która raty leasingowe reguluje terminowo "co do dnia", ale też bez większych przegięć.

Leasingi mam też w VB, Mercedes Leasing, Getin, BFL, VFS , ale takich "orłów" jak w FGA to jeszcze nie widziałem. To są zwykli naciągacze. Miałem fakturę do zapłacenia, która była raptem po terminie 14 dni , a FGA wypowiedziało mi obie umowy leasingu (mimo że druga umowa była OK) i nasłali mi jakichś windykatorów , za których wizytę musiałem później zapłacić 3000zł żeby wznowić umowę. Masakra
Sami panowie z windykacji byli zdziwieni że tak "mocno przeterminowane" sprawy do nich trafiają.
Byo jeszcze pare tematów np. ubezpieczeń, ale to jeszcze do przeżycia.
Nie polecam nikomu, nawet największemu wrogowi!!!


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
Treść wpisu sugeruje, że umieszczający go leasingobiorca może być nierzetelnym płatnikiem = Nie bierzcie na serio opinii osób, które nie płacą rat w terminie


ODPOWIEDZ