[Ankieta] Opinie i komentarze o Impuls Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
3
27%
Wszystko w porządku
4
36%
Przeciętnie
2
18%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
2
18%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
robik

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Impuls Leasing

Post autor: robik »

Nigdy więcej tych oszustów, podpisanie umowy ok ale z roku na rok co raz to większe ubezpieczenia OC AC ,itd . Po 4 latach auto ponad 500tyś km nie obowiązuje holowanie bo ubepzieczyciel nigdy nie pytał się o przebieg , zgoda na ubezpieczenie z mojej strony ale nikt nie podołał cenie wyjściowej wystawiona z kosmosu. Jedna wielka farsa , na koniec po wykupie auta , walka o dokumenty , zagubiono kartę pojazdu , dopiero po mojej interwencji przysłano dokumenty bez karty , czekam teraz na zwrot ubezpieczenia na auto o wartości 48500 zł netto wartość ubezpieczenia ponad 6 tyś , tłumaczono mi że stawki poszły do góry , w tej chwili mam auto o wartości 138tys u innego ubezpieczyciela wartość 2800 zł z OC I AC , Paranoja banda oszustów nigdy więcej , dodam że pobierano opłaty ode mnie za AC a którym nie przysługiwało mi holowanie bo bandycka firma IMPULS LEASING wykupiła pakiet tylko do 300 tyś przebiegu - powyżej ubezpieczenie nie obowiązuje


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
kyso_znowu

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Impuls Leasing

Post autor: kyso_znowu »

To mój kolejny post o tej firmie - tym razem po zakończonej umowie. Mogę z całym przekonaniem podtrzymać moja pozytywną opinię o nich - cały okres współpracy przebiegł bezstresowo, zgodnie z warunkami zapisanymi w umowie. Na koniec jedynie lekkie zaskoczenie bo zwracane dokumenty zamiast do oddziału w moim mieście powędrowały do zupełnie innego regionu. Wystarczył jednak jeden telefon i dwa dni później paczka z całą zwracaną dokumentacją dostarczona do drzwi przez kuriera. W trakcie współpracy korzystałem z zewnętrznego ubezpieczenia i nie było z tym nigdy żadnych problemów ze strony IL. Podstawowa rada dla wszystkich korzystających lub mających zamiar skorzystać z leasingu (i z innych umów tego typu) - jeśli dotrzymuje się ze swojej strony warunków umowy to sprawy przebiegają bez komplikacji (wezwań do zapłaty, monitów, not odsetkowych, dodatkowych, często niejasnych kosztów). Po prostu trzeba się rzetelnie ze swoich zobowiązań wywiązywać - nie ma wtedy powodów do narzekania i złorzeczenia na 'złodziejskie firmy'. Impuls Leasing daje możliwość i narzędzie (portal) do pełnego kontrolowania zobowiązań wynikających z umowy - trzeba tylko chcieć i umieć z tego korzystać.
Jak dla mnie firma godna polecenia, przy następnym leasingu na pewno jedna z pierwszych gdzie skieruję zapytanie o ofertę.

Awatar użytkownika
leasingobiorca IL

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Impuls Leasing

Post autor: leasingobiorca IL »

Zdecydowanie odradzam leasing w Impuls Leasing za:

- pobieranie opłat za ubezpieczenie komunikacyjne zawierane poza firmą leasingową, która posiada ofertę o 100% wyższą od pakietów oferowanych u dealera;
- dokładanie na siłę ubezpieczenia na życie lub GAP (straty finansowej), pomimo, że ubezpieczyciel przez trzy pierwsze lata gwarantuję fakturową wartość pojazdu przy szkodzie całkowitej;
- brak możliwości wykupu pojazdu na osobę fizyczną, większość firm leasingowych dopuszcza taki wariant

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Impuls Leasing

Post autor: Jarosław Król »

Dzięki za podzielenie się info, niemniej to są argumenty, które w zasadzie dotyczą każdej firmy leasingowej.
leasingobiorca IL pisze:- pobieranie opłat za ubezpieczenie komunikacyjne zawierane poza firmą leasingową, która posiada ofertę o 100% wyższą od pakietów oferowanych u dealera;
W zasadzie każda firma leasingowa pobiera opłatę za ubezpieczenie obce.
leasingobiorca IL pisze:- dokładanie na siłę ubezpieczenia na życie lub GAP (straty finansowej), pomimo, że ubezpieczyciel przez trzy pierwsze lata gwarantuję fakturową wartość pojazdu przy szkodzie całkowitej;
Ubezpieczyciel AC nie chroni szkody całkowitej likwidowanej z OC sprawy, więc GAP nigdy nie będzie "pustym" wydatkiem. Wyjaśnienie tu: Ubezpieczenie GAP w leasingu - akapit: GAP a stała suma ubezpieczenia w Auto Casco

Ponadto wiele firm leasingowych proponuje tańsze oprocentowanie leasingu pod warunkiem skorzystania z ubezpieczeń dodatkowych - coś za coś. Jednak nie ma obowiązku z nich korzystać - wtedy wystarczy zapoznać się z warunkami finansowania bez opcji dodatkowych.
leasingobiorca IL pisze:- brak możliwości wykupu pojazdu na osobę fizyczną, większość firm leasingowych dopuszcza taki wariant
Już prawie żadna firma leasingowa nie wystawia faktury na prywatne dane - te które to jeszcze robią niewykluczone, że także to zmienią - w każdym razie nie ma żadnej gwarancji, że będą wystawiać faktury na prywatne dane za 2, 3 czy 4 lata, czyli wtedy, kiedy będą się kończyły obecnie zawierane umowy leasingu.

Co jednak jest bez żadnego znaczenia, bo wykup prywatny można zrobić także, kiedy na fakturze wykupowej są dane działalności. Wyjaśnienie tu: Jak korzystnie wykupić samochód z leasingu? - akapit: Na kogo powinna być wystawiona faktura wykupowa?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
scorpion
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2020, o 09:53

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Impuls Leasing

Post autor: scorpion »

Mam w PKO BP leasing na 4 auta.
Już w pierwszym roku przedstawiem ofertę na ubezpieczenie, której nie mogli przebić i co roku dostarczam własne ubezpieczenie. Leasingodawca nie nalicza mi dodatkowych opłat.
Raz napisałem wnioski o zgodę na własne ubezpieczenie, które otrzymałem i temat ciągnę już czwarty rok.


Awatar użytkownika
scorpion
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2020, o 09:53

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Impuls Leasing

Post autor: scorpion »

W PKO Leasing.

To była odpowiedź na powyższy tekst:

"W zasadzie każda firma leasingowa pobiera opłatę za ubezpieczenie obce."

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Impuls Leasing

Post autor: Jarosław Król »

scorpion pisze:W PKO Leasing.

To była odpowiedź na powyższy tekst:

"W zasadzie każda firma leasingowa pobiera opłatę za ubezpieczenie obce."
W innym wątku napisałeś, że masz 7 umów w PKO - dlatego pomyślałem, że to pomyłka... ;)

Awatar użytkownika
klient ostatni raz

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Impuls Leasing

Post autor: klient ostatni raz »

Nie polecam trzymają mnie z ubezpieczeniem , oferta mojego agrnta lepszy zskres , skladka do zapłaty mniejsza ale mnie nie puszczają .nie mila obsługa dotyczaca ubezpieczenia . Porażka

Awatar użytkownika
HaPe
Posty: 1
Rejestracja: 3 lip 2021, o 15:44

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Impuls Leasing

Post autor: HaPe »

Od siebie opiszę kwestię leasingu wziętego od IMPL na nowe auto z ASO.
Opinia pozytywna, ocena powiedzmy, że dobra, do bardzo dobrej nieco im brakuje.
Kwoty, które podaję to netto.
  • tańsza oferta niż ING, na wpłatę 10%/okres 59 m-cy/wykup 1% dali ok. 105,x% z indeksacją wibor 1M
  • oferują wykup nawet na poziomie 0,1%
  • schodzą z ceny OC/AC/ASS/NNW, gdy podstawimy ofertę konkurencyjną
  • ryczałtowa obsługa umowy ze zniesioną częścią pozycji za 95 zł/rok i wówczas rejestracja auta to 270 zł z opłatami urzędowymi
  • kwestię 3. tablicy rejestracyjnej załatwili od razu przy rejestracji auta, podobnie z hakiem, ma być to załatwione od razu przy odbiorze dowodu twardego
  • bezpłatna obsługa polisy w 1. roku, jeśli jest od dealera - inaczej 250 zł za 1. rok, potem 150 zł rok
  • trzeba upomnieć się by z umowy wykreślili NNW (niekomunikacyjne) za ok. 18 zł/mc - opiekun długopisem po prostu wykreślił ten punkt i zaparafowaliśmy to, ale opiekun poinformował o tym fakcie, że coś takiego jest - duży plus
  • umowa podpisana w mieszkaniu - chcieli dokonać wizji lokalnej, ale obyło się bez zdjęć "biura", o których wcześniej mówili
  • o konieczności wykupienia OC/AC poinformowali ok. godz. 15 bez żadnego SMS/telefonu, gdybym przegapił to skończyłbym z ich ubezpieczeniem, nieco gorszym (ASS mają dość słabe pod kątem kilometrów)
  • decyzja leasingowa w 15 minut, na oświadczenie, bez przedstawiania dokumentów finansowych
  • sami obniżają ratę, gdy WIBOR spadnie
  • nie oferują stałego oprocentowania
  • ich GAP jest horrendalnie drogi, za niecałe 5 lat wyszłoby ok. 10.000 zł u nich, w Defend przez Fmleasing ok. 1/3 tej ceny
  • brak weksla, sama umowa nawet ok
  • nową polisę trzeba dostarczyć na 1 mc przed wygaśnięciem starej - inaczej sami nas ubezpieczą...
  • brak obowiązkowego crosssellingu by zbić cenę leasingu
  • miły opiekun, nawet sam podrzucił blachy do ASO, sam wydał zaświadczenie o zgodzie na wyjazd za granicę bez dodatkowych opłat
  • przejrzysty panel klienta
  • na odesłanie przez nich umowy czekam już > 1 mc, zabierają 2 egzemplarze by odpowiedni pełnomocnik od nich to podpisał
  • znieśli 0.4% opłatę administracyjną za wystawienie umowy
Ogólnie OK, pewnie skorzystam kolejnym razem.


ODPOWIEDZ