[Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
3%
Wszystko w porządku
7
19%
Przeciętnie
5
14%
Czuję niesmak
1
3%
Nigdy więcej
22
61%
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
administracja
FmLeasing.pl
Posty: 32
Rejestracja: 17 sty 2009, o 12:42

[Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: administracja »

Zapraszamy do wyrażenia opinii i/lub oddania głosu w ankiecie dotyczącej firmy:
Masterlease
Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i uwagami. Jednocześnie prosimy o przemyślane i wyważone wpisy.

Jeżeli chcesz poznać/umieścić opinię o innej firmie:
Opinie o firmach leasingowych - lista >

UWAGA! Zamieszczenie opinii nie wymaga rejestracji na forum. Rejestracja jest jednak konieczna aby głosować w ankietach.
Tu zarejestrujesz się w kilka sekund >
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: forum(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
W Opara
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2009, o 09:09

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: W Opara »

Miałem w Futurze (Masterlease) umowę przez 36 miesięcy na Opla Vectrę. Wszystko było jak najbardziej w porządku. :)

Początki były jednak trudne, bo mamiąc mnie dużym rabatem na Opla dali jednocześnie koszmarnie drogą ofertę na leasing.

Dopiero jak powiedziałem, że im dziękuję i podpisuję z inną firmą, która też ma rabat to zjechali z ofertą o ok. 10%!!! :)

Z obsługi posprzedażowej byłem zadowolony. Firmę mogę polecić tylko trzeba negocjować ofertę i nie łapać się na duży rabat na samochód. :)

Awatar użytkownika
Piotrul
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2010, o 19:51

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: Piotrul »

Hej. Czy mógłbyś napisać jaki koszt leasingu zaproponowano Ci na początku?



Podziękowanie dla admina.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2010, o 21:43 przez Piotrul, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: Jarosław Król »

Hej. Czy mógłbyś napisać jaki koszt leasingu zaproponowano Ci na początku?
Kolega W Opara nie zaglądał na forum od dłuższego czasu. Wyślę mu e-mail z powiadomieniem o tym pytaniu.

Awatar użytkownika
Bolek i Lolek
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2010, o 09:11

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: Bolek i Lolek »

Podzielam zdanie na temat Masterlease ci w Gdańsku są jeszcze gorsi. Jak bieżesz pojazd w leasing używany to sprawdź czy nie jest powypadkowy. // Patrz uwaga nr 2

/.../

Drugi pojazd chciałem wcześniej wykupić w/g obietnic nic z tego. // Patrz uwaga nr 3

Potem nie przesyłają faktury za wykup gdzie nie możesz się rozliczyć przed US i zabierają ci auto zgodnie z literą prawa. // Patrz uwaga nr 4

/.../


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
1. Usunięto fragmenty wulgarne bądź obraźliwe.

2. Leasingobiorca ponosi odpowiedzialność za wybór przedmiotu leasingu.

3. Samochodu nie można wykupić przed upływem 40% okresu amortyzacji, co regulują przepisy podatkowe.

4. Treść wpisu sugeruje, że umieszczający go leasingobiorca może być nierzetelnym płatnikiem = Nie bierzcie na serio opinii osób, które nie płacą rat w terminie

Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: Hoover »

Potem nie przesyłają faktury za wykup gdzie nie możesz się rozliczyć przed US i zabierają ci auto zgodnie z literą prawa.
Chcesz powiedzieć, że specjalnie nie przysłali ci faktury wykupowej, żeby odebrać samochód? A może nie przesłali, bo miałeś jakieś zaległości? Każda firm leasingowa ma do tego prawo. Wykup może nastąpić dopiero gdy wszystko jest zapłacone.
A jeżeli specjalnie nie przesłali, żeby pozbawić cię samochodu to prawo nie jest po ich stronie. Możesz zawiadomić prokuraturę.

Awatar użytkownika
szn
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2011, o 21:57

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: szn »

MasterLease świetnie się sprawdza póki współpraca z nimi ogranicza się do płacenia faktur. Załatwienie czegokolwiek w BOK-u to droga przez mękę. We wrześniu ub. r. (4 miesiące temu) miałem kolizję której skutki usiłuję do dzisiaj bezskutecznie zlikwidować z pomocą polisy AC. Po czterech miesiącach walki mam dodatkowo uszkodzoną maskę i tapicerkę (dzięki uprzejmości firm PZU i Bemo Motors która jak się okazało nie potrafi naprawiać tych aut). Średni czas oczekiwania na odpowiedź z BOK - 10 dni (po 2 przypomnieniach). I proponuję nigdy nie nabrać się na sztuczkę call-center "oddzwonimy do pana". To nie działa.

Wiem, że klient z jednym pojazdem to dla MasterLease tylko problem ale okazywanie tego w tak dosadny sposób po prostu wkurza.

Zainteresowanym z chęcią udzielę bliższych informacji na priv.

Awatar użytkownika
eowina
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2011, o 19:15

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: eowina »

Witam,
mam od trzech lat auto w leasingu w Masterlease. Jak nic się nie dziej z autem, jest Ok. Jak tylko potrzebuję od nich usługi za którą płacę problemy z ich strony rosną.Nadmienię, że mam opłacone wszystkie składki w terminie, żadnych zaległości z mojej strony.
Zaczęło się już w dniu podpisania umowy a ponieważ miałam zamówione auto, rezygnacja nie wchodziła w grę. Zostałam oszukana przez osobę z biura w Łodzi, gdyż przed podpisaniem obiecywała coś innego a potem się wycofała. Chodzi o to, że mam salon oddalony od miejsca zamieszkania i działania formy o 20 km. Masterlease wymusza na mnie korzystanie z salonu w Łodzi oddalonego o 80 km. Z wielkim wysiłkiem wywalczyłam naprawy auta bliżej miejsca zamieszkania.
Na wymianę opon muszę już jechać do Łodzi. Marnuje cały dzień, no i oczywiście większe koszty dla mnie.Sama wymiana trwa 60 min.
Za każdym razem kiedy zgłaszam szkodę, wszystkiego muszę dopilnować sama. Kosztuje mnie to dużo zdrowia oraz czasu spędzonego na telefonie co też kosztuje!

/.../

Masterlease wciąż kładzie mi kolejne kłody pod nogi. Zgłosiłam aktualnie szkodę parkingową, zażądali ode mnie potwierdzenia zgłoszenia szkody na policję!!!, że niby żąda tego ubezpieczyciel!! Wiec to zrobiłam, policja odesłała mnie z kwitkiem, gdyż nie mają podstaw prawnych do wystawiania tego typu potwierdzeń.Pan z Masterlease znów wymusił na mnie przyjazd na oględziny do Łodzi czyli 80 km.
Po dwóch dniach dzwoni do mnie Pan z PZU celem umówienia się na oględziny do mnie, do Sieradza, zdziwiony,że jestem już umówiona w Łodzi,a już na pewno nie wymaga zgłoszenia na policję!! Ocena nasuwa się sama.
Napomnę tylko, ze auto kupiłam w salonie w Łodzi z którym oddział Masterlease ma umowę.

/.../


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
Usunięto fragmenty wulgarne bądź obraźliwe.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: Michał Krupiński »

eowina,
Z opisu wnioskuję, że koleżanka korzysta z full service leasingu albo z leasingu z serwisem (czyli finansowanie + jakieś opcje dodatkowe).
No cóż - rozgoryczenie wynika chyba głównie z niedostatecznego zaznajomienia się z ofertą przed podjęciem decyzji o jej wyborze...

Firmy, które ofertują car fleet management, tak jak Masterlease muszą mieć podpisaną umowę o współpracy z danym ASO, czy innym serwisem i dostawcą oferującym dany zakres usług, czyli przeglądy, wymianę opon, itd.
Siłą rzeczy nie da się tego zrobić w każdym dowolnym miejscu na terenie całego kraju - dlatego nie jest to kwestia wymuszania danego serwisu tylko brak współpracy z innym, który jest bliżej.

Stąd występuje np. konieczność dojechania np. wspomniane 80 km, żeby wymienić opony, czy olej...

Gdybyś zdecydowała się na zwykły leasing, czyli samo finansowanie - wówczas przeglądy, czy wymianę opon robiłabyś we własnym zakresie i odpadłaby ta niedogodność.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
eowina
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2011, o 19:15

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: eowina »

Drogi Michaelu zgadzam się z Tobą w kwestii mojej nieznajomości oferty finansowej firmy leasingowej. Jednak niedokładnie przeczytałeś mój wpis. Widzisz wyznaje zasadę, iż jeśli udaję się do specjalisty ( nie muszę znać się na wszystkim, bo jest to niemożliwe a ktoś bierze za to pieniądze)to uzyskam tam rzetelne i wiarygodne informacje. Podpisanie umowy z firmą Masterlease warunkowaliśmy razem z mężem tym, że będziemy mogli wszelkiego typu naprawy wykonywać najbliżej miejsca zamieszkania. Wielokrotnie o tę kwestię pytaliśmy podając konkretny salon!!! Pani z biura Masterlease zapewniała nas o tym, że tak właśnie będzie, wiedząc doskonale , ze to niemożliwe!!!! Po za tym sama zaproponowała mi serwisowanie, bo tak, jej zdaniem będzie dla mnie wygodnie i korzystnie. ( rozmawiałam ze ,,specjalistką'') /.../

2. Wymaganie ode mnie w imieniu ubezpieczyciela poręczeń, których on sam nie żąda, ze względu na ich absurdalność, też nie jest zgodne z prawem i etyką zawodową.

Moje pytanie brzmi, czy w sytuacji, gdy udaje się do specjalisty jakiegokolwiek, nie mogę mu ufać i przed wizytą u niego powinnam skorzystać z porad prawnika? Tak ma wyglądać nasza Polska rzeczywistość?
Moja nieznajomość tematu jeszcze bardziej obciążą pracownika Masterlease /.../.
Dziękuję bardzo za uświadomienie mi problemu.

Z poważaniem
Eowina


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
Usunięto fragmenty wulgarne bądź obraźliwe.


ODPOWIEDZ