[Ankieta] Opinie i komentarze o Millennium Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
4
18%
Wszystko w porządku
8
36%
Przeciętnie
6
27%
Czuję niesmak
2
9%
Nigdy więcej
2
9%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
Andre

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Millennium Leasing

Post autor: Andre »

Stanowczo nie polecam. Millennium z wysyłania informacji na zlecenie "organów ścigania oraz administracji itd... " zrobiło sobie maszynkę do zarabiania pieniędzy. Ostatnio dostałem pismo, że moje dane pojechały do Hiszpanii do prywatnej firmy windykacyjnej na wniosek cytuję "rządu basków". W rozmowie z panem odpowiedzialnym za taką korespondencje tyle, że na kraj usłyszałem, że takich pism do różnych krajów wysyłają setki. Jeżeli prawdą jest to, co powiedział ten koleś, to cena 75 netto generuje dla Millennium Leasing niezłe zyski. Jest kryzys, więc znaleźli sobie dodatkowe źródło dochodów. Szkoda tylko, że Millenium zapomniało, że umowy się kończą a klient pamięta takie akcje. Nadmienię, że poprzednie umowy miałem w PKO i nigdy niebyło takich niespodzianek. Teraz mam dwie umowy i są to ostatnie umowy w Millennium Leasing. NIE POLECAM


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Millennium Leasing

Post autor: rooster »

Andre, Przeczytaj to moze wiecej zrozumiesz.
Chociaz oplata 75 zlotych jest za wysoka.

Kontrowersyjne opłaty w leasingu za wezwanie z policji

Awatar użytkownika
ciastosz
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2013, o 10:52

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Millennium Leasing

Post autor: ciastosz »

Kończę właśnie drugi rok leasingu z Millennium i w kolejny bawić się nie zamierzam.

Obsługa sprzedażowa przeciętna, mam teraz porównanie z innymi firmami i nic nadzwyczajnego. Natomiast obsługa posprzedażowa pozostawia dużo do życzenia (czas reakcji, odpowiedzi etc.).

Plusy: był to dość tani leasing i przy 15% wpłaty własnej procedura uproszczona nawet dla nowych podmiotów.
Minusy: poza słaby kontaktem jest to horrendalnie drogie ubezpieczenie. Po 2 latach bezszkodowej jazdy i ubezpieczania się przez nich w Compensie, zaproponowali mi składkę wysokości ponad 10% wartości samochodu (auto ma teraz 6 lat). Oczywiście na to nie poszedłem, ale dowalają też nieźle przy własnym ubezpieczeniu: 300 zł jednorazowej opłaty za wniosek, 200 zł rocznej za "administrowanie" i 150 za dodatkowe ubezpieczenie (też rocznie). Tragedia.

Aha i jeśli raz weźmiesz u nich GAP, to nie możesz sobie z niego rezygnować i musisz płacić przez cały okres leasingu. Zgodę na rezygnację musi wyrazić Zarząd(!!!). Oczywiście moje podanie nigdy tam nie dotarło, ale wydaje mi się, że o poziomie obsługi posprzedażowej już wspomniałem. Teraz zaczynam przygodę z ING i zobaczę jak to będzie.

Awatar użytkownika
e-lupus

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Millennium Leasing

Post autor: e-lupus »

Stanowczo odradzam!
Przyjaciół poznaje się w biedzie leasingi też.
Ja w wyniku kryzysu oddałem swoje auta celem sprzedaży przez Millennium leasing w nadziei na sprawiedliwe rozliczenie jakże srodze się zawiodłem
Przykład: Zalegałem z 2 dwoma ratami na kwotę 5tys do spłaty pozostało kapitału 20tys auto sprzedali za 30tys czyli minus 20+5 zaległości powinni oddać mi 5 tys ALE NIE ONI ZAŻADALI JESZCZE 5 TYS i podali mnie do sądu BO NIE UWZGLĘDNILI CENY SPRZEDAŻY ZA AUTO mimo , że mają już wyrok sądu najwyższego na swoim koncie , że muszą zaliczyć kwotę sprzedaży auta na poczet zaległości.
Także zjedli ciasteczko i chcą mieć ciasteczko
Ogólnie każdy leasing jak płacisz jest mniej wiecej ok ale jak przestajesz płacić wtedy wychodzi szydło z worka.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Millennium Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

e-lupus pisze:Stanowczo odradzam!
Przyjaciół poznaje się w biedzie leasingi też.
Ja w wyniku kryzysu oddałem swoje auta celem sprzedaży przez Millennium leasing w nadziei na sprawiedliwe rozliczenie jakże srodze się zawiodłem
Przykład: Zalegałem z 2 dwoma ratami na kwotę 5tys do spłaty pozostało kapitału 20tys auto sprzedali za 30tys czyli minus 20+5 zaległości powinni oddać mi 5 tys ALE NIE ONI ZAŻADALI JESZCZE 5 TYS i podali mnie do sądu BO NIE UWZGLĘDNILI CENY SPRZEDAŻY ZA AUTO mimo , że mają już wyrok sądu najwyższego na swoim koncie , że muszą zaliczyć kwotę sprzedaży auta na poczet zaległości.
Także zjedli ciasteczko i chcą mieć ciasteczko
Ogólnie każdy leasing jak płacisz jest mniej wiecej ok ale jak przestajesz płacić wtedy wychodzi szydło z worka.
Jeżeli zażądali od Ciebie "tylko" 5 tysięcy złotych, to chyba musieli uwzględnić cenę sprzedanego samochodu, bo inaczej zażądaliby ponad 25 tys.?
Czy czegoś nie rozumiem?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Millennium Leasing

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Umowa zawarta na leasing samochodu w lutym 2014. Leasingodawca wybrany po analizie kilku ofert leasingu dokonanej przez Państwa.( za co bardzo dziękuję).

Sporządzenie umowy przebiegło sprawnie, dobry kontakt z osobą obsługującą. Możliwość sprawdzania wysokości raty przez internet.

Na dzień dzisiejszy ( krótki okres trwania umowy) nie mam żadnych zastrzeżeń.


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika.

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Millennium Leasing

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Zarówno decyzja o przyznaniu leasingu jak i późniejsza obsługa prowadzona w sposób profesjonalny


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika.

Awatar użytkownika
DFN

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Millennium Leasing

Post autor: DFN »

Leasing brałem na początku maja 2014 roku. Kontakt ze sprzedawcą panią Anną Pełczyńską na wysokim poziomie. Wysokie zaangażowanie w mojej sprawie. Leasing spłacam regularnie, czasem zdarzą mi się jakieś delikatne (typu 2 tyg.obsunięcia), nie dostaję wtedy żadnych płatnych monitów, jedynie mam do zapłaty jakieś małe odsetki.

Kontakt z infolinią na dobrym poziomie, informacje przekazane rzetelnie. Jak na razie polecam, zobaczymy jak będzie przebiegała dalsza współpraca,

Jedyny minus to strasznie wysokie wymagania co do otrzymania leasingu, ale to chyba zrozumiałe dla nowych firm.

Awatar użytkownika
Maszynista

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Millennium Leasing

Post autor: Maszynista »

Nie POLECAM!,

Wszystko pięknie na etapie rozmów i podpisania umowy, jazda zaczyna się jak maszyna kredytowa rusza. Niekompetencja przedstawiciela doprowadziła do tego, że wpłaty własnej za towar dokonałem w walucie EURO, aby uniknąć niekorzystnego spreadu (miałem nadwyżkę w Euro, więc postanowiłem ją zagospodarować), kwota sprzedaży towaru była w Euro zatem to był dodatkowy argument. Bank natomiast przeliczył moją wpłatę po średnim kursie Euro, a sam wystawił mi fakturę na moją wpłatę po kursie sprzedaży dewiz banku millennium. Niby ok, bo jak się człowiek nie zna na trickach bankowych to potem większe zdziwienie. Zaksięgowałem kwotę z faktury i było ok, po kilu miesiącach dostałem wezwanie do zapłaty, brakowało mniej więcej wartości jednej raty czynszowej... pomyślałem, że może nie zaksięgowali jeszcze ostatnie wpłaty, ale sprawdzam konto, a tam regularnie płacone raty, wysyłam pismo o anulowanie odsetek i wyjaśnienie skąd taka niedopłata, po czym odsetki anulują i informacja , że być może błąd systemu, sytuacja powtarza się się po 2 miesiącach, i kolejny raz to samo z mojej strony, za trzecim razem już nie chcą anulować i domagają się zapłaty, pytam o co chodzi niech wyjaśnią skąd taka niedopłata, po ok 3-4 tyg. dostaję odpowiedź, że to różnica pomiędzy moją wpłatą, a fakturą którą mi wystawili....(cóż za szok!!! przecież wpłaciłem zaliczkę w Euro!!! bank nie musiał kupować euro do zapłaty zaliczki do dostawcy!) Miałem uniknąć różnicy spreadu i nie być stratnym, a tym samym wyłudzili ode mnie wysokość jednej raty. Mogłem znacznie więcej zarobić sprzedając Euro w kantorze i wpłacając PLN. Piszę więc kolejne reklamacje, odwołania ale bełkot ten sam, odpowiedzi za każdym razem od innej osoby, zero kontaktu do wyjaśnienia tylko domaganie się zapłaty. Proponuję zmianę aneksu aby uznali moją wpłatę po przynajmniej takim kursie wg. jakiego rozliczają umowy leasingowe, ale nic, kamień w wodę i kolejne wezwania i odsetki.

Nie polecam, nie polecam, miało być fajnie, a jest beznadziejnie. szkoda bo warunki przedstawiali całkiem niezłe, w kolejnych 2-3 latach mam jeszcze do leasingowania sprzęt za ok 1 mln zł. ale po takim traktowaniu klienta na pewno nie będzie to Millennium Leasing.

Awatar użytkownika
Gość

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Millennium Leasing

Post autor: Gość »

NIE POLECAM LEASINGU W TYM BANKU. Oto co przytrafiło się nam. W listopadzie 2015 r. wzięliśmy w leasing samochód. W lutym zamknęliśmy działalność i otworzyliśmy inną firmę na innych zasadach rozliczeniowych. 5 kwietnia 2016 r. złożyliśmy wniosek o cesję umowy leasingowej. Dopóki chodziło o zawarcie umowy leasingowej, wszystko szło błyskawiczne. Nawet pracownik banku przyjechał do nas z wszystkimi formularzami do podpisu. Gdy już chodziło o cesję, proces zmiany leasingobiorcy trwał od 5 kwietnia do 4 listopada! Z tego okresu nie możemy już wpisać żadnej z faktur do wydatków, ponieważ wszystkie przyszły z nazwą poprzedniej firmy. Odmówiono nam wystawienia faktury korygującej. Zanim nastąpiła cesja kilka razy przesyłano nam różne lub te same formularze do wypełnienia. Mało tego, ubezpieczenie pojazdu po roku czasu wzrosło z kwoty 1500 do 2160 zł. mimo, iż przesłaliśmy ofertę ubezpieczenia, sporządzoną przez kwalifikowanego agenta ubezpieczeniowego, która opiewała na 1460 zł. Nie wiem, jak to jest możliwe, że po roku czasu używania pojazdu, gdy jego wartość się zmniejszyła, ubezpieczenie wzrosło o około 50%. Normalnie ubezpieczenie jest pewnym procentem wartości pojazdu. Złożyłem reklamację na adres mailowy wskazany na stronie internetowej tego banku i potwierdzony przez pracownika banku w rozmowie telefonicznej. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Jakiekolwiek próby porozumienia się z pracownikami są bardzo trudne. Po pierwsze, bank nie podaje żadnych numerów telefonów, nazwisk ludzi, z którymi należy się kontaktować w razie potrzeby. Po drugie, jak już się do nich dotrze, ma się wrażenie, że rozmowa jest z automatyczną sekretarką. Na każdy argument jest jedna i ta sama odpowiedź powtarzana z uporem maniaka i nie zawsze mająca cokolwiek wspólnego z argumentem, który się podało. Odniosłem wrażenie, że ci ludzie, zupełnie nie znają ani zakresu swoich obowiązków, ani kompetencji.

Kiedyś miałem kartę kredytową w tym banku. Pewnego razu dostałem wyciąg i nie bardzo wiedziałem skąd wzięła się kwota w nim wymieniona. Próbowałem dzwonić i wyjaśnić, ale chyba nikt nie wiedział, jak tę kwotę wyliczono. Zrezygnowałem z karty.


ODPOWIEDZ