[Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
6%
Wszystko w porządku
2
13%
Przeciętnie
4
25%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
9
56%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Michał Krupiński »

Nie wnikam czy handlowiec poinformował o istnieniu Tabeli Opłat i Prowizji, czy nie i w jakich to działo się okolicznościach, bo tego nie da się w tej chwili zweryfikować.

Jednak istnienie TOiP to standard w każdej jednej firmie leasingowej! :!:
Opłata za zewnętrzne ubezpieczenie to też standard, bo z jednej strony ma ona zniechęcać do korzystania z takich ubezpieczeń, a poza tym firma leasingowa ma faktycznie więcej pracy z polisą zewnętrzną i mniejszą kontrolę czy leasingobiorca w ogóle przedmiot ubezpieczy, czy będzie pamiętał o kontynuacji, itd.
Dodam poza tym, że opłata 100 złotych w Orix nalezy do niskich. W wielu firmach jest to około 200 złotych, a czasem więcej.

Co do dojazdu 250 km po wymianę dowodu, to no comment... nie wiem jaki był sens jechać zamiast wysłać priorytetem czy kurierem. :roll:

Jeżeli chodzi o opłaty dodatkowe za "przystawienie stempla", itp., to niestety jest tak, że przy podpisywaniu umowy klienci patrzą tylko na koszt całkowity - im niższy tym lepiej. Nic dziwnego, że leasingodawcy muszą zdejmować majtki przez głowę, żeby przebić się ze swoją ofertą. :roll:
Nic więc dziwnego, że - jeżeli muszą mieć jak najtańszy koszt - to wszelkie koszty obsługi niestandardowej jakie się da muszą wyrzucać z kosztu oferty do tabeli opłat.

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, że obsługa kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy umów to jest spory wysiłek organizacyjny. :roll: Żeby "przybijać te stemple" to trzeba zatrudnić całkiem sporo ludzi i wyposażyć im stanowiska pracy. Są to koszty - duże koszty.

Zatem jest tak, że za wszystkie ekstra czynności coś się jednak płaci. Nie są to duże kwoty (w dobrych firmach), a poza tym jest to jednak o tyle "sprawiedliwe", że więcej płacą ci klienci co mają więcej "przygód", "żądań", itd. Ci którzy nic nie chcą nie płacą nic więcej poza ratą leasingową.

Jeżeli Tobie to przeszkadza, to albo poszukaj leasignodawcy, który zwiększy Ci koszt finansowania i wliczy w niego ryczałtem wszystkie ewentualne zdarzenia niestandardowe, albo po prostu kupuj za gotówkę. ;)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Gość

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Gość »

[quote="Michael"]Nie wnikam czy handlowiec poinformował o istnieniu Tabeli Opłat i Prowizji, czy nie i w jakich to działo się okolicznościach, bo tego nie da się w tej chwili zweryfikować."

Pytałem kilka razy, także w mailach - po prostu załatwił mnie nieuczciwie i nierzetełnie twierdząc, że nie ma żadnych dodatkowych i ukrytych opłat. Przedstawiciel zna swój biznes i wie z czym należy się liczyć podczas leasingu auta - niestety nie poinformował mnie o tym! To świadczy o braku podstawowej uczciwości i dlatego nie polecę takiej firmy nikomu! Powody typu konkurencja nie są żadnym usprawiedliwieniem! To pospolite kłamstwo przy podpisywaniu umowy leasingowej! Po roku jak dosłałli kilka dodakowych faktur usłyszałem, że "teraz Pan wie o tabeli opłat"! Polska bezczelność w japońskim opakowaniu!

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Lui »

Gość pisze:Pytałem kilka razy, także w mailach - po prostu załatwił mnie nieuczciwie i nierzetełnie twierdząc, że nie ma żadnych dodatkowych i ukrytych opłat.
W samej umowie jako takiej nie ma pewnie ukrytych opłat i może o to mu chodziło.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
chuck
Posty: 2
Rejestracja: 7 mar 2013, o 17:06

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: chuck »

no ładnie... :twisted:


Awatar użytkownika
rumun

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: rumun »

Ja jestem na nie. A dlaczego? Bo ORIX to zwykły pośrednik finansowy, bez wsparcia bankowego w polskim systemie finansowym. Spółka zarejestrowana w lokalu przy Grójeckiej (sprawdź w KRS). Ukierunkowana na niewielkie transakcje (20-150T PLN), bardzo silnie zabezpieczająca się przed ryzykiem (poręczenia, gwarancje, hipoteki) - tak finansować to potrafi małpa. I pomimo stosowania swojej strategii z roku na rok sprzedaje coraz mniej. Wyrzucili ich już z salonów samochodowych, zostały im urządzenia gastronomiczne (koszmarne zabezpieczenia!). Tylko czekać kiedy powiedzą: mission in Poland zakończona. I na koniec coś czego bardzo nie lubię w Polsce - stosują często promocję, które w jawny sposób wprowadzają klientów w błąd. Powodzenia!

Awatar użytkownika
alleprzemo@op.pl

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: alleprzemo@op.pl »

Zamierzam wziąć leasing w ORIX, do końca nie wiem czy to słuszna decyzja gdyż na forach jest bardzo mało informacji na temat tej firmy. Z tego co zdążyłem zauważyć na tym forum, to problemy które napotkali z tą firmą użytkownicy tego forum są banalne, wystarczy poczytać na temat innych firm i wogóle się odechciewa leasingu (przykład money.pl/forum/ostrzezenie-przed-efl-t114660.html ). Mi orix zaproponował najtańszą ofertę zarówno odnośnie spłaty jak i ubezpieczenia dlatego poszukuję opinii na ten temat :geek:
Jeżeli ma ktoś jakieś inne spostrzeżenia, doświadczenia z tą firmą prosił bym o w miarę szybką odpowiedź

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Jarosław Król »

Są lepsze firmy niż Orix, ale są też gorsze.

Jaką masz alternatywę? Jakie inne firmy wchodzą w grę?

Awatar użytkownika
alleprzemo@op.pl

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: alleprzemo@op.pl »

Brałem pod uwagę również VB Leasing ponieważ ma całkiem niezłe opinie i złożył mi niezłą ofertę ale i tak o 1000zł droższą niż Orix i ubezpieczenie auta również 1000zł droższe. Miałem też oferty z EFL czy Getin ale nie dość że były droższe to opinie na forach o tych leasingach są tragiczne. Czy miałeś do czynienia z Orix? Jakieś wskazówki jak potrafią wyciągnąć z człowieka kasę? ;)

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Jarosław Król »

alleprzemo@op.pl pisze:Brałem pod uwagę również VB Leasing ponieważ ma całkiem niezłe opinie i złożył mi niezłą ofertę ale i tak o 1000zł droższą niż Orix i ubezpieczenie auta również 1000zł droższe. Miałem też oferty z EFL czy Getin ale nie dość że były droższe to opinie na forach o tych leasingach są tragiczne. Czy miałeś do czynienia z Orix? Jakieś wskazówki jak potrafią wyciągnąć z człowieka kasę? ;)
Jeżeli masz ochotę, to prześlij te oferty na e-mail analiza@ilease.pl, to sprawdzimy na ile są dobre, ewentualnie podpowiemy do jakich dobrych firm możesz jeszcze zwrócić się o ofertę.

Moim zdaniem Orix nie jest najszczęśliwszym wyborem, bo jak napisałem są lepsze firmy.

Dopisz w e-mailu od kiedy prowadzisz działalność.


ODPOWIEDZ