[Ankieta] Opinie i komentarze o Pekao Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
8%
Wszystko w porządku
7
54%
Przeciętnie
3
23%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
2
15%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Pekao Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

Tomek_P pisze:Scharakteryzowałeś 80% ludzi pracujących w korporacjach. ;)

Miałeś pecha, że nie trafiłeś na te 20%.
Samo sedno. :)
Dodałbym może tylko, że nie dotyczy to tylko korporacji...
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
xxx

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Pekao Leasing

Post autor: xxx »

Tomek_P pisze:
xxx pisze:brak odpowiedzi na maile ze strony przedstawiciela PL, brak dotrzymywania terminów uzgodnionych w rozmowach telefonicznych co do kontaktu i udzielenia informacji, udzielanie nieprecyzyjnych informacji lub nawet nieprawdziwych. Nie sa to jednostkowe przypadki. Jestem ich klientem (niestety)
Scharakteryzowałeś 80% ludzi pracujących w korporacjach. ;)

Miałeś pecha, że nie trafiłeś na te 20%.
Prawdopodobnie masz rację, ale po doświadczeniach z innymi firmami Leasingowymi stwierdzam, ze PEKAO LEASING jest wyjątkowo niewiarygodną i nieprofesjonalną.

Awatar użytkownika
basia

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Pekao Leasing

Post autor: basia »

nie polecam.Brak tolerancji.Brak odpowiedzi na meile ,w sprawie samochodu i spłaty.

Awatar użytkownika
klient pekao

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Pekao Leasing

Post autor: klient pekao »

Odradzam stanowczo tą instytucję. Zgadzam się z poprzednikiem- firma żeruje na klientach! Na szczęście jestem ku końcowi spłacania rat, ale to co PEKAO LEASING wyrabia to się w głowie nie mieści. Do sedna: naliczyli mi dziwne opłaty po 40, 50, 70 zł. za nie wiadomo co, faktury zdawkowo opisane, tak, że bez dodatkowych wyjaśnień nie wiadomo za co trzeba płacić. Wysyłałam pisma z prośbą o uzasadnienie tych rachunków- co olali!! NIe odpisali mi tylko wystawili wezwanie do zapłaty na 60zł, napisałam kolejne pismo i znów cisza, chociaż nie- przyszło kolejne wezwanie do zapłaty na 90zł. I to wszystko w ciągu ok. 10-12 dni. Gdy do nich zadzwoniłam dowiedziałam się, że najpierw płacić!!! potem pytać za co były te opłaty bo będą mi tak naliczać horrendalne kwoty za wezwania. PRZYKRO! Do dziś nie wiem za co te opłaty, tylko tyle, że z 2011 roku. STANOWCZO ODRADZAM.

Awatar użytkownika
maariuszz

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Pekao Leasing

Post autor: maariuszz »

Witam
Zanim wziąłem leasing trafiłem na to forum i nieco mnie "ukierunkowało" więc podziele się swoimi doświadczeniami.
Po lekturze opinii, ich selekcji odrzuciłem m.in. Santander vell BZWBK (usilnie wciskany przez salon) i wybrałem PKO Leasing
2 x Hyundai IX35 - oferta na poziomie 107,75% z GAP w racie / 20% wpłata wstępna / 24 raty / 19% wykup.

Oczywiście najpierw wpłata wstępna / koniec stycznia (ok 14 tys /szt) i wtedy kontakt PKO z salonem i dogadywanie szczegółów/rejestracji/odbioru aut. Trwało to prawie miesiąc (rzekomo z winy salonu - dealera Hyundai, niby błąd w homologacji /później karcie pojazdu.. etc ).
Klient (czyt. ja) pełni w tym momencie tylko rolę bankomatu i w związku z podpisaną już umową/wpłatą nie może machnąć na to ręką i pójść do innego salonu i kupić coś "od ręki". Koniec końców pod koniec lutego nastąpił odbiór aut i ok.
Harmonogram wpłat przewidywał pierwszą ratę z początkiem lutego (oczywiście zgodnie z tym dokumentem puściłem stosowne kwoty na PKO). Teraz (początek marca ) dostaję fakture za rate powiekszona o 50 zł /szt. Po tel do banku okazuje sie ze w zwiazku z przeniesieniem terminu odbioru przesunął sie termin płatności :shock:
Tylko dlaczego dowiaduje sie o tym ostatni, kasa "górką" była na ich koncie przecież
Reasumując
Salon Hyundai / PKO dogadywali leasing przez miesiąc, ja terminowo, zgodnie z podpisanym przeze mnie i PKO harmonogramem (który widać strona banku może traktować w sposób dowolny / ciekawe czy ja też tak moge :lol: ) wpłaciłem rate i dostaje fakture powiekszona o opłate dodatkowa.. super.
Nie chodzi o kwote 100 zł tylko o sposób postępowania ( no i brak jakiejkolwiek informacji). Jakos niefajnie. Kase mieli przeciez na koncie, a to ja byłem bez samochodów..
CDN........

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Pekao Leasing

Post autor: Lui »

maariuszz pisze:Teraz (początek marca ) dostaję fakture za rate powiekszona o 50 zł /szt. Po tel do banku okazuje sie ze w zwiazku z przeniesieniem terminu odbioru przesunął sie termin płatności :shock:
Za co została naliczona ta kwota 50 pln?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
maariuszz

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Pekao Leasing

Post autor: maariuszz »

Lui pisze:
maariuszz pisze:Teraz (początek marca ) dostaję fakture za rate powiekszona o 50 zł /szt. Po tel do banku okazuje sie ze w zwiazku z przeniesieniem terminu odbioru przesunął sie termin płatności :shock:
Za co została naliczona ta kwota 50 pln?

Opłata dodatkowa par. 5. ust.9 pkt 9,3 w zw. z par.5 ust. 3 .. :? ja rozumiem to jako opłate za zmiane harmonogramu / przesuniecie terminu spłat rat w związku z tak długim odbiorem auta. Rozumiem że wymaga to od banku czegos może, ale kase mieli na koncie zgodnie z wczesniejszym harmonogramem wiec obciązanie mnie kasa za to ze bylem przez miesiac bez aut / a kase wplacilem i tak..
Ja moge płacić i zgodnie ze wcześniejszym harmonogramem, mi bez różnicy
a tak wyszło troche niefajne..

Awatar użytkownika
Bieszczady

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Pekao Leasing

Post autor: Bieszczady »

// Uwaga! Opinia mało wiarygodna. Brak opisu zdarzenia/sytuacji. //


Odradzam złodzieje i krętacze a Panie z biura obsługi klienta w Warszawie myślą ze pozjadały wszystkie rozumy bo są ze stolicy a Ci z mniejszych miast lub miejscowości to są nikim nigdy więcej tych oszustów przestrzegam zniszczą cie zanim się zdążysz obejrzec

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Pekao Leasing

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Opinia pozytywna. Uruchomienie leasingu trwało 3 dni. Bank zrezygnował z opłaty uruchomieniowej, ubezpieczenia kredytu. Bardzo przyzwoite oprocentowanie - które też zostało wynegocjowane.

Faktury przychodzą na kwotę określoną w umowie - żadnych kombinacji związanych z wiborem.

Ubezpieczenie w dowolnym zakładzie - po akceptacji zakresu.

Leasing na 35 miesięcy więc i z zakończeniem (ubezpieczeniem na koniec) kłopotu nie będzie. Bardzo otwarte podejście i duża skłonność do negocjacji.


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika.

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Pekao Leasing

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Jedyne zastrzeżenie mogę mieć do tego, że warszawski Pekao Leasing (Ochota) nie chciał honorować Benefii jako ubezpieczyciela, gdzie mławski Pekao Leasing honorował Benfię.

Wymuszono na mnie zakup pakietowego droższego o 500zł ubezpieczenia w PZU za pośrednictwem Pekao Leasing. Poza tym otrzymałem najlepsze warunki za pośrednictwem info linii w Pekao Leasing w porównaniu do innych konkurencyjnych firm leasingowych - tu plus dla Pekao.


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika.


ODPOWIEDZ