[Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
5
17%
Wszystko w porządku
11
37%
Przeciętnie
7
23%
Czuję niesmak
1
3%
Nigdy więcej
6
20%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
marcinos
Posty: 64
Rejestracja: 24 cze 2014, o 11:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: marcinos »

Mi w lutym kończy się umowa leasingu w RL...wszystko przez 4 lata było ok ale być może dlatego, że niczego od nich nie chciałem a raty płaciłem w terminie...raz coś tam chciałem ale wywiązali się z tego błyskawicznie tak więc powodów do narzekań nie mam bo i tak uważam, że to obecnie jeden z lepszych leasingodawców na rynku..należy tylko dokładnie wszystko czytać a w razie wątpliwości prosić o dodatkowe wyjaśnienia na piśmie.
Nie wiem czy ponownie będę korzystał z ich usług jak i w ogóle nadal będę korzystał z leasingu gdyż podoba mi się smart plan oferowany przez Toyotę...być może pozostanę przy leasingu ale tym razem nie nowego lecz rocznego, góra dwuletniego samochodu...
Reasumując to jednak polecam RL...


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Cjanek Woj

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Cjanek Woj »

Nigdy więcej tego Leasingu jak podpisywałem umowę było wszystko OK , po otrzymaniu pierwszych faktur wyszło szydło z worka okazało się że poza ratami głownymi na jakie oczywiście się zgodziłem w pierwszym miesiącu dostałem około 10 faktur o których nie miałem pojęcia dotyczyły różnych innych obciążen poza tymi normalnymi tak jak opłata rejestracyjna , podatek od srodków trans[portowych .Ze zdziwieniem otrzymywałem kolejne faktury o których mi się nawet nie sniło jakies dziwne nazwy polis o których wczesniej nawet nie słyszałem , na moje wezwanie odmówili mi pokazanie tych polis to jest fikcja . Ludzie to są oszusci trzymajcie się z daleka od nich , jak ktoś jest zainteresowany to mogę porozmawiać przez telefon.
Obecnie jestem na etapie i złożyłem oferte przeniesienia tego niesfornego leasingu do MLEASINGU w tym właśnie Leasingu kupiłem dwa kolejne ciągniki i są naprawde ok nie dostałem żadnej faktury z której byłbym niezadowolony .
Krzysztof

Awatar użytkownika
marcinos
Posty: 64
Rejestracja: 24 cze 2014, o 11:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: marcinos »

Styczeń 2016 to miesiąc w którym kończę współpracę z tym leasingodawcą...reguluję ostatnia ratę plus kwotę wykupu 1% i z dniem 29.01 kończę czteroletnią przygodę z RL. Uważam, że współpraca była wzorowa ale dlatego, że płaciłem zawsze w terminie i nigdy niczego od nich nie chciałem. Teraz czas na nowa umowę ale nie sądzę, że ponownie w RL z racji tego, że ich leasing według wstępnych sygnałów jest droższy od konkurencji i niestety nie mogę liczyć na ewentualne korzyści związane z zawarciem z nimi kolejnej umowy. Przede mną następna żmudna praca polegająca na lekturze OWUL oraz analizowaniu TOiP. Tutaj muszę przyznać, że TOiP RL wygląda na tle innych firm dobrze albo nawet bardzo dobrze więc muszę to wszystko przekalkulować, mogę liczyć na ewentualna pomoc ?
Osobiści polecam RL i dziękuje im za współpracę.

Awatar użytkownika
arek92

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: arek92 »

Witam,
podpisałem umowę na leasing przed majówką. Jak na razie kontakt i obsługa na bardzo dobrym poziomie.
Tym bardziej, że tylko raz pojawiłem się w miejscowości z której brałem leasing(Wrocław), tylko po odbiór samochodu.
Umowę podpisałem w Bydgoszczy. Ktoś wie jak długo rzeczywiście czeka się na kartę paliwową?

Awatar użytkownika
Patryk_ZS
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2016, o 13:57

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Patryk_ZS »

Ja podobnie jak przedmówcy nie miałem problemów z Raiffeisen Leasing. Pewnie dlatego, że byliśmy wobec siebie fair - ja płaciłem w terminie, oni nie mieli ze mną problemów. Tak to najczęściej działa. Co do negatywnych uwag - nie jestem w stanie niestety odnieść się do tego co niektóre osoby wyżej pisały bo ... ja takich problemów nie miałem. RL to był mój pierwszy leasing, zastanawiam się czy nie skorzystać z niego jeszcze raz. W każdym razie jeśli ktoś szuka dobrego leasingu i nie planuje być nieuczciwym to ja polecam rozpatrzenie oferty RL.

Awatar użytkownika
lizingowicz1

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: lizingowicz1 »

Szczerze nie polecam i odradzam korzystanie z Raiffeisen leasing - za wszytko dodatkowe opłaty - zgoda na naprawę pojazdu - opłata, ubezpieczenie samochodu w innej firmie niż Raiffeisen np. PZU - opłata za zarządzanie obcą polisą, w przypadku mandatu - opłata za udzielenie informacji organom administarcji, idiotyczna umowa serwisowa której warunki bez powiadomienia zmieniono w trakcie trwania leasingu - po wyczerpaniu trzech przeglądów eksploatacyjnych nadal płacić olatę miesięczną + VAT ale koszt przeglądów pokrywać już we własnym zakresie, trudny kontakt z aroganckimi przedstawicielami leasingu, na odpowiedź na jakiekolwiek zapytanie również w formie pisemnej czeka się miesiącami.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

lizingowicz1 pisze:Szczerze nie polecam i odradzam korzystanie z Raiffeisen leasing - za wszytko dodatkowe opłaty - zgoda na naprawę pojazdu - opłata, ubezpieczenie samochodu w innej firmie niż Raiffeisen np. PZU - opłata za zarządzanie obcą polisą, w przypadku mandatu - opłata za udzielenie informacji organom administarcji
Powyższe opłaty nie są tylko domeną Raiffeisena, ale praktycznie każdej firmy leasingowej - mają także swoje uzasadnienie, o ile nie są zbyt wysokie.
Nie chcąc się rozwijać na ten temat podam link do "wyjaśnienia": https://www.fmleasing.pl/porady/oplaty- ... w-leasingu

Raiffeisen Leasing ma akurat te opłaty dość rozsądne. Choć osobiście chciałbym, żeby te wszystkie opłaty wreszcie zniknęły, bo tylko psują wizerunek firm leasingowych i produktu jakim jest leasing. Myślę, że to nastąpi za jakiś czas...
lizingowicz1 pisze:idiotyczna umowa serwisowa której warunki bez powiadomienia zmieniono w trakcie trwania leasingu - po wyczerpaniu trzech przeglądów eksploatacyjnych nadal płacić olatę miesięczną + VAT ale koszt przeglądów pokrywać już we własnym zakresie, trudny kontakt z aroganckimi przedstawicielami leasingu, na odpowiedź na jakiekolwiek zapytanie również w formie pisemnej czeka się miesiącami.
Tego zarzutu akurat trochę nie rozumiem - jeżeli płaci się "ryczałtem" za świadczenie jakiejś usługi i usługa ta została zrealizowana lub jej limit wyczerpany, to przecież nie oznacza to, że nie należy za nią dalej płacić, do końca umowy... :?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Aleksnadra

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Aleksnadra »

UWAGA!!

Radzę bardzo uważać na to, co podpisujecie! Jestem prawnikiem i właśnie stoję przed podjęciem decyzji wyboru leasingodwacy. Przeanalizowała dokładnie warunki umowy leasing RF.

,,korespondencję wysłaną do K na taki adres uznaje się na doręczoną najpóźniej w siódmym dniu od jej nadania" . Nie ma takiej opcji, zmieniamy na ,korespondencję wysłaną do K na taki adres uznaje się na doręczoną w siódmym dniu od dnia jej doręczenia". To jest jakiś kuriozalny zapis, dziwię się jak to funkcjonuje!

Uważajcie na to : Jaka wiemy z faktu doręczenie pisemnego wezwania np. leasingodawca może wyciągać skutki prawne np. w postaci prawa do rozwiązania umowy albo wysyłać ofertę zmiany umowy z zastrzeżeniem, że Państwa milczenie uważa za zgodę a potem większe koszty na każdej fakturze! Brak możliwości weryfikacji odbioru przesyłki przez zainteresowanego jest czymś nie do pomyślenia!! Poprosiłam o zmianę tego zapisu, odpowiedź z działu prawnego: nie ma takiej opcji

Lub np. zapis o zobowiązaniu do co miesięcznego składania sprawozdań finansowych. Niby nic, ale podpisujemy, że się zobowiązujmy, a RF może od nas tego dochodzić. Na moje pytanie w tej kwestii doradcy: ,,ale proszę Pani, przecież wiadomo, że nie będziemy Pani wzywać do miesiąc" , ale ja wg umowy zobowiązana jestem.....

Zrezygnowałam.

Czytajcie każdy zapis!!!!

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

Aleksnadra pisze:,,korespondencję wysłaną do K na taki adres uznaje się na doręczoną najpóźniej w siódmym dniu od jej nadania" . Nie ma takiej opcji, zmieniamy na ,korespondencję wysłaną do K na taki adres uznaje się na doręczoną w siódmym dniu od dnia jej doręczenia". To jest jakiś kuriozalny zapis, dziwię się jak to funkcjonuje!
Nie sądzisz, że kuriozalnym jest zaproponowany przez Ciebie zapis: "korespondencję wysłaną do K na taki adres uznaje się na doręczoną w siódmym dniu od dnia jej doręczenia"?
Termin doręczenia miałby biec dopiero od chwili doręczenia? To trochę dziwaczne.

Ogólnie zgadzam się, że jest to dość kontrowersyjny zapis ze strony RL. Domyślam się jednak, że powstał na skutek doświadczeń związanych z miganiem się nierzetelnych leasingobiorców od odebrania pism, np.: wzywających do zapłaty, wypowiadających umowę, itp.

Jednak dla klienta, który normalnie odbiera pisma jest on nawet dość korzystny, bo zakładając, że odbierze pismo w ciągu 2-3 dni od nadania będzie miał jeszcze kilka kolejnych dni zanim zacznie biec termin na reakcję/odpowiedź.

Co prawda można wyobrazić sobie sytuację, w której np.: pismo zaginie i leasingobiorca nie będzie świadomy, że zostało mu coś "doręczone", ale umówmy się, że to też nie jest jakiś problem. RL przesył pisma także elektronicznie i powiadamia o nich, np.: przez swój portal klienta. Więc moim zdaniem to trochę kruszenie kopii o nic. Choć podkreślam - lepiej byłoby, gdyby obowiązywał normalny termin doręczenia, czyli w praktyce jeżeli ktoś nie odbierze przesyłki awizowanej przez 14 dni, to uznaje się ją za doręczoną.
Aleksnadra pisze:Lub np. zapis o zobowiązaniu do co miesięcznego składania sprawozdań finansowych. Niby nic, ale podpisujemy, że się zobowiązujmy, a RF może od nas tego dochodzić. Na moje pytanie w tej kwestii doradcy: ,,ale proszę Pani, przecież wiadomo, że nie będziemy Pani wzywać do miesiąc" , ale ja wg umowy zobowiązana jestem.....
Z tego co wiem RL wymaga przesłania sprawozdania tylko rocznego, a nie co miesiąc i to tylko od firm, które prowadzą pełną sprawozdawczość, czyli takich, które mają ustawowy obowiązek udostępniania sprawozdań, choćby przesyłając je do KRS.

Też można spierać się, czy to aby nie przesada, ale nie traktowałbym tego jako czegoś wyjątkowo opresyjnego, niekorzystnego itp.

Dodam, że każda bez wyjątku firma leasingowa zastrzega sobie prawo do wzywania do udostępniania sprawozdań finansowych. W praktyce dzieje się tak w sytuacjach, kiedy leasingobiorca ma, np.: duży wolumen czynnych umów i docierają jakieś sygnały o jego pogarszającej się sytuacji finansowej.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Elwira

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Elwira »

Przestrzegam osoby przed leasingiem w Raiffeisen.
UWAGA: Jeżeli wcześniej zakończysz umowę, nie wyrażają zgody na spłatę wartości leasingu pozostałego, wystawiają sobie fakturę jak chcą. Czyli np. pozostało Tobie do spłaty 50 tys z tytułu leasingu, wystawiają Tobie fakturę na 57 tys i jest to ich ostateczna cena. Wziąłem rzeczoznawcę aby określić wartość pojazdu, była niższa niż wartość rat leasingowych, to i tak musiałem zapłacić ich cenę bo jak nie to sp.... laj.
Druga sprawa, o tym że wstrzymują się z wymówieniem umowy jak opóźnisz ratę, to nie prawda. Od razu przekraczasz termin i dostajesz wymówienie umowy bez wnikania masz odstawić auto.
UWAGA na bardzo wysokie kary wykupu wcześniejszego z leasingu ! Nawet jak bierzesz następne auto to i tak karę dają !
NIGDY WIĘCEJ ! Nawet w PKO Leasing jest lepiej ! Ogólnie Raiffeisen to najgorszy leasing. Chcesz mieć dużo zmartwień, podpisz z nimi umowę.
UWAGA strasznie przycinają na ubezpieczeniach !


Zablokowany