[Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
5
17%
Wszystko w porządku
11
37%
Przeciętnie
7
23%
Czuję niesmak
1
3%
Nigdy więcej
6
20%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Klient w Polsce jest traktowany jako potencjalny złodziej, bandyta, oszust etc. Poza tym wszystko funkcjonuje prawidłowo.

Cennik: drogo w obsłudze, dlatego może oferta jest konkurencyjna.


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika. //


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Szymon Pasaj

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Szymon Pasaj »

Ku przestrodze:

Historia dotyczy Volvo V50 http://otomoto.pl/volvo-v50-C34281335.html

Raiffeisen Leasing podczas gdy sprawdzałem volvo, które chciałem kupić polecił mi V50 które stoi na ich placu poleasingowym. Auto był cały czas ich własnością udostępnione klientowi na długoterminowy wynajem. Rekomendują. Dosłali raport Dekry, który nie za wiele mówił ale Dekra to Dekra.

Postanowiłem zabrać auto do ASO VOLVO w Łodzi. Lawetą z placu (Raiffeissen ma plac w Rawie Mazowieckiej) co kosztowało mnie 600 pln (mają jednego Pana z którym współpracują i który nie zciągnie auta z lawety jak się mu nie zapłaci - powinno mi to dać do myślenia...)

W ASO wyszło że auto było całe malowane (łącznie z dachem !!), miało wymieniany silnik (na początku się nawet ucieszyłem) a w tym nowym w marcu tego roku wymieniano już uszczelkę pod głowicą + auto miało podczas przeglądu minimalną ilość płynu chłodniczego w silniku...

Także niby Raiffeissen a efekt jakbym pojechał na przegląd z autem od jakiegoś handlarzyny...
Przestrzegam wszystkich bo mają na placu kilka Volvo i bardzo dużo innych aut (dostawczych również)

Awatar użytkownika
izi+

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: izi+ »

Zdzichu pisze:...Uważam, że takie oferty trafiają do wyselekcjonowanych klientów, którzy sprawiają wrażenie nierozgarniętych lub przesadnie ufnych jak ja, i że jest to świadomy proceder wymyślony i aprobobowany przez centralę firmy.
Ja bym powiedzial, ze selekcjonuja takich co wiekszej boruty nie zrobia, lub tez takich ktorzy na 100% z "limitu" nie skorzystaja (vide nastepny paragraf). Bo jesli chodzi o ufnosc i rozgarniecie to 90% by sie dalo zrobic. Przynajmniej w moim przypadku, wydaje sie, ze cala ustawka byla do przekretu zrobiona, prawie jak w filmie.

W nawiazaniu do pytan i odpowiedzi co to jest limit chcialem sprecyzowac, ze jest to oplata dodatkowa (wysoka - dla mnie ok 10% raty) za to, ze mozna wziac nastepny leasing na takich samych (promocyjnych :)) warunkach. Wydaje sie, ze w przypadku np wziecia 100 leasingow to moze byc atrakcyjne bo leasingodawca musi nastepnego udzielic a placi sie tylko 1 limit. Stad teoria, ze proponuja to tylko tym co wiadomo, ze nie skorzystaja.

Dla majacych watpliwosci czy zostana oszukani jak zwykle polecam uwazne czytanie umowy z uwzglednieniem, ze RL chce Was oszukac i nie cofnie sie przed jawnym oszustwem, szczegolnie uwazac w Katowicach!. Z drugiej strony przez rok od podpisania nie mialem innych problemow z RL, z trzeciej - nie bylo specjalnie okazji zeby cos popsuc.

Awatar użytkownika
izi+

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: izi+ »

izi+ pisze: ... proponuja to tylko tym ...
Napisalem proponuja, mialo byc "proponuja" oczywiscie nic takiego nie proponuja tylko oszukuja. Jak znajdziecie taki zapis to od razu umowe przez okno. Przy okazji doczytalem teraz i uzytkownik Zdzichu mial racje jakbysmy zawarli 100 umow to bysmy mieli limit x100 i odpowiednio 100 wieksza oplate za limit wiec moja teorie, ze daja limit tylko tym co nie skorzystaja mozna tez przez okno. Bo nikt na tym nie moze skorzystac (oczywiscie poza oszustami z RL)

Awatar użytkownika
Berensen

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Berensen »

Jako strona umowy leasingu z Raiffaisen na samochód dostawczy jestem zadowolony. Przyznam, że sugerowałem się w takim samym stopniu opiniami, jak i ugruntowaną pozycją tej firmy. Nie wiem, jak jest teraz, ale gdy przystępowałem do transakcji (kwiecień 2011), warunki były naprawdę konkurencyjne w stosunku do innych działających na rynku firm leasingowych. Sąsiad brał samochód u nich i z tego, co wiem, też nie narzeka.

Awatar użytkownika
jarektr

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: jarektr »

zdecydowanie odradzam współpracę z tym leasingiem
ja również nie doczytałem umowy gdyż opiekun z którym współpracowałem od wielu lat zapewniał mnie iż kolejne umowy są analogiczne jak wcześniejsze do których nie miałem zastrzeżeń a okazało się iż zawierają ubezpieczenie hi life na lichwiarskicch zasadach
moja firma leasinguje autokary - wartość jednego nowego to kwota około 1 mln zł a ubezpieczenie o którym piszę rozliczane jest jako suma wszystkich rat miesięcznych wraz z wstępną i wykupem x ilość m-cy leasingu x 0,062% co przy okresie 5 lat daje składkę ponad 40 tys!!!
jakby tego było mało to ja jako płatnik nigdy z tego nie skorzystam bo jest cesja na raiffeisen a żeby było śmieszniej to chciałem wykupić pojazd po 3 latach a nie po 5 aby im uciąć koszt tego ubezpieczenia i okazało się iż i tak będę musiał zapłacić za cały okres 5 lat!!!

Awatar użytkownika
KoniKWawa

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: KoniKWawa »

Ogólnie nie mam zastrzezeń, prócz co do obsługi. Mogli by ich bardziej wyszkolic

Awatar użytkownika
Julian

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Julian »

Ja niestety mam negatywne doświadczenie.
Kupiłem nowy samochód a RF od ponad tygodnia nie może go zarejestrować i z dnia na dzień przesuwa datę wydania samochodu.
Opieszałością wykazali się też na etapie podpisywania umowy, dopiero groźba zmiany firmy przyspieszyła sprawę.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Lui »

Julian pisze:Kupiłem nowy samochód a RF od ponad tygodnia nie może go zarejestrować i z dnia na dzień przesuwa datę wydania samochodu.
Może nie mieli wszystkich papierów od dealera do rejestracji. Tak się często zdarza, albo brakowało czegoś innego...
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Julian

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Julian »

Mają wszystkie papiery, przekładają rejestrację z dnia na dzień.
Żenada, nie polecam


Zablokowany