[Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
6%
Wszystko w porządku
6
38%
Przeciętnie
5
31%
Czuję niesmak
1
6%
Nigdy więcej
3
19%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
docktor
Posty: 86
Rejestracja: 10 sie 2010, o 17:21

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing

Post autor: docktor »

Przecież w VBL bez problemu korzysta się z zewnętrznych polis?

Może nie zrobiłeś czegoś na czas? Albo faktycznie musiało być coś nie tak z tą polisą?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
serwis

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing

Post autor: serwis »

Witam,
Nie polecam już firmy VB Leasing. Wcześniej byłam bardzo zadowolona. Ale jakiś czas temu braliśmy wyposażenie do firmy na leasing na dość dużą kwotę. Przy tym wszystkim uczestniczył gość (przedstawiciel firmy VB z katowic). Wzbudził ten Pan nasze zaufanie. Jednak jak przyszły papiery to się okazało że leasing policzyli nam od kwoty głównej nie odliczając pierwszej wpłaty 30% wartości. Cały czas twierdzą że to jest normalne. Ale jak moge płacić odsetki od pierwszej wpłaty która była właśnie po to aby były mniejsze rate i krótszy czas?? Poza tym miałam już kiedyś samochód na leasing również w firmie i nic takiego nie miało miejsca. Jak zapłaciłam 30% wartości samochodu to mi nie doliczali tego.
Bardzo proszę o pomoc jak mogę rozwiązać ten problem z tą firmą?? kwota na jaką braliśmy leasing to była ok 350.000zł
pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

serwis pisze:Witam,
Nie polecam już firmy VB Leasing. Wcześniej byłam bardzo zadowolona. Ale jakiś czas temu braliśmy wyposażenie do firmy na leasing na dość dużą kwotę. Przy tym wszystkim uczestniczył gość (przedstawiciel firmy VB z katowic). Wzbudził ten Pan nasze zaufanie. Jednak jak przyszły papiery to się okazało że leasing policzyli nam od kwoty głównej nie odliczając pierwszej wpłaty 30% wartości. Cały czas twierdzą że to jest normalne. Ale jak moge płacić odsetki od pierwszej wpłaty która była właśnie po to aby były mniejsze rate i krótszy czas?? Poza tym miałam już kiedyś samochód na leasing również w firmie i nic takiego nie miało miejsca. Jak zapłaciłam 30% wartości samochodu to mi nie doliczali tego.
Bardzo proszę o pomoc jak mogę rozwiązać ten problem z tą firmą?? kwota na jaką braliśmy leasing to była ok 350.000zł
pozdrawiam,
Umowa leasingu zawsze opiewa na wartość przedmiotu leasingu. Po prostu to środek trwały jest jej przedmiotem.
Jest to inaczej niż w kredycie, gdzie przedmiotem jest kwota pożyczki.

Myślę, że dlatego możesz być zdziwiona. Jednak nie zmienia to faktu, że tak naprawdę wkład własny nie jest "oprocentowany". W praktyce finansujący zarabia na kwocie, którą finansuje, a nie dodatkowo na wkładzie własnym.

Jeżeli chcesz policzyć sobie jaki masz dokładny roczny koszt finansowania, to możesz skorzystać z tego:
http://www.fmleasing.pl/publikacje-feli ... ofert.html

Przekonasz się, że wszystko jest w porządku.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
marry

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing

Post autor: marry »

Tragedia !!!! Zadanie prostego pytania w tej firmie konczy sie kASą !!! zgoda na coś KASA ostatnio nawet otrzymaliśmy obciążenie za wezwania do zapłaty . Nie wiem nawet jakiego okresu dotyczą bo leasing mamy kilka lat i nigdy czegoś takiego nie otrzymałam .. Było to 25 zł za każde wezwanie + VAT ... Nie polecam tego leasingu . Osobiście mam dobrą opinię ze współpracą z Raiifeisen-em . Ale zakonczylam współpracę ze dwa lata temu i nie wiem jak to wygląda teraz.

Awatar użytkownika
załamka

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing

Post autor: załamka »

Mam ten sam problem!!!!!!!! posłali mi opłaty za nieterminowe płatności do tego doliczają odsetki. Teraz rozłożyliśmy wykup na raty więc co innego mam na nowym harmonogramie wpłat a co innego dowalił nam leasing. do tego jeszcze dołożyli nam 3 krotnie większe ubezpieczenie niż płaciliśmy w latach poprzednich, do tego 548 zł za tabelę opłat, 246 zł za zmianę umowy. Teraz mam takie koszty przy zmiany umowy na wykup że nie wiem jak się pozbieram.

Awatar użytkownika
mon.

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing

Post autor: mon. »

Mamy 3 leasingi w tej firmie. Miesięcznie są to koszty rzędu 10 tyś. Nie zawsze wpłacamy w terminie czasem są to opóźnienia 2 mies. Rozumiem, że oni finansują maszyny i oni za nie zapłacili. Ostatnio jednak przysyłają powiadomienie o wypowiedzeniu umów i nakazie natychmiastowego zwrotu przedmiotu leasingu chyba że wpłacimy całą zaległość, to wtedy łaskawie wznowią umowy za oczywiście odpowiednią opłatą, co się okazało "jedynie" 200 zł netto za wznowienie każdej z umów. Delikatnie mówiąc wkur...ące. Czy takie są praktyki w każdym leasingu? Mam ochotę im posłać wiąchę, a wiem że nie mogę bo z nimi tylko grzecznie. Nie mówiąc oczywiście o opłatach za wezwanie do zapłaty chyba ze 100 zł netto...Mam wrażenie, że ludzie tam pracujący są odpowiednio nastawiani i robi im się swoiste pranie mózgu wmawiając im, że ten co nie płaci na czas to zabiera im ich pensję, że to złodziej itp. Jakie jest standardowe straszenie w VB ? W innych leasingach, oddanie sprawy do windykacji, wydzwanianie, jeden znany nawet nie przysyła upomnień a już zalegamy 4 mies. obawiam się jednak że może być jeb...cie i po prostu zabiorą. VB najgorszy ze znanych z autopsji a przerabianych było już sporo.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

mon., Chyba czas sobie zdać sprawę z tego, że z opóźnieniami po 2 miesiące, a już tym bardziej 4 miesiące - jak piszesz :shock: :shock: - to Twoja firma jest naprawdę bardzo kiepskim klientem dla instytucji finansowych. Taki klient pogarsza wynik finansowy, bo trzeba na niego zrobić rezerwę.

Ja rozumiem, że są branże gdzie płacenie w terminie jest czymś niespotykanym, ale powiedzmy sobie szczerze - jest to PATOLOGIA związana z niewydolnością polskiego wymiaru sprawiedliwości i brak etyki przedsiębiorców. :roll:

Dziwienie się, że firma leasingowa po dwóch miesiącach wypowiada umowę jest dla mnie czymś niezrozumiałym. :roll:

Opłata 200 zł za wznowienie jest bardzo niska na tle konkurencji, gdzie nierzadko trzeba zapłacić grubo ponad 1000 zł, albo, np.: równowartość jednej raty leasingowej.
Opłata za wezwanie 100 zł jest akurat wyższa niż przeciętna rynkowa.

Po co są te opłaty? Właśnie po to, żeby motywować do płacenia notorycznie opóźniających się klientów i przy okazji powetować sobie straty związane z nieterminowym wpływem środków.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing

Post autor: Spayker »

mon. pisze:jeden znany nawet nie przysyła upomnień a już zalegamy 4 mies. obawiam się jednak że może być jeb...cie i po prostu zabiorą.
Nie przysyła upomnień bo masz już pewnie umowę wypowiedzianą. Jak cię skasują za bezumowne korzystanie z przedmiotu przez 4 miechy to się nie pozbierasz.

Awatar użytkownika
Niezadowolona

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing

Post autor: Niezadowolona »

Chcę przestrzec wszystkich przed VB Leasing (Warszawa) Olewający stosunek do Klienta i brak zainteresowania sprawą. Bezczelne mydlenie oczu. Płacisz ogromne pieniądze w zamian za nerwy i stres. Żałuję. Nigdy więcej.

Awatar użytkownika
ROZCZAROWANY

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing

Post autor: ROZCZAROWANY »

Dzien dobry

Z pelnym przekonaniem odradzam vw leasing .
W chwili zakonczenia umowy robi sie ciekawie,faktura wykupu idzie 3 tygodnie(wyslana na zly adres),zwrot nadplaconych skladek to juz
koszmar pisma ,maile, telefony obsluga drama
JESZCZE RAZ ODRADZAM !!!!!!!!!!


ODPOWIEDZ