[Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Financial Services (Volkswagen Leasing)

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
8%
Wszystko w porządku
1
8%
Przeciętnie
2
15%
Czuję niesmak
2
15%
Nigdy więcej
7
54%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Post autor: Spayker »

Krzysztof S. pisze:Niestety popełniłem ten błąd i podpisałem umowę leasingową z VW Leasing Polska. Firma ta po podpisaniu umowy zmienia się z partnera w bezwzględnego przeciwnika leasingobiorcy. Przykładów jest masa ale podam tylko jeden,
Umowa na 36 miesięcy, zwróciłem się z prośbą o wcześniejsze zakończenie i spłatę pozostałości zadłużenia (po 32 miesiącach trwania umowy).Odpowiedź leasingu ok. opłata 2 % wartości początkowej samochodu (w moim przypadku 3 tyś zł). Tak postępuje firma która uważa się za partnera i przyjaciela. Mógłbym wymieniać podobne przypadki bardzo długo, ale nie zamierzam pisać książki. Reasumując "Nigdy więcej"
Prowizja za wcześniejsze zakończenie umowy leasingu to nie jest nic nienormalnego.
Temat był poruszany wielokrotnie i doszliśmy do wniosku, że takie opłaty mają główny cel, żeby zniechęcać leasingobiorców robienia zmian, bo dla leasingodawcy to tylko problem organizacyjny.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
chuck
Posty: 2
Rejestracja: 7 mar 2013, o 17:06

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Post autor: chuck »

dokładnie tak

Awatar użytkownika
an3sa11

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Post autor: an3sa11 »

Volkswagen Leasing nigdy więcej . niekompetencja , brak chęci kompromisu , mimo własnych błędów udowadnianie na silę błędu klienta . ludzie ręce z dala od długopisów gdy usłyszycie VW leasing

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Post autor: Jarosław Król »

an3sa11 pisze:Volkswagen Leasing nigdy więcej . niekompetencja , brak chęci kompromisu , mimo własnych błędów udowadnianie na silę błędu klienta . ludzie ręce z dala od długopisów gdy usłyszycie VW leasing
Czy możesz dokładniej opisać swój przypadek?

Awatar użytkownika
user
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2013, o 13:25

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Post autor: user »

VW Leasing to dziadowska firma. Przepisanie umowy leasingu z innego użytkownika to istna gehenna. Opłatę za przepisanie wycenili na ponad 9 tys. zł netto. Gdy po chyba 2 miesiącach wyrazili zgodę na przepisanie umowy i przekazanie samochodu (do czego doszło wkrótce po tym), okazało się że nie mają kompletu dokumentów i umowy nie mogą mi wysłać. Wszystkie dokumenty otrzymali przez salon VW w jednej kopercie a pracownik salonu wszystko potwierdził. Po długiej listownej korespondencji i dosyłaniu "brakujących" dokumentów po 3 m-cach otrzymałem upragnioną umowę. Przy okazji dowiedziałem się że to całe opóźnienie to moja wina. Bezczelność i niekompetencja na każdym kroku. I jeszcze jedno. Opłata za upomnienie w przypadku opóźnienia to u nich 90 zł ! Normalny haracz ! Nigdy więcej nie mam zamiaru mieć z tą firmą do czynienia i będę o tym mówił
każdemu znajomemu. Mój kolega który pracuje w VW w Niemczech jako przedstawiciel handlowy nie może pojąć tego co w Polsce się wyrabia pod szyldem VW. Ja przyrównałbym to do sabotażu. VW Leasing? - nigdy więcej

Awatar użytkownika
Ian Meers

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Post autor: Ian Meers »

VW leasing. Dreadful experience never again. Invoices for handing over your personal data to the traffic authorities ( next day) things that you need, you wait for months. Crashed car lost value, the loss of value collectable from the other party, but the owner ( VW leasing) has to ask for it. They don't ask for it as they can't be bothered to help. Valuable documents for you - they constantly lose, trying to get what you would normally expect as a service involves hours on a helpline talking to people that don't call back with the promised solutions. Save up and pay cash!

Awatar użytkownika
docktor
Posty: 86
Rejestracja: 10 sie 2010, o 17:21

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Post autor: docktor »

@Ian Meers
Hi, Have you got any experience with leasing/car fleet management in countries other than Poland?

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Mamy już drugą umowę leasingową z Volkswagen Leasing. Wszystko działa bez zarzutu, w jednym przypadku mieliśmy stłuczkę, w innym zmienialiśmy ubezpieczyciela - zawsze bezproblemowo.

Wadą są wysokie opłaty np. za wskazanie właściciela pojazdu czy zmianę ubezpieczyciela ale rekompensują to łatwość kontaktu, profesjonalne podejście i jasne zasady.


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika.

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Wpisz dotyczy kredytu na samochód więc nie wiem czy tak samo wygląda sprawa obsługi leasingowej.

W przypadku spóźnień z płatnością raty bank naliczał od razu opłaty i to dość wysokie. Przez cały okres trwania kredytu wszystkie raty płacone były terminowo. Jeden raz termin płatności umknął i po ok 7-10 dniach otrzymałem pismo z wezwaniem do zapłaty i notę o kosztach związanych z monitem (50zł za monit pisemny + 20zł za monit telefoniczny - którego nie było).

Gdy zadzwoniłem w tej sprawie na infolinię to dowiedziałem się że wg ich systemu był najpierw monit telefoniczny stąd opłata, niestety w rzeczywistości takiego monitu nie miałem, z uwagi na wysokość kwoty odpuściłem i zapłaciłem dla spokoju. Był to w sumie jedyny incydent ale pozostawił niemiłe wrażenie, tym bardziej że z innych firm monity telefoniczne, emailowe czy smsowe sa bezpłatne.

Poza tym nie miałem problemów z tą firmą.


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika.

Awatar użytkownika
KLIENT VW

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Post autor: KLIENT VW »

Witam zdecydowanie ostrzegam przed Volkswagen Leasing Polska Sp.zo.o. Wzięłam w leasing nowy samochód osobowy. Po trzech miesiącach samochód skradziono. Był to fabryczny pojazd i ubezpieczyciel zwrócił wartość zakupu pojazdu. Odszkodowanie wpłynęło do firmy Volkswagen Leasing Polska... i tyle dobrego. Wszystko co złe dotyczy firmy Volkswagen Leasing Polska. Zaczęło się od obciążenia 61 zł za przesłanie konta firmy leasingowej do ubezpieczyciela na które ma wpłynąć odszkodowanie (ich konta). 861 zł zapłaciłam za zamknięcie umowy i nieważne że przedmiot leasingu został skradziony nie z mojej winy. Za trzy miesiące użytkowania pojazdu potrącili sobie 2300 zł netto wynagrodzenia (bez vat). Po zapytaniu o przedstawienie wyliczenia otrzymałam odpowiedź, że aby je otrzymać muszę zapłacić kolejne 61 zł. Obecnie minęły trzy miesiące od otrzymania odszkodowania a pół roku po kradzieży i nadal nie otrzymałam zwrotu składki OC, bo firma leasingowa nie przesłała do ubezpieczyciela dokumentu wyrejestrowania pojazdu. Dlatego wszystkich przestrzegam przed Volkswagen Leasing Polska. Dodatkowo spotkacie się z ignorancją i opieszałością pracowników tej firmy.


ODPOWIEDZ