[Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing (wcześniej Idea Getin Leasing)

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
9%
Wszystko w porządku
2
18%
Przeciętnie
2
18%
Czuję niesmak
1
9%
Nigdy więcej
5
45%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Jarosław Król »

aski pisze:witam

mam u nich umowę od 10.2010 na Forda, właśnie ją kończę i biorę kolejne auto
nie było najmniejszych problemów, obsługa jednej szkody nienaganna, wszystko
w terminie i zgodnie z umową

informacja dla narzekających, wystarczy płacić raty w terminie, jak się umawiasz to płać
a jak nie płacisz to dostajesz monit i odsetki - tak zapisane jest w umowie którą podpisałeś

usługi finansowe to nie sprzedaż wysokomarżowa, nie mają na tym 10% marży, tam terminy
muszą spinać się bardzo bo traci się płynność, tworzy się obowiązkowe rezerwy itp
Szkoda, że napisałeś to wszystko z IP Getinu, czyli Twoja wiarygodność jest w tym momencie jakby zerowa.

Zgodzę się z jednym, ludzie nie płacący w terminie rat są sobie sami winni. Tyle tylko, że Getin ma sporo na sumieniu także w innych sprawach niż windykacja.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
ello
Posty: 11
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 11:54

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: ello »

Mam u nich leasing i jestem bardzo niezadowolony z jakości usług.
Za wszystko trzeba płacić:
- rejestracj 400 zł + VAT
- cesja 1000 zł
- możliwość ubezpieczenia w innym towarzystwie 200 zł + vat

Z tym ostatnim to niezłą przygodę miałem. Wyliczyli mi ubezieczenie OC + AC za około 3k zł, napisałem, że sam będę ubezpieczał, znalazłem w PZU (wydaje się, że najdroższe ubezpieczenie) za około 1600 zł (czyli 1400 zł taniej niż u nich). Napisałem maila z wyceną od agenta. Po 2 dniach otrzymuję odpowiedź na maila: obniżamy składę ubezpieczeniową do kwoty 1550 zł. Z 3k zł. Widzicie ile chcieli na mnie zarobić?



Teraz jestem na etapie cesji na inną firmę. Wysłałem dokumenty tydzień temu i jeszcze nie ma odpowiedzi. Oczywiscie na infolinię jak się dzwoni (20 min czekania w kolejce), to mówią, że trzeba czekać na maila.

Gorąco odradzam, bo są drodzy i strasznie nieprofesjonalne podejście.

Awatar użytkownika
d.giska
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2016, o 11:51

Getin Leasing Ostrzeżenie Uważajcie

Post autor: d.giska »

W Getinie posiadam 7 leasingów, dodatkowo po za Getinem mam ich jeszcze 10 w 3 różnych leasingodawcach. Tylko i wyłącznie z Getinem są zawsze problemy. Nie interesuje ich Klient. O wszystko trzeba się prosić wielokrotnie bo nikt nie raczy wystawić dokumentu, upoważnienia. Mało tego, nie dajcie się naciąć na ich w miarę niskie marże do leasingów. Później dopłacicie do tego wielokrotnie. Miałem stłuczkę w styczniu z OC sprawcy, za naprawę auta zapłaciłem ponad 60tyś zł z własnej keszeni i do tej pory nie otrzymałem dyspozycji wypłaty odszkodowania. Ciągle coś im brakuje. Druk który zawsze uzupełniałem nagle okazało się, że jest to dla nich za mało i poprosili na piśmie. Dziś po tylu dniach stwierdzili że:" niestety do leasingu 0922630 nie możemy wystawić dyspozycji z uwagi na opóźnienie w racie 3 dni". Auto warte 100 000zł, do spłaty zostało 1/3. Tyle lat wspołpracy i 3 dni zrobiły im problem przy racie za 1500zł na dyspozycje wypłąty do kwoty 60 000 zł!!!!. Żeby było mało, za dyspozycje trzeba zapłacić 400zł. KPINA nie LEasing

Awatar użytkownika
Systemator

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Systemator »

Czy Idea Leasing to nie jest to samo co Getin Leasing? Wiem, że to inne spółki, ale one są jakoś ze sobą powiązane. Jednak chyba podlega pod druga.

Czy w obu firmach są bardzo zbliżone oferty i opłaty? Czy Idea Leasing jest lepsza od Getinu?

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Lui »

Systemator pisze:Czy Idea Leasing to nie jest to samo co Getin Leasing? Wiem, że to inne spółki, ale one są jakoś ze sobą powiązane.
Te dwie firmy łącza się ze sobą, ale jeszcze działają oddzielnie: https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/id ... a-w-polsce

Z Ideą Leasing to jest teraz tak, że trochę w niej Idei, trochę Getinu i trochę VB Leasing (przejęty przez Ideę wcześniej niż Getin). Nawet oferty dla klientów chodzą na różnych szablonach, podobnie jest z umowami.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Marek1981xx

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Marek1981xx »

Również nie polecam. Mam dwa leasingi i jie powiem ze jest trochę opóźnień jak to w transporcie ale płace odsetki i mój wybór ale niedawno znaczy na początku roku wszczęli windykacje i musiałem zapłacić za dwa miesiące wówczas mieli wznowić umowy. Umów nie wznowili faktur za nic nie wystawili nowych faktur tez nie wystawili teraz dzwonię do nich i z nikim nie mogę ustalić dlaczego nie ma zaległych faktur i obecnych co się dzieje z umowami a mądra pani z leasingu powiedziała ze ona nie wie z kim mam się kontaktować chyba z windykacja ale mówi ze windykacja znowu nalicza zapewnię koszta windykacyjne. Co można z tym zrobić? Oddam auto na parking to nalicza za postój na parkingu, a zaczym sprzedadzą auto to postoi któryś miesiąc. Uważajcie na nich bo ja nie wiem już co robić. Dla mnie oszuści i krętacze . Brak kontaktu z kimkolwiek z leasingu aby zwrócić się i pomoc. Nie polecam

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Lui »

Marek1981xx pisze:Również nie polecam. Mam dwa leasingi i jie powiem ze jest trochę opóźnień jak to w transporcie ale płace odsetki i mój wybór ale niedawno znaczy na początku roku wszczęli windykacje i musiałem zapłacić za dwa miesiące wówczas mieli wznowić umowy. Umów nie wznowili faktur za nic nie wystawili nowych faktur tez nie wystawili teraz dzwonię do nich i z nikim nie mogę ustalić dlaczego nie ma zaległych faktur i obecnych co się dzieje z umowami a mądra pani z leasingu powiedziała ze ona nie wie z kim mam się kontaktować chyba z windykacja ale mówi ze windykacja znowu nalicza zapewnię koszta windykacyjne. Co można z tym zrobić? Oddam auto na parking to nalicza za postój na parkingu, a zaczym sprzedadzą auto to postoi któryś miesiąc. Uważajcie na nich bo ja nie wiem już co robić. Dla mnie oszuści i krętacze . Brak kontaktu z kimkolwiek z leasingu aby zwrócić się i pomoc. Nie polecam
Jeśli dobrze rozumiem, to obecnie korzystasz z przedmiotu bezumownie, a to daje Idei/Getinowi podstawę do naliczenia opłaty z tego tytułu, która w przypadku tej firmy (tych firm) jest bardzo wysoka.
U nich wszystko trwa długo, ale wreszcie upomną się o swoje - to taka technika, że dług rośnie do niebotycznych rozmiarów. Im dłużej masz u siebie przedmiot, tym gorzej.

Powinieneś to jak najszybciej wyjaśnić i nie czekać na ruch z ich strony. Każdy dzień, to dla Ciebie kolejne koszty w tym momencie.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Dario
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2018, o 10:08

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Dario »

Szału nie ma, nie jestem zadowolony ale to głównie moja wina. Pierwszy leasing, nie wczytałem się w drobny druczek i naciąłem się kilka razy.
Jakiejś urazy nie mam, ale raczej do nich nie wrócę.

Awatar użytkownika
aga1982

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: aga1982 »

Witam. Poszukuję osób pokrzywdzonych przez idea Getin Leasing lub osób i firm oszukanych przez tą instytucję. Sama mam z ich bezprawnym praktykami problemy. Proponuję połączyć siły i zastanowić się nad pozwem zbiorowym. Znalazłam sposób walki z ich bezprawnym praktykami.
Kontakt do mnie to agamajcher1@wp.p lub 536207203.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Jarosław Król »

aga1982 pisze:Witam. Poszukuję osób pokrzywdzonych przez idea Getin Leasing lub osób i firm oszukanych przez tą instytucję. Sama mam z ich bezprawnym praktykami problemy. Proponuję połączyć siły i zastanowić się nad pozwem zbiorowym. Znalazłam sposób walki z ich bezprawnym praktykami.
Kontakt do mnie to agamajcher1@wp.p lub 536207203.
A możesz coś więcej napisać? Co Ci się stało, jaki masz plan działania itd.? To dość ważne, żeby taki apel mógł zostać potraktowany poważnie.


ODPOWIEDZ