[Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing (wcześniej Idea Getin Leasing)

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
9%
Wszystko w porządku
2
18%
Przeciętnie
2
18%
Czuję niesmak
1
9%
Nigdy więcej
5
45%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Jakub KR
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2019, o 09:55

Opinie na temat Idea Getin leasing

Post autor: Jakub KR »

Hey,

Chciałbym zapytać czy ktoś z tu obecnych moze podzielic się opinia na temat leasingu auta w banku Idea Getin leasing? Jak z opłatami początkowymi ? Z pomocą, rozwiązywaniem problemów? Mozna smiało wchodzić z nimi w spólkę? Na co zwrocić uwagę ? Z gory dziękuje za pomoc


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
IdeaGetinOszusci

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: IdeaGetinOszusci »

Nawet gdyby ich oferta była darmowa to lepiej z niej nie korzystaj. Wszyscy doskonale znają metody getinowskie. Nie licz na to, że te wszystkie negatywne opinie w internecie są fałszywe...

Dopóki był to Idea leasing nie było żadnych problemów. Odkąd wszedł GETIN to wprowadził ich getinowskie standardy. Nigdy nie zawarłem żadnej umowy z getinem ponieważ wszyscy w Polsce wiedzą, że getin to oszuści i naciągacze. Niestety po przejęciu stałem się ich klientem... W tej chwili idea getin leasing to oszuści i naciągacze.

KONKRETY. W grudniu 2019 nie wyszły do nich jakieś przelewy za ratę. No ok, raz na 2 lata może się zdarzyć. Już nawet nie pamiętam dlaczego. Wystarczy poinformować: nie dostaliśmy należności. Nawet mogę im za tą informację zapłacić. Trudno, mój błąd, moje niedopilnowanie. Co ważne, kolejne raty: w styczniu, lutym, marcu zostały zapłacone.
Pojawił się pewien problemik. Idea leasing wystawia opłaty dodatkowe na kosmiczne kwoty. Typu 70 zł za wysłanie przez nich maila. Tak, 70 zł za automatyczny email :) Nie otrzymałem od nich żadnej informacji, że coś jest niezapłacone. Jak się zorientowałem, to złożyłem reklamację informując że nic nie dostałem, na którą dostałem odpowiedź: ważne jest to że oni taką wiadomość wysłali. Nie ma znaczenia, czy wiadomość została wysłana do właściwego adresata! Co ważne, wysyłają te maile na adres inny niż jest podany we wszystkich umowach. Email ten oczywiście w ogóle nie dochodzi. Żądają więc opłaty za usługi wykonane niezgodnie z umową. Można powiedzieć, że usług tych w ogóle nie wykonali.
Dział reklamacji to żart. Pomimo licznych maili i telefonów nie potrafią (nie chcą) odpowiedzieć. W odpowiedzi na ich oczywisty błąd wysłali jakieś nieaktualny wniosek o leasing sprzed 6-ciu lat. Do umowy która już dawno są zakończyła :)
Schemat ich oszustwa jest następujący. Nie płacisz 70 zł, nawet nie wiesz, że masz zapłacić. Dostajesz kolejny monit, razem 140 zł. Za chwilę dostajesz wezwanie do zapłaty 100 zł. Już 240 zł. 5 umów to razem 1200,00 zł. Na bieżąco płacisz normalne raty ze stycznia, lutego, marca. Oni jednak te raty księgują sobie na co chcą, w tym przypadku na kolejne bezzasadne monity i wezwania. W efekcie masz nieopłacone raty, pomimo tego, że je płacisz. Po pewnym czasie dostajesz... wypowiedzenie umowy :) Oczywiście składasz kolejne reklamacje... Wypowiedzenie jednej umowy to 1000,00 zł netto, tj 1230,00 zł brutto. Przy 5-ciu umowach to... 7350,00 zł do zapłaty. SIEDEM TYSIĘCY trzysta pięćdziesiąt złotych dodatkowo. IDEA GETIN TO ZŁODZIEJE. Nawet gdyby ich oferta była najtańsza ze wszystkich: UNIKAJ JAK OGNIA.
Mogę za to polecić np PKO Leasing. Może nie jest najtańszy i procedury są dość skomplikowane ale wszystko odbywa się tak jak powinno, na czas i bez problemów.

Awatar użytkownika
PAGAN

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: PAGAN »

Pierwsza umowa w bz, jak to w biznesie krótkiee kilkudniowe opóźnienia, koszty normalne dodatkowe odsetki z zgodne z wigor no ekstra kolejna w getinie, kilka dni po opóźnieniu wezwanie 120 , za 3 dni kolejne 90, i to raczej słabe jest, normalne odsetki byłyby spoko, ale ogólnie leć w klocki.
Oferty ubezpieczenia mają swoje - nie udało mi nie znaleźć droższych :-), jak przesłałem ze mam kontynuacje to oczywiście zdjęli z windykacji ale dowalili 1 tys za rozpoczęcie ubezpieczenia(1 msc) późnej z automatu wypowiedzieli umowę, a jak zacząłem odkręcać ze to pomyłka to juz firma zewnętrzna powiedziała ze po zapłacie prowizji 1800 mogę kontynuować umowę. Jak debil nie czuje bo moglem zostać przy bankowym a tam nikt w chuja nikogo nie robi, to tyle

Awatar użytkownika
Tim

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Tim »

Ponieważ widzę tu większość opinii negatywnych postanowiłem dopisać parę słów od siebie. To już moja trzecia umowa z Getin Leasing (wszystkie przed połączeniem z Idea) i nigdy nie miałem żadnych problemów. Fakt, że raty płacę zawsze na czas. Niedawno zakończyłem drugą umowę przed czasem. Raty leasingowe zapłacone na firmę (rata balonowa) - wykup na osobę fizyczną. Po każdej obniżce stóp procentowych przeszacowany na nowo harmonogram, oczywiście na mój wniosek. Fakt trochę to wszystko długo trwa ale w czasie epidemii bardzo dużo ludzi prosi o przesunięcie terminów spłaty a wnioski rozpatrywane są w kolejności zgłoszeń. Za to karta pojazdu doszła na drugi dzień kurierem po zakończeniu umowy. Żeby nie było tak różowo to nigdy nie udało mi się ubezpieczyć przez leasing - zawsze znajdowałem dużo tańsze ubezpieczenie. Generalnie jestem bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
barat
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2020, o 23:03

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: barat »

Mi w styczniu kończy się umowa 3-letnia. Był to mój pierwszy leasing.
Leasing (jakoś 106%) był wzięty w salonie Opla - wraz z ubezpieczeniem na 3 lata i GAP. Raty spłacam w terminie (automatycznie) i - odpukać - na razie wszystko bezproblemowo.
Dwa razy już miałem większą szkodę - za każdym razem dzwoniłem wyłącznie na infolinię. W moim imieniu informowali ubezpieczyciela oraz ASO - ja tylko odstawiłem i odebrałem auto.
Mam nadzieję, że do stycznia nic się nie zmieni i jak kiedyś znowu będę miał wybór a ich oferta będzie najlepsza, to pewnie znowu wezmę bez obaw.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Lui »

barat pisze:Dwa razy już miałem większą szkodę - za każdym razem dzwoniłem wyłącznie na infolinię. W moim imieniu informowali ubezpieczyciela oraz ASO - ja tylko odstawiłem i odebrałem auto.
A ile naliczyli opłaty manipulacyjnej za likwidację szkody?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
barat
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2020, o 23:03

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: barat »

Lui pisze:
barat pisze:Dwa razy już miałem większą szkodę - za każdym razem dzwoniłem wyłącznie na infolinię. W moim imieniu informowali ubezpieczyciela oraz ASO - ja tylko odstawiłem i odebrałem auto.
A ile naliczyli opłaty manipulacyjnej za likwidację szkody?
Nic - przynajmniej ja nic w panelu bankkierowcy nie widzę.

Awatar użytkownika
IDEA TO OSZUŚCI

Re: Opinie na temat Idea Getin leasing

Post autor: IDEA TO OSZUŚCI »

Nikomu nie polecam!!!!!!, wykupuje auto, to jest gorsze niż mafia . Kontakt zerowy, ksiegują pieniądze jak chcą , splitów nie akcepują , polisy tylko trzeba u nich kupować oczywiście drożej. Jak chcesz sie wykończyć to tylko z Ideą . Dziwie sie tylko ,że koś chce tam pracować . A te dobre opinie to oni sami o sobie piszą . 😊

Awatar użytkownika
jim
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2021, o 15:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: jim »

Nie polecam. Jestem zbulwersowany. Pękła mi szyba - sam wszystko załatwiam. Szyba 700- poszukalem najtanszej opcji aby było dobrze. Dup - dostaje pismo z Idea ze wystawili mi dokumnet o wypłacie swiadczenia - na 600 bo netto sie dostaje - na kwote 490zł.
Po co to ubezpieczenie to nie wiem. Bez fv bym za 500 te szybe sam wymienił. Złodzeije i naciągacze!!!
NIGDY W TEJ FIRMIE - ZRESZTĄ DLA JASNOSCI NIE MA Z KIM POGADAĆ!!!

Awatar użytkownika
Zbyszek5321

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Zbyszek5321 »

Bardzo gorąco NIE POLECAM TEJ FIRMY. Brak zupełnej kompetencji ludzi i podejścia do klienta. Przed przelaniem pieniążków jest w miarę dobrze natomiast po otrzymaniu przelewu cały proces staje na tygodnie... Jeżeli zacznie się człowiek upominać to zaczynają prosić o jakieś dokumenty, które nie są im potrzebne by grać na zwłokę. Komunikacja z klinetem na bardzo niskim poziomie - masakra !!Brak jakiejkolwiek organizacji i porządku, ponieważ różne osoby zajmują się jedną sprawą przez ten nieład cały proces wydłużył się do prawie dwóch miesięcy i więcej cierpliwości nie miałem do tego i zrezygnowałem z leasingowania w tej firmie. To był jeden z najlepszych wyborów jakich mogłem dokonać.


ODPOWIEDZ