[Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing (wcześniej Idea Getin Leasing)

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
9%
Wszystko w porządku
2
18%
Przeciętnie
2
18%
Czuję niesmak
1
9%
Nigdy więcej
5
45%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Katarzyna14

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Katarzyna14 »

Nie polecam Getin Leasingu. Był, a w zasadzie jeszcze jest, to mój pierwszy leasing i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie ubezpieczenie. I powiem tak, ja zajmuję się sprzedażą i staram się wyciągnąć z klienta jak najwięcej, ale temu wszystkiemu musi towarzyszyć odrobina inteligencji. To, że ubezpieczenie jest drogie wcale mnie nie wkurzyło. Najbardziej irytujące jest to, że ubezpieczenie indywidualne, bez pośrednictwa leasingu, NA TYCH SAMYCH WARUNKACH, ma składkę o 1000 zł niższą...
Wiem doskonale, że można doświadczyć nieuczciwości i na większe kwoty ze strony tej firmy (co wynika z innego wpisu na forum), ale zasady to zasady, a brak uczciwości to brak uczciwości. Zostawiam u nich całkiem przyzwoite kwoty miesięcznie i nie tak wyobrażam sobie dbałość o klienta i jego interesy.
Do tego wszystkiego obsługa Getin Leasingu- KATASTROFA. Są to mniej więcej dialogi z motywem przewodnim: "to oni, nie my" lub "to ty, nie my".


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Spayker »

Katarzyna14 pisze:Najbardziej irytujące jest to, że ubezpieczenie indywidualne, bez pośrednictwa leasingu, NA TYCH SAMYCH WARUNKACH, ma składkę o 1000 zł niższą...
Pamiętaj, że możesz skorzystać z ubezpieczenia zewnętrznego, czytaj: które sama znajdziesz. Wtedy naliczą Ci tylko opłatę manipulacyjną około 100-200 pln za rok.

Chyba, że już jest za późno.

Awatar użytkownika
justyna

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: justyna »

najgorsza firma leasingowa. Wszystko fajnie przy podpisywaniu umowy, zalatwienie czegokolwiek graniczy z cudem. A każdy mail, rozmowa, pismo, odbija się echem

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Jarosław Król »

justyna pisze:najgorsza firma leasingowa. Wszystko fajnie przy podpisywaniu umowy, zalatwienie czegokolwiek graniczy z cudem. A każdy mail, rozmowa, pismo, odbija się echem
justyna, Poprosimy o trochę więcej konkretów, wtedy Twoja opinia stanie się bardziej wiarygodna.

Awatar użytkownika
westfalia2013

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: westfalia2013 »

Witam

stanowczo ostrzegam przed GETIN LEASING. Zaliczają wpłaty za raty na poczet rzekomych zaległości, których nikt nie widział.
SALDO zadłużenia zmienia się co 3 dni na inne. Do tego zupełny brak kontaktu, na pisemne skargi nie odpowiadają.
HORROR - totalny brak poszanowania klienta. Mam leasingi w BRE< Polskim leasingu itp - nie ma co porównywać. ODRADZAM GETIN

Robert Cichewicz
FIRMA WESTFALIA żeby ktoś nie mówił, że konkurencja pisała.
TOTALNIE NIEZADOWOLONY KLIENT

Awatar użytkownika
JACEK Uwaga na Geting

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: JACEK Uwaga na Geting »

Hasło reklamowe Geting leasing nie pomaga lecz okrada. Za KAŻDE w MIESIĄCU opóźnienie w opłacie raty leasingowej np. 5 razy jest płatne 122zł tak więc z raty kredytowej 500 zł może się uzbierać przeszło 1100 zł

UWAGA UWAGA

OMIJAJ FIRMĘ GETING LEASING FIRMA NIE POMAGA A OKRADA.


Złodziejami powinna zająć się jakaś instytucja

NIGDY WIĘCEJ GETING LEASING


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
Treść wpisu sugeruje, że umieszczający go leasingobiorca może być nierzetelnym płatnikiem = Nie bierzcie na serio opinii osób, które nie płacą rat w terminie

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Spayker »

JACEK Uwaga na Geting pisze:Hasło reklamowe Geting leasing nie pomaga lecz okrada. Za KAŻDE w MIESIĄCU opóźnienie w opłacie raty leasingowej np. 5 razy jest płatne 122zł tak więc z raty kredytowej 500 zł może się uzbierać przeszło 1100 zł

UWAGA UWAGA

OMIJAJ FIRMĘ GETING LEASING FIRMA NIE POMAGA A OKRADA.


Złodziejami powinna zająć się jakaś instytucja

NIGDY WIĘCEJ GETING LEASING
1. Nie Geting tylko Getin Leasing
2. Jest jedna opłata za jedno wezwanie. Chyba, że masz kilka umów to dostaniesz kilka wezwań.
3. Płacenie w terminie to twój zas...y obowiązek. Przy kredycie za opóźnienia wylądowałbyś w BIK i już nigdy nic więcej nie dostał na kredyt.
4. Nazywanie złodziejami firmy, która pożyczyła ci pieniądze, a ty nie płacisz w terminie jest żałosne.

Awatar użytkownika
JAK

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: JAK »

W moim przypadku sytuacja wydawała się niby prosta ale tylko dla mnie. A mianowicie miałem w leasingu samochód osobowy, ale że biznes cienko szedł postanowiłem się pozbyć leasingu i nawet znalazłem osobę która ten leasing miała po mnie przejąć. Osobę dodam że bardzo wiarygodną. Chodziło poprostu o zmianę korzystajacego, takie niby banalne ale nie dla Getinu. Od momentu złożenia wniosku minął już miesiąc. W międzyczasie dzwoniłem do nich czy otrzymali ten wniosek, na co Pani potwierdziła że oczywiście otrzymali, tylko że jest w kolejce oczekujących na realizację. Że skontaktuje się z przejmujacym leasing handlowiec. Niestety miesiąc minął i cisza, a osoba która chciała ten leasing przejąć musiała zrezygnować bo przecież wiecznie czekać nie będzie... Wniosek jest taki, że dla Getinu tego typu rozwiązania nie są korzystne, bo co oni mają z tego za biznes. Gdyby chodziło o podpisanie nowej umowy na nowy samochód decyzja by była w 5 minut. A tu, jakieś śmieszne 600zł brutto?? Lepiej żebym teraz przestał płacić, zabiorą mi auto, z licytują za śmieszne pieniądze a resztę rozłożą na raty tak jak wyżej przedmówcy. TAK DZIAŁA GETIN !!!

Awatar użytkownika
JACEK Uwaga na Geting

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: JACEK Uwaga na Geting »

Niestety opinia negatywna, choć ja też jestem nie bez winy, ponieważ zdarzało mi się z opóźnieniem opłacić ratę leasingową, rozumiem, że przypomnienie o zaleganiu jest normalną formą to jednak 4-5 krotne przypomnienie w okresie 2 tygodni jest delikatnie mówiąc nadużyciem. Oczywiście każde przypomnienie jest płatne 120 zł tak więc z raty leasingu 500zł może powstać dług 1100 zł dlatego przestrzegam przed pazernym leasingodawcą

Awatar użytkownika
JACEK Uwaga na Geting

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: JACEK Uwaga na Geting »

Drogi kolego SPAKER bardzo się mylisz co do punktu drugiego swojej wypowiedzi.
Zdziwiłbyś się bardzo tak jak i ja byłem zaskoczony arogancją osoby z którą chciałem wyjaśnić sposób naliczania opłat za wielokrotne przypomnienie w skali jednego miesiąca tak więc może najpierw sprawdź a później dyskutuj
Czy nie jesteś czasem pracownikiem tej firmy i masz za zadanie ukrywanie niechlubnej metody i sztucznego zwiększania kosztów leasingu.
Może zależy to od konkretnego doradcy a może są takie wytyczne, niestety nie jestem w stanie tego wyjaśnić ponieważ rozmawiam tępogłowym doradcą a nie partnerem w biznesie.
Spayker pisze:
JACEK Uwaga na Geting pisze:Hasło reklamowe Geting leasing nie pomaga lecz okrada. Za KAŻDE w MIESIĄCU opóźnienie w opłacie raty leasingowej np. 5 razy jest płatne 122zł tak więc z raty kredytowej 500 zł może się uzbierać przeszło 1100 zł

UWAGA UWAGA

OMIJAJ FIRMĘ GETING LEASING FIRMA NIE POMAGA A OKRADA.


Złodziejami powinna zająć się jakaś instytucja

NIGDY WIĘCEJ GETING LEASING
1. Nie Geting tylko Getin Leasing
2. Jest jedna opłata za jedno wezwanie. Chyba, że masz kilka umów to dostaniesz kilka wezwań.
3. Płacenie w terminie to twój zas...y obowiązek. Przy kredycie za opóźnienia wylądowałbyś w BIK i już nigdy nic więcej nie dostał na kredyt.
4. Nazywanie złodziejami firmy, która pożyczyła ci pieniądze, a ty nie płacisz w terminie jest żałosne.


ODPOWIEDZ