[Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing (wcześniej Idea Getin Leasing)

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
9%
Wszystko w porządku
2
18%
Przeciętnie
2
18%
Czuję niesmak
1
9%
Nigdy więcej
5
45%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
barat
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2020, o 23:03

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: barat »

barat pisze: 20 lip 2020, o 23:57 Mi w styczniu kończy się umowa 3-letnia. Był to mój pierwszy leasing.
Leasing (jakoś 106%) był wzięty w salonie Opla - wraz z ubezpieczeniem na 3 lata i GAP. Raty spłacam w terminie (automatycznie) i - odpukać - na razie wszystko bezproblemowo.
Dwa razy już miałem większą szkodę - za każdym razem dzwoniłem wyłącznie na infolinię. W moim imieniu informowali ubezpieczyciela oraz ASO - ja tylko odstawiłem i odebrałem auto.
Mam nadzieję, że do stycznia nic się nie zmieni i jak kiedyś znowu będę miał wybór a ich oferta będzie najlepsza, to pewnie znowu wezmę bez obaw.
Dalszy ciąg - leasing się zakończył, w międzyczasie żadnych dodatkowych kosztów (mimo zgłaszanych szkód), wykup 1%, szybko przysłali dokumenty ... wychodzi na to, że każda firma leasingowa będzie OK jeśli płacisz terminowo a szkody naprawiasz bezgotówkowo w ASO.
Co do ubezpieczenia - ubezpieczenie miałem w PZU załatwiane przez salon. Nie sądzę, że było to wymuszane przez IGL.
Teraz zacząłem nowy leasing (BNP), też załatwiany przez salon Opla + ubezpieczenie Warta. Jestem ciekaw, czy tam również będę miał po zakończeniu zdanie odmienne do tych wybitnie negatywnych. Na minus na razie brak wygodnego portalu jak bankkierowcy.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Karol Polkowski

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Karol Polkowski »

Idea Getin Leasing.
NAJGORSZA FIRMA FINANSUJĄCA ZAKUPY
Potrzebujesz coś kupić i nie masz zbytnio pieniędzy? Idz do lichwy, bo Idea Getin cię wyroluje jeszcze bardziej.
Obsługa po sprzedażowa jest fatalna! Jak coś się chrzani to z reguły z ich winy a i tak Ty. Wpadki z ich strony sa codziennością, ale nigdy sie nie przyznają do błędu.
Udowodnisz im winę ale i tak to ty zawiniłeś bo coś...

Nie korzystajcie z ich usług. Dla własnego spokoju - nie wartu

Awatar użytkownika
Jac

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Jac »

Unikać jak ognia! Dopóki nic się nie dzieje i człowiek skrupulatnie płaci to wszystko w porzadku, ale nie tak poznaje sie solidnego kontrahenta! Obsługa klienta to jawna kpina z człowieka. Pomijając fakt, że za wszystko każą płacić sobie opłaty manipulacujne to skandalem jest fakt kiedy to auto zostaje błędnie zarejestrowane, a potem ja jako klient bujam sie z tym całym syfem, ponosze koszty i przez miesiąc nie moge używać auta odkręcającnie nie swoje błędy. Uzyskać pomoc na infolini graniczy z cudem wiec trzeba jechać osobiście... Idea Getin żadnego problemu nie widzi, rekompensaty nawet nie proponują (nie mówiąc juz o wyjściu z jakimś pomocnym rozwiązaniem) zbywajac czlowieka króciutkim mailem. ŻENADA...

Awatar użytkownika
Grubas z wiejskiej osp xxcd

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Grubas z wiejskiej osp xxcd »

Mam pytanie. Czy mozliwe jest, że np BIORĄ auta , KTÓRE ktos inny kupił po dzwonie (np z francji),jakoś wyszykował , a następnie idea odkupila i pościła w leasing?

Awatar użytkownika
Mc007

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Mc007 »

Ja płacę ubezpieczenie a idea dostaje na konto pieniądze i kłamią przez jakiś okres ,że pieniądzy nie mają a PZU im przelało i przez to miałem jeszcze doliczone 1500 pln za wznowienie umowy !odradzam

Awatar użytkownika
mmm

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: mmm »

Niestety nie mam dobrej opinii na temat tej firmy. Czasami zdarza mi się płacić z opóźnieniem, bo niestety też nie zawsze mam pieniądze na czas, ale od tego są odsetki.
Niestety bardzo szybko wysyłane są wirtualne wezwania, które kosztują ok.100 zł, mimo, że naliczana jest co roku opłata administracyjna ponad 200 zł. Oprócz tego co roku opłata administracyjna za obsługę dot. ubezpieczeń ok.300 zł .
Jak tylko zakończę umowę, to już nigdy więcej.

Awatar użytkownika
giny

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: giny »

Cześć,
Jak przebiega zwrot samochodu? Bezproblemowo, czy mam się szykować na niespodzianki?

Awatar użytkownika
Marta1999

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Marta1999 »

Odradzam współpracę z tą firmą

Awatar użytkownika
Piotr W

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Piotr W »

Miałem umowę z Ideą i wszystko było ok. Wziąłem więc dwie inne umowy i mam 3 auta w leasing, ale odkąd się połączyli to masakra. Od razu wysyłają monit/wezwanie pierwsze, za które pobierają 99 zł. za kilka dni następne i 129 zł. Robią to pomimo, że zapłata raty jest wysłana w terminie i jest złożona reklamacja, że nadal widnieją w "banku kierowcy" (to portal dla klienta) jako niezapłacone. Potem całe szczęście robią korekty jak im wyślesz potwierdzenie, ale faktycznie za wszystko trzeba im płacić. Z ubezpieczenie samochodów też tak jak ktoś tu pisał jest bajzel i drożyzna. Każdy konsultant odpisuje na zadane pytanie coś innego. Nigdy więcej.

Awatar użytkownika
Darek1878

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Darek1878 »

Nigdy więcej auta przez idea getin . Spóźniłem się z jedną ratą i dzwoni pani z windykacji i poucza mnie ,że jak brałem auto dwa lata temu to mogłem myśleć czy będzie mnie stać. Jak bym wiedział co będzie za dwa lata to bym sobie punkt wróżki idiotko otworzył.


ODPOWIEDZ