[Ankieta] Opinie i komentarze o Leasing Polski

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
1
11%
Przeciętnie
3
33%
Czuję niesmak
1
11%
Nigdy więcej
4
44%
 
Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
administracja
FmLeasing.pl
Posty: 32
Rejestracja: 17 sty 2009, o 12:42

[Ankieta] Opinie i komentarze o Leasing Polski

Post autor: administracja »

Zapraszamy do wyrażenia opinii i/lub oddania głosu w ankiecie dotyczącej firmy:
Leasing Polski
Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i uwagami. Jednocześnie prosimy o przemyślane i wyważone wpisy.

Jeżeli chcesz poznać/umieścić opinię o innej firmie:
Opinie o firmach leasingowych - lista >

UWAGA! Zamieszczenie opinii nie wymaga rejestracji na forum. Rejestracja jest jednak konieczna aby głosować w ankietach.
Tu zarejestrujesz się w kilka sekund >
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: forum(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
apo
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2009, o 16:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasing Polski

Post autor: apo »

Witam

Tak się składa, że jestem byłym pracownikiem leasingu polskiego. Postaram się możliwie najobiektywniej opisać tą firmę a tym samym pomóc komuś z Was w podjęciu decyzji o podjęciu współpracy z nimi bądź też nie.
W LP zajmowałem się pozyskiwaniem klientów, czyli najprościej mówiąc bylem doradcą leasingowym.

LP ma ściśle sprecyzowaną grupę docelową. Mianowicie są to klienci na pojazdy powiedzmy 2003/2004 w dół (rocznikowo). Oni nie mają limitu na wiek pojazdu, także dla niektórych klientów jest to jakiś plus.
Minusem są duże wpłaty inicjalne (minimalnie 20% a najlepiej jak klient wyłoży 30 lub 40%)

Co powinniście wiedzieć!
Handlowcy LP w ofertach nie ujmują kosztów ubezpieczenia OC/AC/NW (nie ma opcji ubezpieczenia we wlasnym zakresie) do tego nie informują klienta o prowizji (tytulem kosztów administracyjnych itd.) w związku z czym faktyczna wysokość rat jest o dużo za duża w stosunku do "oferty wstępnej"
Więc powinniście pytać o te rzeczy już na samym początku.
Jeśli chodzi o sprawność przeprowadzenia calej procedury, nie stwierdziłem nic co mogloby być na minus. Ale to jak wszędzie. Jak klient ma papiery w porządku, to sprawa idzie gładko i zamyka się najwyżej w jednym tygodniu.
Nie wiem jak się mają sprawy "windykacyjne" w LP, ale z tego co pamiętam, to oni zdecydowanie wolą odczekać ten miesiąc czy dwa, zanim będą chcieli cokolwiek odbierać.

Podsumowując leasing polski jest alternatywą dla tych, którzy nie dostaną finansowania gdzie indziej z różnych powodów. Pamiętajcie jednak, że oni sobie za to każą słono płacić. Jest to jedna z najdroższych firm leasingowych w kraju.

Dla przykładu, porównywałem kiedyś ofertę swoją do oferty EFL-a na ten sam ciągnik. U mnie już z ubezpieczeniem było ok 2 tys zł drożej na racie !! pomimo że EFL też ujmował koszty ubezpieczenia w ratach...

Awatar użytkownika
bisio

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasing Polski

Post autor: bisio »

Teraz sprawa ma się lepiej. znacznie obniżyli oprocentowanie, to o czym piszesz jest zawarte w ofercie- ubezpieczenie procentowo podane. obsługa kosztuje 1,99% ale wszędzie się za to płaci- a czy się to nazywa opłata, czy rata- co za różnica.
firma widać stara się o dobre imie- wprowadzają certyfikat jakości ISO, a to wymaga poprawek jakościowych.
Cenowo faktycznie jest średnio. Tzn na pewno nie są najdrożsi a do klienta w przypadku problemów podchodzą bardzo elastycznie. Ja mam tam leasing i jestem bardzo zadowolony. Chyba że ktoś bierze leasing po to żeby go nie płacić to zawsze ma pretensje w stylu- jak oni mogą chcieć swoją kasę...

Generalnie. obsługo świetna, ceny średnie, elastyczne podejście do klienta (nie sępią za mocno) a co najważniejsze dają możliwość pomocy ludziom z przeszłością (trudną- a wielu z nas ją przecież ma- BIK, KRD, nowa działalność, auta 10letnie). No i na placu mają ze 100 aut a je można dostać w dobrej cenie na fajnych warunkach...

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasing Polski

Post autor: Michał Krupiński »

bisio, Widziałem parę ofert finansowania tej firmy i powiem szczerze, że eufemizmem będzie nazwanie ich jako nie najlepsze.

Jeżeli możesz to podaj warunki jakie Ty dostałeś - szczegóły powiedzą więcej niż ogólniki. ;)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Omijać Leasingpolski

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasing Polski

Post autor: Omijać Leasingpolski »

Leasingpolski Sp. z o.o. - Zarząd Spółki - Paweł GLINIEWICZ i inni
GTL Pojazdy Użytkowe Sp. z o.o. - Zarząd Spółki - Paweł GLINIEWICZ i inni
Adres jeden: Gdańsk, ul. Budowlanych 72

Na początku trochę się starają, potem już nie. Pierwsze wpłaty, tylko na podstawie e-maili.
Uważać na Umowę; próbują podłożyć do podpisu "in blanco", później wypisują brakujące elementy.
I powstają problemy.

Faktury wystawiają kiedy im pasuje. Przy próbach kontaktu wystawiają fakturę na wykonanie telefonu.

Mają (GTL i LEASINGPOLSKI) bardzo złą (słusznie) opinię w Internecie.

Nie polecam!

Awatar użytkownika
obserwator

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasing Polski

Post autor: obserwator »

LeasingPolski Sp. z o.o. - Paweł GLINIEWICZ, i inni.
GTL Pojazdy Użytkowe Sp. z o.o. - Paweł GLINIEWICZ, i inni.

Jeden adres i jedna ekipa. UOKiK powinien sprawdzić, czy firmy nie dogaduja się cenowo (oferty), ponieważ są w tej samej branzy.

W naszej firmie, niestety jest leasing od Leasingpolski Sp. z o.o. Bardzo zła i skandaliczna obsługa (na etapie sprzedaży - 3,4 konsultantów). W 2 roku: nabijanie w górę opłat kwoty ubezpieczenia (z powodu niby błędu). Sprawa by nie wyszła, gdybyśmy nie wezwali p. Gliniewicza Leasinpolski do wyjaśnień i zaniechania naruszeń.

Za telefon do swojego klienta wystawiają faktury, za swoje błędy w trakcie zawierania umowy: wystawiają faktury w wysokości 50,00- zł + VAT.

Przy zawieraniu Umowy: podkładają umowy in blanco do podpisu i jeszcze mówią, że w ten sposób obsługują tysiąc klientów. Jak wiadomo umowa w 2 egzemplarzach musi być zawierana jednocześnie. Później dopisują np. miejsce zawarcia Umowy, przykład: jesteś w Gdańsku a później okazuje się że podpisałeś umowę np. ... na drugim końcu Polski - skutki mogą być niezmernie poważne.

Na domiar wszystkiego, jak im podpadniesz (według ich opinii wyssanej z palca) to wyślą do Ciebie/Klienta pismo "straszące" różnymi dolegliwościami prawnymi, że jeżeli nie zrobisz tego co chcą ... to np. kary.

Leasing dla desperatów i wytrwałych!
Nigdy więcej!

Warto szukać według słów kluczowych w Internecie:

Leasingpolski - opinie,
GTL Pojazdy Użytkowe - opinie,

i wszystko będzie jasne.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
binladen

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasing Polski

Post autor: binladen »

OSBIŚCIE O D R A D Z A M LEASING POLSKI TO JEST BANDA ZAKŁAMANYCH OSZUSTÓW CO PATRZĄ BY TYLKO WYSŁAC F-RE DO ZAPŁATY NIE WIADOMO ZA CO . PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTU JEST BEZ VAT-U ALE LEASING OCZYWIŚCIE VAT NALICZA PORTAL PRZEWOZNIKÓW MÓWI WYRAŻNIE ZE JEST TO NIE LEGALNE . NIGDY WIĘCEJ LEASING POLSKI BANDA PIEPSZO...... MACIĄGACZY

Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 63
Rejestracja: 24 mar 2010, o 08:08

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasing Polski

Post autor: Dimitri »

Zależy jak skonstruowana jest umowa i w jaki sposób następuje rozliczenie należności za podatek. Może być tak, że podatek musi być doliczony. Wszystko zależy od konkretnego przypadku

Awatar użytkownika
eurotrans

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasing Polski

Post autor: eurotrans »

Osobiście odradzam!!!!!!!!!!!!!!!!!! Byłem ich klientem przez 4lata. Zlizingowałem VOLVO FH 12 '99 Wycenili auto na 35tys. Pobrali pierszej wpłaty 40% i jak podliczyłem na koniec leasingu po 4 latach kosztowało mnie to wszystko 82tys. Każde spóźnienie z ratą było pretekstem do wypowiedzenia umowy której wznowienie kosztowało 1.200zł a miesiąc bezumowny 1,600zł KOSZMAR NIGDY WIĘCEJ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
Treść wpisu sugeruje, że umieszczający go leasingobiorca może być nierzetelnym płatnikiem = Nie bierzcie na serio opinii osób, które nie płacą rat w terminie

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasing Polski

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Nie płacąc w terminie nie będziesz zadowolony z żadnej firmy leasingowej. :roll:


ODPOWIEDZ