[Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
1
6%
Przeciętnie
1
6%
Czuję niesmak
2
13%
Nigdy więcej
12
75%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
administracja
FmLeasing.pl
Posty: 32
Rejestracja: 17 sty 2009, o 12:42

[Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: administracja »

Zapraszamy do wyrażenia opinii i/lub oddania głosu w ankiecie dotyczącej firmy:
Santander Consumer Multirent
Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i uwagami. Jednocześnie prosimy o przemyślane i wyważone wpisy.

Jeżeli chcesz poznać/umieścić opinię o innej firmie:
Opinie o firmach leasingowych - lista >

UWAGA! Zamieszczenie opinii nie wymaga rejestracji na forum. Rejestracja jest jednak konieczna aby głosować w ankietach.
Tu zarejestrujesz się w kilka sekund >
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: forum(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

[Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: KOLEC »

Szukam opinii na temat tej firmy. Czy coś wiecie?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Michał Krupiński »

KOLEC pisze:Szukam opinii na temat tej firmy. Czy coś wiecie?
Ja niestety nie mam żadnych doświadczeń ani nawet nie znam nikogo kto je ma.
Jedyne co mi się kojarzy (oczywiście poza tym, że to grupa Santander), to że przystąpili niedawno do Związku Polskiego Leasingu.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
bary77
Posty: 2
Rejestracja: 1 gru 2010, o 13:56

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: bary77 »

Jestem klientem tej firmy od niedawna. Zdecydowanie odradzam, jestem bardzo niezadowolony z postępowania tej firmy. Firma jest nastawiona maksymalnie na zysk i w d...pie ma czy klient jest zadowolony i czy kiedykolwiek jeszcze coś u nich sfinansuje. Nie odpowiadają na meile, listy polecone, BOK też ignoruje moje prośby. Miałem przyjemność umówić się kierownikiem regionalnym - niestety w umówionym dniu spotkania nie odbierał telefonu i po prostu mnie olał. Santander Consumer Multirent to firma które jest super dopóki nie postawisz podpisu na umowie - sprzedawca przedstawi ci ofertę jedną z lepszych na rynku tylko przemilczy przy tym że wiele ważnych drobiazgów. Dowód: w OWUL jest zapis że SCM (Santander Consumer Multirent) może dowolnie zmieniać stawki opłat dodatkowych w każdym momencie (§5 pkt 3). Ponadto SCM ma prawo nałożyć opłatę na usługi które teraz nie są objęte opłatami (§56 pkt 4). Nowe opłaty wchodzą w życie w 7 dni po ich ukazaniu się na stronie internetowej a te zawarte w umowie można sobie w ramkę oprawić bo już się do niczego nieprzydadzą. Oczywiście jak to zwykle bywa w takich przypadkach kilka miesięcy po podpisaniu umowy stawki opłat zostały zmienione i jak się można domyślać WZROSŁY ale najciekawsze jest to że wzrosły od około 100% :!: do 300% :!: i tak np.:
- symulacja zmiany harmonogramu opłat leasingowych - było 50 zl jest 200 zł (wzrost o 300%)'
- koszt akceptacji polisy obcej - było 100 zł jest 250 zł (wzrost o 150%),
- koszt przedterminowego zakończenia umowy leasingowej - było 1000 zł jest 2000 zł (wzrost o 100%),
- udzielenie pisemnej informacji na wniosek organów ścigania lub administracji (fotoradary) - było 99 zł jest 200 zł (wzrost o 100%)
To oczywiście tylko przykłady - wzrosły praktycznie wszystkie opłaty.
Ponadto firma w bardzo nieuczciwy sposób przedstawia koszt całkowity leasingu pomijając opłaty za ubezpieczenie GAP i assistance które są NIEODŁĄCZNĄ CZĘŚCIĄ UMOWY i nie można z nich zrezygnować. Dałem się na to złapać niestety i teraz płacę za swój błąd. Nie pozostaję jednak bierny i nie siedzę z założonymi rękami - wszystkim komu się tylko da odradzam firmę SANTANDER CONSUMER MULTIRENT. Mam już na swoim koncie kilka sukcesów w tej materii (znajomi, klienci, itp) postanowiłem dzięki temu forum ten sukces pomnożyć i uprzedzać nieświadomych przyszłych klientów firmy leasingowej - SANTANDER CONSUMER MULTIRENT OMIJAJCIE Z DALEKA NAWET GDY TEORETYCZNIE BĘDĄ NAJTAŃSI NA RYNKU .
Nie wiem jak inne firmy (wcześniej korzystałem tylko z EFL dwukrotnie i było OK choć drogo) ale firmę Santander Consumer Multirent można zdecydowanie odpuścić.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytanie to oczywiście chętnie odpowiem. Jeśli kogoś skutecznie zniechęciłem do wyboru tej firmy to będę bardzo wdzięczny za wpis.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Michał Krupiński »

bary77, Z ciekawości zapytam - jeśli to nie tajemnica, to będę wdzięczny za odpowiedź.
Ile dopłacasz do raty za GAP i za Assistance i ile jest tych rat?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
GrzegorzK
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2011, o 12:28

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: GrzegorzK »

Co do opłat GAP i Assistance to raczej nie jest to chyba tajemnica.
Ja np. płacę odpowiednio GAP- 43,55 a Assistance- 38,08.
Oprócz tego od tego miesiąca dołożyli kolejna opłatę: obsługa rachunku rat leasingowych - 5,00
Powyższe ceny netto.

Jak tak dalej pójdzie to nim spłacę ten samochód jeszcze kilka opłat dołożą.
Ogólnie nie polecam tej firmy, mam z nimi krótkie doświadczenie, ale moja opinia nigdy więcej kontaktu z tą firmą.
Powiem szczerze że rozmawiałem też z jedną panią reprezentującą tą firmę i mimo że tam pracuje opinie ma podobną.

Awatar użytkownika
baster
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2011, o 11:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: baster »

Zgadzam się z bary77 i również odradzam Santander. To nie leasing, to żerowanie na kliencie.

Od ponad roku korzystam z leasingu samochodowego w Santander Consumer Bank. Kilka tygodni temu zostałem niemile zaskoczony fakturą przesłaną przez w/w bank na kwotę 307,50 zł określoną jako opłata za "Akceptację polisy obcej w kolejnym roku finansowania".

Dwa tygodnie wcześniej przesłali mi wyliczenia propozycji ubezpieczenia AC OC, która była wyraźnie zawyżona w porównaniu z ofertą ubezpieczenia, która otrzymałem z salonu w którym auto zakupiłem. Różnica przy podobnych kwotach i zakresach ubezpieczenia wynosiła aż 1400-1800 zł!
Okazało się to swoistym rodzajem szantarzu: jeśli nie zaakceptuje Pan naszej droższej oferty zapłaci Pan 300 zł extra opłaty.

Polisa, którą otrzymałem z salonu samochodowego, gdzie auto zostało zakupione, była przedłużeniem mojej dotychczasowej polisy z dotychczasowym ubezpieczycielem! Jak można określić tę polisę jako polisę obcą?
W roku poprzednim, moja polisa nie była dla Santander "obca" mimo, że była z tego samego źródła.

Według mnie naliczona przez w/w bank opłata jest bezpodstawnie zawyżona, tak jak propozycja ich polisy. Na żądanie anulowania lub obniżenie tej kwoty otrzymałem odpowieź odmowną.

Wydaje mi się, że sprawa wysokości opłaty jest niczym nieuzasadniona. Jest to nie pierwsza taka opłata Santander. W momencie kiedy otrzymam mandat z fotoradaru naliczają "kwotę manipulacyjną" w wysokości 200 zł. Czasami jest to wyższa opłata niż sam mandat. Oczywiście w umowie zastrzegają sobie prawo do dowolnych zmian wysokości opłat i jak już je zmieniają, to o 200-300% wcześniejszej wartości.
Ostatnio otrzymałem od Santandera fakturę za ratę leasingową a tam pojawiła się kwota +5 zł(netto) za "prowadzenie konta leasingowego"! To jest przegięcie, równie dobrze mogliby naliczyć opłatę 30 zł za to samo i niestety klient nie ma nic do gadania, bo tak skonstruowana jest ich umowa.
W momencie podpisywania umowy nie spodziewałem takigo postępowania. Niestety jestem z nimi związany leasingiem na jeszcze 4 lata, ale jestem daleki od korzystania z ich usług w przyszłości.

Mam nadzieję, że sprawą zajmie się UOKiK.

Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: rooster »

UOKiK się tym nie zajmie. Najlepsza metoda to unikanie takich firm krzakow i ostrzeganie o nich innych.

Santander jest nowa firma na rynku i nalapali klientow rzekomo tania oferta a teraz ich dymaja
Ciekawe czy te same metody wprowadza po przejeciu BZ Wbk..

Takie oplaty sa w wiekszosci firm leasingowych, ale to co robi Santander i jak zmienia warunki w trakcie to jest totalne przegiecie paly.

Awatar użytkownika
baster
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2011, o 11:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: baster »

Polecam opinię na blogu Macieja Samcika:
http://samcik.blox.pl/2011/10/Bank-szan ... Komentarzy

Santandera absolutnie nie polecam!

Awatar użytkownika
LAURA77
Posty: 1
Rejestracja: 6 sty 2012, o 12:06

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: LAURA77 »

Witam, też mam leasing w SCM absolutnie odradzam, złodzieje i oszuści ,


ODPOWIEDZ