[Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
1
6%
Przeciętnie
1
6%
Czuję niesmak
2
13%
Nigdy więcej
12
75%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
tomek123

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: tomek123 »

Szczerze też nei polecam. Za powiadomienie o mandacie 123 zł a za zmianę siedziby firmy (tak za zmianę w ich bazie danych 2 linijek ) 300 zł!!!! Skandal wg mnie...


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
nuvolari

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: nuvolari »

Ja również muszę wystawić negatywną ocenę firmie Santander Multirent.

Chodzi przede wszystkim o obsługę klienta oraz sposób podejścia do wszelkich płatności, związanych z "usługami" dodatkowymi. Wszystkim decydującym się podpisanie umowy leasingu z Santander Multirent zalecam dokładne przeanalizowanie tabeli opłat oraz porównanie ich z innymi firmami dostępnymi na rynku. Niższe niż w przypadku innych firm oprocentowanie leasingu w Santander Multirent to nikła zaleta w stosunku do wymuszonych opłat za usługi dodatkowe, takie chociażby jak analiza polisy ubezpieczeniowej, poinformowanie policji i straży miejskiej nt. użytkownika pojazdu itp. Szczytem wszystkiego jest wystawianie faktur za monity za nieopłacenie faktur, które do nas nie dotarły. Związane jest to z wadliwie działającym systemem elektronicznych powiadomień. Wszystkim korzystającym z Santander Multirent ZALECAM nie wybieranie opcji e-faktura lub też pamiętanie, by co miesiąc zaglądać do serwisu internetowego SCMultirent i sprawdzać czy jest już faktura, czy też jej nie ma. Mija się to oczywiście z celem i dlatego od razu lepiej wybrać opcję tradycyjnej faktury drukowanej przysyłanej pocztą.

Awatar użytkownika
leasingobiorca2015

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: leasingobiorca2015 »

Narzekanie narzekaniem, tak samo jak z Getinem. Wszyscy narzekają a jednak biorą tam leasing, bo handlowiec powiedział, że jest najtaniej. Każda firma leasingowa musi na czymś zarobić. Tak samo jak i salon samochodowy proponuje tego leasingodawcę, który daje im największe prowizje za leasing. Dostęp do wszystkiego w dzisiejszych czasach jest w internecie i można przeczytać tabele opłat i można poprosić o draft umowy, ale nikt tego nie robi. Na forach pisze najczęściej konkurencja albo hejterzy. Tak naprawdę to wszystkie firmy leasingowe zarabiają tak samo, tylko zależy od opłat dodatkowych, bo tani leasing często wiąże się z założeniem konta albo tysiącem dodatkowych ubezpieczeń, więc co za różnica gdzie się go bierze

Awatar użytkownika
andre

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: andre »

leasingobiorca2015 pisze:Tak naprawdę to wszystkie firmy leasingowe zarabiają tak samo, tylko zależy od opłat dodatkowych, bo tani leasing często wiąże się z założeniem konta albo tysiącem dodatkowych ubezpieczeń, więc co za różnica gdzie się go bierze
Musisz mieć znikome doświadczenie, że tak piszesz. Korzystam z leasingu od lat '90 i wiem jedno, że ma bardzo duże znaczenie kto jest finansującym. Dobrą ofertę zawsze można wynegocjować ale po podpisaniu umowy klamka zapada :)

Awatar użytkownika
krzysztofdrewicz
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2015, o 15:33

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: krzysztofdrewicz »

Również ja zmuszony jestem wystawić mega negatywną opinię.
Do końca leasingu - zostało mi niewiele (jedna rata) a tu - auto ukradli.
Porażka, po mimo pełnego AC i GAP - przez miesiąc, praktycznie nic się nie dzieje i - nie ma z kim rozmawiać.
nr 1)
Dowód rejestracyjny musiałem wysłać z Warszawy do Wrocławia. Ale - w W-wie, SCM ma oddział/siedzibę a auto - było tutaj zarejestrowane, więc, na co czekam? na to aż z Wrocławia, wróci blankiet do Warszawy.
Wysyłka na numer skrytki pocztowej. Brrr. SCM tydzień szukał u siebie potwierdzenia nadania - które to otrzymał w emailu a blankietu, którego mimo to nie umiał odebrać ze skrytki pocztowej.
nr 2)
dodatkowe opłaty - niestety mimo dość wysokiego ich poziomu - obsługa jest na bardzo niskim standardzie. Infolinia na której nie ma nikogo, kto by pomyślał, udało mi się usłyszeć "proszę Pana ja tu pracuję ja nie mam myśleć tylko ślepo wykonać procedurę".
nr 3)
praktycznie - brak opieki przez handlowca/konsultanta po podpisaniu umowy. Zero ponownego kontaktu, w innym "banku" spotkałem się po szkodzie całkowitej - z telefonem i mega szybkim załatwieniem kolejnego leasingu.
nr 4)
GAP i obsługa rachunku wpłat - są, kosztują a wiele z nich nie wynika, ot ukryty koszt a nie coś za co płacisz.
O opłatach za: zmianę miejsca prowadzenia działalności czy udzielenie informacji o kierowcy "źle" zaparkowanego auta - nie wspominam. Dodatkowo opłata za "zgłoszenie auta do wyceny szkody z OC sprawcy" - pomimo iż sprawca się nie przyznał a szkoda nie była usunięta, SCM - od razu wystawia fakturę i "zachęca" do uiszczenia opłaty dodatkowej
nr 5) w dniu terminu płantości - telefon od bodajże - Kruka - że jestem dłużnikiem. No jeszcze do końca dnia ten przelew może do SCM dotrzeć. Nie ma potrzeby windykować?
Omijać, omijać i jeszcze raz - omijać.

Awatar użytkownika
MMM

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: MMM »

Wszystko to prawda co piszecie. To banda cwaniaków. Miałem już kilka leasingów w różnych bankach
ale takich metod jak w Santander to nikt nie stosował.
W trakcie trwania umowy przysłali aneks i doliczają 5 zł netto do każdej faktury opłatę za prowadzenie konta
na które wpływają raty leasingowe. GAP, srap to kolejne dodatkowe koszty, 2 x droższe ubezpieczenie, a jak nie
to cię łoją za zgodę ubezpieczenia na własną rękę w innej firmie.
Raty oparte na wiborze, jak wibor szedł do góry to co miesiąc podnosili raty leasingu, a jak szedł w dół
to oni siedzieli cicho. W końcu dzwonię i pytam dlaczego kwota raty nie spada skoro wibor maleje,
a oni na to, że trzeba złożyć wniosek na piśmie o rekalkulację.
Można by książkę o tym napisać.

Awatar użytkownika
Alex123

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Alex123 »

Witam, w sierpniu podpisałam umowę leasingową z tym Bankiem i wszystkich ostrzegam przed zrobieniem tego co ja, naciągacze i jeszcze raz naciągacze. Wyliczono mi ratę leasingową 2356zł a otrzymałam o 170 zł więcej, ustalając szczegóły telefonicznie ani razu nie było wzmianki o dodatkowych kosztach i dowiedziałam się dopiero po otrzymaniu pierwszej faktury o ubezpieczeniu GAP, które podpisałam wraz z umową leasingową, wcześniej Pani z którą podpisywałam umowę nie poinformowała mnie o tym ubezpieczeniu a wydaje mi się, że powinna tym bardziej, że będę płacić przez 5 lat 170 zł miesięcznie. Jak otrzymałam fakturę i zadzwoniłam do niej to dopiero zaczęła objaśniać mi co to jest i że przy podpisaniu umowy miałam ją w ręku i powinnam zobaczyć(bezczelność nie zna granic), ustalając bo było o tym w umowie i nie miałam zastrzeżeń , ale moje pytanie do tej Pani dlaczego nie spytała mnie czy chcę, czy muszę i co to w ogóle jest??!!Odpowiedź tej Pani mailowa nie telefoniczna była taka, że w ofercie nie przedstawiła mi karty paliwowej a ją wzięłam to chyba to też będę chciała. Na infolinii poinformowali mnie, że nie musiałam mieć tego ubezpieczenia, ponieważ auto kosztowało mniej niż 140000zł, czyli mogłam mieć jakiś wybór a nie Pani przywiozła mi gotową umowę z tym ubezpieczeniem. Moje pytanie czy mogę zrezygnować z tego ubezpieczenia, oczywiście z Santander dostała już odpowiedź, że nie mogę, lecz nie zostawię na pewno tak tego. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Spayker »

Alex123 pisze:Witam, w sierpniu podpisałam umowę leasingową z tym Bankiem i wszystkich ostrzegam przed zrobieniem tego co ja, naciągacze i jeszcze raz naciągacze. Wyliczono mi ratę leasingową 2356zł a otrzymałam o 170 zł więcej, ustalając szczegóły telefonicznie ani razu nie było wzmianki o dodatkowych kosztach i dowiedziałam się dopiero po otrzymaniu pierwszej faktury o ubezpieczeniu GAP, które podpisałam wraz z umową leasingową, wcześniej Pani z którą podpisywałam umowę nie poinformowała mnie o tym ubezpieczeniu a wydaje mi się, że powinna tym bardziej, że będę płacić przez 5 lat 170 zł miesięcznie. Jak otrzymałam fakturę i zadzwoniłam do niej to dopiero zaczęła objaśniać mi co to jest i że przy podpisaniu umowy miałam ją w ręku i powinnam zobaczyć(bezczelność nie zna granic), ustalając bo było o tym w umowie i nie miałam zastrzeżeń , ale moje pytanie do tej Pani dlaczego nie spytała mnie czy chcę, czy muszę i co to w ogóle jest??!!Odpowiedź tej Pani mailowa nie telefoniczna była taka, że w ofercie nie przedstawiła mi karty paliwowej a ją wzięłam to chyba to też będę chciała. Na infolinii poinformowali mnie, że nie musiałam mieć tego ubezpieczenia, ponieważ auto kosztowało mniej niż 140000zł, czyli mogłam mieć jakiś wybór a nie Pani przywiozła mi gotową umowę z tym ubezpieczeniem. Moje pytanie czy mogę zrezygnować z tego ubezpieczenia, oczywiście z Santander dostała już odpowiedź, że nie mogę, lecz nie zostawię na pewno tak tego. Pozdrawiam
170 zł miesięcznie za GAP przez 5 lat???? :shock: :shock:

Jesteś pewna, że to tylko za GAP taka opłata? To by dawało ponad 10 tys zł za GAP, gdzie takie ubezpieczenie powinno kosztować maksymalnie ze 3000 zł rozłożone na raty.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Alex123, Wygląda na to, że padłaś ofiarą tego co opisywaliśmy tu: http://www.fmleasing.pl/porady/jak-chro ... easingowym

Mimo wszystko myślę, że warto zwrócić się oficjalnie na piśmie do Santandera w tej sprawie.

Awatar użytkownika
Alex123

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Alex123 »

Spayker pisze:
Alex123 pisze:Witam, w sierpniu podpisałam umowę leasingową z tym Bankiem i wszystkich ostrzegam przed zrobieniem tego co ja, naciągacze i jeszcze raz naciągacze. Wyliczono mi ratę leasingową 2356zł a otrzymałam o 170 zł więcej, ustalając szczegóły telefonicznie ani razu nie było wzmianki o dodatkowych kosztach i dowiedziałam się dopiero po otrzymaniu pierwszej faktury o ubezpieczeniu GAP, które podpisałam wraz z umową leasingową, wcześniej Pani z którą podpisywałam umowę nie poinformowała mnie o tym ubezpieczeniu a wydaje mi się, że powinna tym bardziej, że będę płacić przez 5 lat 170 zł miesięcznie. Jak otrzymałam fakturę i zadzwoniłam do niej to dopiero zaczęła objaśniać mi co to jest i że przy podpisaniu umowy miałam ją w ręku i powinnam zobaczyć(bezczelność nie zna granic), ustalając bo było o tym w umowie i nie miałam zastrzeżeń , ale moje pytanie do tej Pani dlaczego nie spytała mnie czy chcę, czy muszę i co to w ogóle jest??!!Odpowiedź tej Pani mailowa nie telefoniczna była taka, że w ofercie nie przedstawiła mi karty paliwowej a ją wzięłam to chyba to też będę chciała. Na infolinii poinformowali mnie, że nie musiałam mieć tego ubezpieczenia, ponieważ auto kosztowało mniej niż 140000zł, czyli mogłam mieć jakiś wybór a nie Pani przywiozła mi gotową umowę z tym ubezpieczeniem. Moje pytanie czy mogę zrezygnować z tego ubezpieczenia, oczywiście z Santander dostała już odpowiedź, że nie mogę, lecz nie zostawię na pewno tak tego. Pozdrawiam
170 zł miesięcznie za GAP przez 5 lat???? :shock: :shock:

Jesteś pewna, że to tylko za GAP taka opłata? To by dawało ponad 10 tys zł za GAP, gdzie takie ubezpieczenie powinno kosztować maksymalnie ze 3000 zł rozłożone na raty.
Tak tylko za GAP MAX, na fakturze i na umowie mam 139, 02 zł netto czyli z VAT 170,99zł. Najlepsze to, że to bezpiecza INTER RISK gdzie w tej ubezpieczalni wykupywałam pakiet AC,OC i gdybym wiedziała o tym ubezpieczeniu to poprosiłabym również o wyliczenie tego GAPA.


ODPOWIEDZ