[Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
1
6%
Przeciętnie
1
6%
Czuję niesmak
2
13%
Nigdy więcej
12
75%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
andre68

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: andre68 »

KOLEC pisze:Szukam opinii na temat tej firmy. Czy coś wiecie?
Właśnie skończyłem spłacać raty leasingowe w SCM i jednocześnie raz na zawsze skończyłem z tymi idiotami i oszustami. Opinię ma tylko jedną - dno dna. Ich Biuro Obsługi Klienta powinno zmienić nazwę na Biuro Lekceważenia i Obrażania Klientów.

Po pierwsze - w okresie trwania umowy na palcach jednej ręki mogłem policzyć przypadki, kiedy faktura dotarła przed terminem wpłaty. Oczywiście w połowie umowy zaczęła się co miesiąc pojawiać nowa faktura na kilka złotych jako koszty ubezpieczenia - nie dociekałem o co chodzi, bo szkoda mi było czasu.
Rok temu zaproponowali mi innego ubezpieczyciela. Zgodziłem się, oni ubezpieczyli, mnie refakturowali, zapłaciłem, a potem poprzedni ubezpieczyciel (PZU) umieścił mnie na liście dłużników za niezapłaconą pierwszą ratę ubezpieczenia. Mistrzostwo świata w jakości obsługi klientów.

Na a na przed zakończeniem leasingu, poprosiłem ich pisemnie o zgodę na wykup oraz ofertę dalszego ubezpieczenia mojego już pojazdu. Dostałem ich formularz, wypełniłem, odesłałem. Przysłali informację, że wyrażają zgodę na wykup. Oferty ubezpieczenia nie otrzymałem, zatem na dwa dni przed końcem poprzedniego ubezpieczenia zawarłem samodzielnie umowę ubezpieczenia. Następnie przelałem SCM ostatnią ratę oraz datę wykupu. Na niemal miesiąc zapadła cisza, a indagowany przeze mnie telefonicznie lokalny przedstawiciel nie potrafił mi wyjaśnić kiedy otrzymam fakturę wykupu i kartę pojazdu. Nie potrafił mi również wyjaśnić co jest przyczyną zwłoki.
Wreszcie, ku mojemu zaskoczeniu otrzymałem mailem ponaglenie do zapłaty faktury na kwotę niemal 3 tysięcy (w ponagleniu tylko kwota, numer faktury i data jej płatności, która już minęła). Tego samego dnia odebrałem telefon od windykatora w sprawie tejże faktury. Następnego dnia dotarła faktura. Okazało się, że geniusze z SCM ubezpieczyły pojazd - tym razem ponownie w PZU, a faktura opiewa na pierwszą ratę ubezpieczenia. Byłem w szoku. Rozmowa z tym ich BOK tylko wyprowadziła mnie z równowagi. W kolejnej jasno oświadczyli, że nie odeślą mi dokumentów samochodu, dopóki nie zapłacę im tej raty, a jako argument dosłali mi potem mail, że to dlatego, że do dnia pierwszego kontaktu z BOK nie powiadomiłem ich o samodzielnym ubezpieczeniu pojazdu (który teoretycznie miał być już mój).
Poprosiłem prawnika o analizę OWUL i okazało się że zawarte tam zapisy pozwalają im na takie zachowanie.
Nie mając wyjścia zapłaciłem dziadom, ale do końca dni swoich będę gorąco odradzał wszelkich kontaktów z tymi bałaganiarzami, dziadami i oszustami - nawet wrogom.


Trzymajcie się wszyscy z daleka od Santander Consumer Multirent, bo to firma niesolidna, nieuczciwa i nie mająca za grosz szacunku do klientów.

Pozdrawiam

Andre68


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
SŁAWOMIR Ożóg

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: SŁAWOMIR Ożóg »

Jestem zawiedziony, spalcalem raty w terminie, wykupiłem ubezpieczenie na własną rękę, firma leasingowa zaakceptowała moje ubezpieczenie po czym pezyslano mi kolejne z nakazem opłaty. Sprawa trafiła do sądu jeśli ktoś ma podobny problem bardzo proszę o kontakt telefoniczny 601 707 974

Awatar użytkownika
Marcin leasing

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Marcin leasing »

Jednym słowem oszuści, przestrzegam wszystkich. Widać to u nich praktyka z oszukiwaniem w zakresie ubezpieczania pojazdów. Widząc co się święci już w trakcie trwania leasingu, zabezpieczyłem się przy wykupie w zakresie ubezpieczenia ale i tak chcieli mi wcisnąć na siłe swoje, powołując sie na OWU ale im się nie udału. Minęło już prawie 2 miech od wykupu i dalej nie dosłali mi karty pojazdu. DNO, DNO, DNO. Linia telefoniczna do obsługi tragedia, arogancja i nic nie można załatwić.
JESZCZE RAZ PRZESTRZEGAM

Awatar użytkownika
Gość

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Gość »

Czy ktoś z tutaj piszących negatywne opinie kupował może Forda korzystając z leasingu Santander, czy są to wszystko opisane przypadki samodzielnego finansowania przez Santander? Może przy współpracy z Ford nie ma takich jaj? Właśnie mam kupić Forda z ich dedykowanym leasingiem. Ciekaw jestem na ile ich współpraca pomoże w uniknięciu nieprzyjemnych sytuacji. Ma ktoś z tym doświadczenie?

Awatar użytkownika
xcszu

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: xcszu »

Witam również proponują mi leasing dedykowany przy zakupie MAZDY . Oferta wygląda ok ubezpieczenie w umowie już informacja że jest po stronie korzystającego. Tylko te komentarze dramatyczne opinie o po sprzedażowej obsłudze mam już mieszane uczucia ponieważ koszty całościowe mogę mieć na podobnym poziomie np w PNB PARIBAS

Awatar użytkownika
lejdi_a

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: lejdi_a »

Nie polecam. Za wszystko dodatkowo trzeba płacić (tabela opłat), nawet za najmniejsze błahostki jak poinformowanie ich o zmianie nazwiska - ponad 300 zł. Nie przekazują rzetelnych informacji, naliczają sobie jakieś opłaty dodatkowe, a faktury za nie nie docierają do klienta, żadne upomnienia nie przychodzą na maila. Potem wystawiają wezwania do zapłaty, za które trzeba oczywiście zapłacić prawie 100 zł. Stawiają tylko na wyzysk, nie licząc się z tym , że ktoś już w przyszłości na pewno nie będzie chciał korzystać z ich usług. Najgorsza firma leasingowa z jaką miałam do czynienia.

Awatar użytkownika
lejdi_a

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: lejdi_a »

lejdi_a pisze:Nie polecam. Za wszystko dodatkowo trzeba płacić (tabela opłat), nawet za najmniejsze błahostki jak poinformowanie ich o zmianie nazwiska - ponad 300 zł. Nie przekazują rzetelnych informacji, naliczają sobie jakieś opłaty dodatkowe, a faktury za nie nie docierają do klienta, żadne upomnienia nie przychodzą na maila. Potem wystawiają wezwania do zapłaty, za które trzeba oczywiście zapłacić prawie 100 zł. Stawiają tylko na wyzysk, nie licząc się z tym , że ktoś już w przyszłości na pewno nie będzie chciał korzystać z ich usług. Najgorsza firma leasingowa z jaką miałam do czynienia.
Leasing dotyczy Mazdy. Mam inny samochód w innej firmie leasingowej i nie ma tam takich cyrków.

Awatar użytkownika
Dawid19

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Dawid19 »

Witam,

Czy miał ktoś kredyt na samochód w tej firmie i jakie ma spostrzeżenia. Wszystkie wpisy jakie widzę są o leasingu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
klient123

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: klient123 »

Stanowczo odradzam!!!

Awatar użytkownika
krzyche
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2020, o 16:23

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: krzyche »

Mam leasing w Santander Multirent. Niedługo miną 2 lata umowy i zastanawiam się czy nie opłacałoby mi się dokonać wcześniejszego wykupu. Wiadomo, zawsze mogę poprosić o wykonanie symulacji, ale to koszt 200 zł. Pytanie czy waszym zdaniem opłaca się wcześniejszy wykup?
Na fakturze leasingowej mam 5 składowych części:
1. Rata leasingowa - część finansowa,
2. Rata ubezpieczenia - ubezpieczenie komunikacyjne,
3. Rata ubezpieczenia - Assistance,
4. Obsługa rachunku rat leasingowych,
5. Rata serwisowa
Czy dobrze rozumiem, że w przypadku wcześniejszej spłaty po upływie 40% okresu amortyzacji (po 2 latach) każą mi dopłacić 1 składnik faktury x liczba miesięcy pozostała do końca UL oraz kwotę wykupu po zakończeniu UL? Pozostałych części 2 - 5 nie będę musiał płacić naprzód?
Proszę o potwierdzenie, najlepiej od osoby, która miała już wcześniejszy wykup w Santander Multirent. Z góry dzięki.


ODPOWIEDZ