Smart Plan Toyota

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia
Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: Michał Krupiński »

blaser pisze:Chociaż nie powiem mnie jeszcze kusiło możliwość większej korekty vatu przy dużym wykupie ale jednak za duża różnica jest w kosztach całkowiotych
blaser, Pamiętaj, że leasing możesz wziąć także z większym wykupem. Przy 4 latach uzyskanie w ofercie wykupu, np. 20% nie jest problemem.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: Michał Krupiński »

marcinos pisze:ja póki co jestem na etapie głowienia się czy wykupić samochód za 500 zł
Wydaje mi się, że nie ma się nad czym zastanawiać. Spłaciłeś przecież wartość tego samochodu, więc nie wykupowanie go byłoby stratą pieniędzy. :idea:
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
marcinos
Posty: 64
Rejestracja: 24 cze 2014, o 11:29

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: marcinos »

Ja osobiście też jestem tego zdania...cały czas zależało mi na tym aby w miarę szybko oddać samochód np. dilerowi na poczet wpłaty wstępnej za następny samochód ale nie wiem czy to opcja opłacalna bo wiadomo, że sprzedaż po jakimś czasie na własną rękę byłaby korzystniejsza...czy w takim razie mógłbym po wykupieniu samochodu sprzedać go dilerowi i uzyskana kwotę ze sprzedaży przeznaczyć pod leasing nowego samochodu ?
Czy odczekać pół roku, w międzyczasie zarejestrować na siebie i potem go odsprzedać...piszę dlatego na siebie bo nazwa mojej firmy to jakiś tam człon plus imię i nazwisko.

Awatar użytkownika
blaser

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: blaser »

marcinos pisze:Miałeś już jakiś leasing czy to Twoja pierwsza umowa...ja póki co jestem na etapie głowienia się czy wykupić samochód za 500 zł czy też nie ale jeszcze nie rozmawiałem z doradcą a w lutym płacę ostatnia ratę...gdzie otrzymałeś najkorzystniejsze warunki leasingu ? Czy to leasingodawca, który współpracuje z dilerem czy też niezależny ?
To bedzie mój już 3 leasing od 2007 r. Po raz drugi skorzystałem z pomocy tego portalu i najlepsze oferty mam z millennium, raiffeisena i bzwbk.
Mam też tania ofertę z santander consumer za pośrednictwem dealera ale ta oferta odpada z powodu zapisów umownych.
Pierwszy raz mój leasing był w geting leasing a obcny mam w bzwbk i jestem zadowolny i skłaniam się do tej firmy ewentualnie millennium ale jeszcze mam troche czasu do odbioru samochodu

---------
michael! wiem o tym ale wtedy koszt całkowity przy zwiększonym wykupie też będzie większy

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: Michał Krupiński »

marcinos pisze:Ja osobiście też jestem tego zdania...cały czas zależało mi na tym aby w miarę szybko oddać samochód np. dilerowi na poczet wpłaty wstępnej za następny samochód ale nie wiem czy to opcja opłacalna bo wiadomo, że sprzedaż po jakimś czasie na własną rękę byłaby korzystniejsza...czy w takim razie mógłbym po wykupieniu samochodu sprzedać go dilerowi i uzyskana kwotę ze sprzedaży przeznaczyć pod leasing nowego samochodu ?
Czy odczekać pół roku, w międzyczasie zarejestrować na siebie i potem go odsprzedać...piszę dlatego na siebie bo nazwa mojej firmy to jakiś tam człon plus imię i nazwisko.
Nawet jeżeli sprzedasz ten samochód musząc zapłacić VAT i dochodowy, to i tak wyjdziesz na tym finansowo lepiej niż nie wykupując go, bo zostanie Ci w ręku jakaś gotówka.
A jeżeli od razu w miesiącu sprzedaży rozpoczniesz leasing i dostaniesz fakturę za czynsz inicjalny, to te podatki też w jakiejś części się zrównoważą.

Oczywiście po pół roku, przy wykupie prywatnym sprawa byłaby jeszcze korzystniejsza, ale to już indywidualna sprawa, czy ktoś chce/może czekać, itd.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
marcinos
Posty: 64
Rejestracja: 24 cze 2014, o 11:29

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: marcinos »

blaser pisze: najlepsze oferty mam z millennium, raiffeisena i bzwbk.
Dziwi mnie obecność bzwbk w tym zestawieniu bo w sumie niedawno jeszcze mieli marny leasing...
Michael pisze: Nawet jeżeli sprzedasz ten samochód musząc zapłacić VAT i dochodowy, to i tak wyjdziesz na tym finansowo lepiej niż nie wykupując go, bo zostanie Ci w ręku jakaś gotówka.
A jeżeli od razu w miesiącu sprzedaży rozpoczniesz leasing i dostaniesz fakturę za czynsz inicjalny, to te podatki też w jakiejś części się zrównoważą.
Ale zapłata podatku to niezbyt kusząca perspektywa...czyli wykupuję samochód, rejestruję go na siebie, nie wrzucam w koszty żadnych wydatków związanych z samochodem no i oczywiście nie wnoszę go do składników firmy...po pół roku użytkowania samochodu, sprzedaję go i wtedy nie muszę płacić podatku ?
Chciałbym aby na poczet nowego auta poszła jak największa suma dlatego to będzie chyba najlepsza opcja...chyba, że źle rozumuję ?

Awatar użytkownika
marcinos
Posty: 64
Rejestracja: 24 cze 2014, o 11:29

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: marcinos »

Michael pisze:Powinieneś jednak zapytać o to jaką wartość rezydualną przyjęli do kalkulacji. Bo jakąś przyjąć muszą i dzięki temu będzie można poznać koszt finansowania.
Przyjęta RV - 42,3 %

Koszty serwisu ( wszystkie ceny brutto ) :

- 15 000 km - 634, 32 zł
- 30 000 km - 868, 38 zł
- 45 000 km - 654 zł
- 60 000 km - 948, 64 zł
- 75 000 km - 654 zł
- 90 000 - 1175, 34 zł
- 105 000 km - 654 zł
- 120 000 km - 1007, 68 zł

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: Michał Krupiński »

marcinos pisze:Ale zapłata podatku to niezbyt kusząca perspektywa...
No wiem, ale chodziło mi o to, że to nadal lepsze rozwiązanie niż nie wykupowanie samochodu za 500 zł.
marcinos pisze:czyli wykupuję samochód, rejestruję go na siebie, nie wrzucam w koszty żadnych wydatków związanych z samochodem no i oczywiście nie wnoszę go do składników firmy...po pół roku użytkowania samochodu, sprzedaję go i wtedy nie muszę płacić podatku ?
Tak się generalnie robi.
marcinos pisze:
Michael pisze:Powinieneś jednak zapytać o to jaką wartość rezydualną przyjęli do kalkulacji. Bo jakąś przyjąć muszą i dzięki temu będzie można poznać koszt finansowania.
Przyjęta RV - 42,3 %

Koszty serwisu ( wszystkie ceny brutto ) :

- 15 000 km - 634, 32 zł
- 30 000 km - 868, 38 zł
- 45 000 km - 654 zł
- 60 000 km - 948, 64 zł
- 75 000 km - 654 zł
- 90 000 - 1175, 34 zł
- 105 000 km - 654 zł
- 120 000 km - 1007, 68 zł
Wobec tego - biorąc pod uwagę parametry, które podałeś - rzeczywiste roczne oprocentowanie w tej ofercie wynosi 9,9754%! Całkowity koszt leasingu 127,2216%! Samo finansowanie!

Sorry, ale to jest rozbój w biały dzień. :roll:

Niestety ta oferta po raz kolejny potwierdza moje obawy, że oferty tego typu, których będzie coraz więcej (leasing/wynajem bez wykupu dla osób indywidualnych/firm jednoosobowych) służy/będzie służył do załadowania klienta w bardzo drogie finansowanie. :(
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
marcinos
Posty: 64
Rejestracja: 24 cze 2014, o 11:29

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: marcinos »

Czyli nie ma sensu wobec tego zawracać sobie tym głowy i zdecydować się jednak ponownie leasing...

Póki co otrzymałem wstępnie oferty 3 banków : Raiff, Millenium, bzwbk, których wysokość opłat oscyluje od 106 - 107 %
To jednak tylko przymiarki aby porównać to ze Smart Planem...

Awatar użytkownika
st37m

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: st37m »

To ja dorzucę garść informacji na temat Smart Planu.

Trzy lata temu pracowałem w firme, która wzięła kilkaset samochodów w smartplanie na rok czasu. Chodziło o obniżenie kosztów: opłat miesięcznych, logistyki, itd

Wszystko było pięknie, aż minął miesiąc. Pojawili się panowie z firmy wynajmującej celem oględzin samochodów. Skakali wokół samochodów i sprawdzali wszelkie uszkodzenia. Każde uszkodzenie, to obniżenie wartości samochodu i podwyższenie opłaty najmu. I nie chodzi o widoczne wgniecenia, tylko o powierzchowne ryski, nagniotki, odbarwienia, ubrudzenia tapicerki... Dla mnie normalna eksploatacja, dla nich utrata wartości.

Druga sprawa, to przebieg. Biorąc samochód w smart planie, jest limit przebiegu. Na okres 36 miesięcy to 45-60 tysięcy przebiegu, w zależności od wielkości samochodu. Powyżej tego limitu następuje utrata wartości samochodu i w konsekwencji podwyższenie opłaty najmu.


ODPOWIEDZ