Smart Plan Toyota

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia
Awatar użytkownika
marcinos
Posty: 64
Rejestracja: 24 cze 2014, o 11:29

Smart Plan Toyota

Post autor: marcinos »

Być może niepotrzebnie zakładam temat, jeśli już jest to proszę wyrzucenie go ale wyszukiwarka nie pomogła mi.
Czy ktoś z Was korzystał już z alternatywy dla leasingu w formie wynajmu długoterminowego pod nazwą Smart Plan w Toyocie ?

// Jeżeli trafiłeś tu poszukując oferty leasingu Toyoty, to przejdź do: Leasing Toyota


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: Spayker »

Za krótko to działa, żeby ocenić. Usługę wynajmu można ocenić dopiero po zakończeniu kontraktu, a konkretnie po tym czy (ile) leasingodawca doliczy za ponadnormatywne zużycie pojazdu.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: Michał Krupiński »

Nie wypowiem się na temat jakości obsługi czy zakończenia kontraktu, o czym wspomniał Spayker.

Widziałem jednak już ileś tam ofert Smart Planu i w porównaniu ze "zwykłym" leasingiem są one bardzo drogie. Co dla mnie jest bardzo drogie?
Jeżeli roczny procentowy koszt rzeczywisty zwykłego leasingu w bankowej firmie wynosi obecnie 4 - 5%, to w Smart Planie jest to +/- 8%. Jest to bardzo duża różnica.

Chodzi mi oczywiście o samą ratę finansową.

Co do raty za usługi serwisowe, to ciężko mi powiedzieć, bo nie znam kosztów przeglądów w Toyocie, jeżeli płaci się jednorazowo za każdy przegląd, ale doświadczenie podpowiada mi, że szału nie ma się co spodziewać.


Generalnie nadal jestem zdania, że usługi CFM dla finansowania pojedynczych samochodów są nadal zbyt drogie w Polsce. Takie "przepłacanie" zaczyna się kalkulować dopiero przy większej ilości samochodów, gdzie w grę wchodzi cała ta logistyka z utrzymaniem tego bałaganu, a potem trudnością sprzedaży większej ilości aut, itd. Wtedy można zapłacić za wygodę i oszczędzony czas.

Przy 1-2 pojazdach raczej jest to przerost formy nad treścią za który trzeba sporo zapłacić.

Z czasem będzie lepiej, ale to jeszcze kwestia co najmniej kilku lat.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
marcinos
Posty: 64
Rejestracja: 24 cze 2014, o 11:29

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: marcinos »

Wygląda to jednak bardzo kusząco ale rzeczywiście opcja jest nowa i ciężko cokolwiek powiedzieć na ten temat...korzystając z leasingu płacę w tym momencie ratę miesięczną 1127 zł a leasing był na 4 lata samochodu wartego około 53 000 zł przy wpłacie inicjalnej chyba 4 000.
Wiadomo, że reszta we własnym zakresie czyli ubezpieczenie, serwis, opony, eksploatacja.
Smart plan Toyoty Auris wartej 60 731 na 48 miesięcy przy wpłacie początkowej 10% wyglądałby następująco ( wszystkie ceny netto ) :
- rata miesięczna - 1419,10
w tym :
- rata finansowa - 947, 93
- rata ubezpieczenia - 183, 86
- rata serwisowa - 287, 69
- do tego komplet opon zimowych a do mnie należy tylko tankowanie.
Obecnie przy leasingu w RL ubezpieczenie załatwiałem sobie sam bo zgodził się na to leasingodawca z którym nie miałem żadnych problemów...kwota wykupu jest określona na 500 zł w lutym i zastanawiam się czy warto wykupywać i odczekać pół roku ze sprzedażą czy odpuścić wykup i wejść w następny leasing samochodu tym razem rocznego/dwulatka ? Nie wiem co poradzi mi mój doradca podatkowy bo nie rozmawiałem z nim ale prawdopodobnie odradzi mi wykup i zaproponuje coś innego ( doradca podatkowy, którego firma prowadzi mi księgowość więc nie będzie z tego nic miał )...

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: Tomasz Piotrowski »

marcinos pisze:Smart plan Toyoty Auris wartej 60 731 na 48 miesięcy przy wpłacie początkowej 10% wyglądałby następująco ( wszystkie ceny netto ) :
- rata miesięczna - 1419,10
w tym :
- rata finansowa - 947, 93
- rata ubezpieczenia - 183, 86
- rata serwisowa - 287, 69
- do tego komplet opon zimowych a do mnie należy tylko tankowanie.
marcinos, Podaj jeszcze jaki jest przyjęty wykup, to będzie można policzyć koszt.

Sprawdzałeś ile w przybliżeniu wyniesie Cię koszt przeglądów przez te cztery lata? Tu wychodzi prawie 14000 zł netto, w tym opony pewnie za około 2000 zł. To nadal spora kwota jak na samochód na gwarancji. Ile kilometrów zamierzasz przejechać i co ile km jest przegląd?

Awatar użytkownika
marcinos
Posty: 64
Rejestracja: 24 cze 2014, o 11:29

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: marcinos »

Kwota wykupu nie jest ustalona ale wiem, że możesz wykupić po wartości rynkowej...rzeczywiste koszty przeglądu ciężko mi oszacować ale na forum Toyoty rozpiętości są dość duże ale dochodzą max chyba do 800 zł. Obecnie mam Skodę z silnikiem 1.2 TSI i przeglądy na szczęście nie zdarły ze mnie skóry. Deklarowany przeze mnie przebieg km to 120 000 km przez 4 lata. Nie wiem co mam o tym myśleć bo z jednej strony to droga opcja ( tak wygląda przynajmniej ) a druga strona medalu jest taka, że niczym nie trzeba się przejmować przez co obowiązków ubywa. Jeśli chodzi o sytuację w której chciałbym ponownie skorzystać z leasingu to myślę, że w odróżnieniu od sytuacji z 2011 roku, tym razem warunki będą korzystniejsze bo jednak dałem się poznać jako osoba terminowa i bezproblemowa jeśli to w ogóle ma obecnie jakiekolwiek znaczenie.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: Michał Krupiński »

marcinos pisze:Kwota wykupu nie jest ustalona ale wiem, że możesz wykupić po wartości rynkowej...
Powinieneś jednak zapytać o to jaką wartość rezydualną przyjęli do kalkulacji. Bo jakąś przyjąć muszą i dzięki temu będzie można poznać koszt finansowania.
marcinos pisze:Nie wiem co mam o tym myśleć bo z jednej strony to droga opcja ( tak wygląda przynajmniej ) a druga strona medalu jest taka, że niczym nie trzeba się przejmować przez co obowiązków ubywa.
Ale to chyba nie jest usługa door-to-door? :)
Na przegląd i tak trzeba jechać i tak. Jak rozumiem jedyną wygodą jest to, że płacisz za przegląd w "ratach" i nie musisz wybierać opon, bo ktoś wybierze je za Ciebie...

Są jakieś inne plusy?

Chciałbym przy okazji być dobrze zrozumiany. Ja nie chcę zniechęcać do tej konkretnej usługi. Po prostu jestem zdania, że w przypadku indywidualnych osób i przedsiębiorców, gdzie chce się sfinansować jeden - dwa samochody użytkowane nie tylko służbowo, na dużych przebiegach ale także prywatnie, usługi CFM w Polsce są nadal zbyt drogie.

Po prostu - moim zdaniem - nie dają aż takiej wartości dodanej przy małej ilości samochodów, żeby tyle za to płacić.
marcinos pisze:Jeśli chodzi o sytuację w której chciałbym ponownie skorzystać z leasingu to myślę, że w odróżnieniu od sytuacji z 2011 roku, tym razem warunki będą korzystniejsze bo jednak dałem się poznać jako osoba terminowa i bezproblemowa jeśli to w ogóle ma obecnie jakiekolwiek znaczenie.
Przede wszystkim w porównaniu z 2011 rokiem Wibor jest znacznie niższy, bo o około 3 pkt. proc., więc już to powinno przełożyć się na sporo niższy koszt finansowania.
Generalnie wszystko jest kwestią negocjacji. To, że terminowo płaciłeś raty niekoniecznie przełoży się z automatu na tańszą ofertę. Wszystko zależy od postawy handlowca - ten mechanizm jest opisany we fragmencie "Oferta nie będzie tańsza..." tu: http://www.fmleasing.pl/porady/nie-wart ... easingowej
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
marcinos
Posty: 64
Rejestracja: 24 cze 2014, o 11:29

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: marcinos »

Pewnych rzeczy jeszcze się dowiem i wrzucę tutaj na forum...co do tego programu to byłem ciekawy ale nie oznacza to, że w pełni przekonany dlatego pytam co Wy o tym sadzicie. Ja w kwestii leasingu wiem tyle co z tego forum, które nie ukrywam jest doskonałym źródłem wiedzy. Zawierając pierwszą umowę leasingu 4 lata temu przestudiowałem forum i wiedziałem na co zwrócić uwagę i jakie pytania zadawać drugiej stronie. Dzięki Waszym wskazówkom przestudiowałem krok po kroku umowy i OWUL od 4 finalnych usługodawców po odrzuceniu kilku również dzięki temu czego dowiedziałem się tutaj. Z natury nie lubię powielać tematów i wówczas wystarczyło mi to co wyczytałem na forum bez zadawania pytań. Teraz mimo wszystko jestem nieco bogatszy o kolejne doświadczenie jakim był leasing a w związku z tym pojawia się więcej wątpliwości i możliwości. Liczę, że i tym razem dzięki Wam wybiorę najlepsze rozwiązanie dla siebie :)

Awatar użytkownika
blaser

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: blaser »

Witajcie,
Czytam forum od kilku tygodni ale to mój pierwszy wpis bo stoję albo bardziej stałem przed podobnym dylematem. Nie podpisałem jeszcze umowy leasingowej ale przemyśleniach i obliczeniach bedzie to jednak leasing z wykupem 1%
W smartplanie toyoty koszt całkowity po obliczeniu wynosi mnie ponad 119% /wykup po 4 latach 37,5%\ a w leasingu z wykupem 1% mam 3 oferty ponad którymi się jeszcze zastanawiam z kosztem całkowitym od 108-110%.
Jakby nie liczyć oszczędzam ponad 9500 pln brutto jesli zdecydyuje się wykupić samochod.
Chociaż nie powiem mnie jeszcze kusiło możliwość większej korekty vatu przy dużym wykupie ale jednak za duża różnica jest w kosztach całkowiotych

Awatar użytkownika
marcinos
Posty: 64
Rejestracja: 24 cze 2014, o 11:29

Re: Smart Plan Toyota

Post autor: marcinos »

Miałeś już jakiś leasing czy to Twoja pierwsza umowa...ja póki co jestem na etapie głowienia się czy wykupić samochód za 500 zł czy też nie ale jeszcze nie rozmawiałem z doradcą a w lutym płacę ostatnia ratę...gdzie otrzymałeś najkorzystniejsze warunki leasingu ? Czy to leasingodawca, który współpracuje z dilerem czy też niezależny ?


ODPOWIEDZ