Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia
Awatar użytkownika
piotr.dziakowski@op.pl
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2021, o 14:45

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: piotr.dziakowski@op.pl »

ALIOR LEASING - KU PRZESTRODZWE! W razie kłopotów (wypadek, szkoda całkowita) Alior Leasing nie pomaga a całą odpowiedzialność i koszta zrzuca na klienta. To wnioski z mojego doświadczenia, które opiszę krok po kroku. Wypadek miał miejsce na początku listopada 2020 roku , do dziś (12.03.2021) Alior Leasing nie rozliczył się ze mną, a ostateczne rozliczenie z tytułu GAP trafiło na ich konto miesiąc temu! Za to wysyła kolejne faktury do opłacenia (jak na przykład ubezpieczenie na najbliższe 4 lata, za auto którego już nie ma). Ale od początku. Po tym jak jedna pani wjechała na czerwonym świetle w roczne auto, leasingowane przez Alior, zgłosiłem, to na podany numer, pod którym miałem uzyskać pomoc w załatwianiu formalności wypadkowych. Już przy zgłoszeniu, osoba z obsługi klienta, poradziła mi, bym może sam zgłosił wypadek ubezpieczycielowi, bo będzie szybciej. Postanowiłem jednak zgłosić, to przez infolinię Alior i na tym pomoc pod numerem z umowy skończyła się. Nic więcej. Ubezpieczyciel zaniżył wartość szkody (jak się okazało potem o ponad 20 tys. PLN) i nakazał naprawę. Postanowiłem dokonać jej ( a najpierw fachowej oceny i wyceny) w serwisie Mitsubishi – jak dla mnie normalna sytuacja przy rocznym aucie tej marki, serwisowanym w tym punkcie. Alior Leasing, którego nie interesowały wyceny ubezpieczyciela sprawczyni (LINK 4) naliczył mi blisko 500 zł dodatkowej opłaty, za wybranie serwisu Mitsubishi a nie polecanego przez nich jakiegoś dziwnego warsztatu Biacomex (!). Ocena szkody i wycena serwisu spowodowała, że LINK 4 ogłosił szkodę całkowitą i wypłatę odszkodowania za nią – tu już włączył się Alior Leasing, którego nie interesowało zaniżenie wyceny i oznajmił, że przyjmie na swoje konto odszkodowanie. Trzeba przyznać, że zanim napisałem odwołanie w sprawie opłaty za zmianę miejsca naprawy (do której nie doszło), Alior anulował ją (jedyny taki przypadek w całej naszej współpracy – w ramki i na ścianę! Oczywiście , to nie był koniec, ale zaledwie początek. Kolejne perypetie z Alior Leasing na facebook i forach leasingowych już wkrótce.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
maq.
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2020, o 17:26

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: maq. »

Ubiegałeś się o przekazanie odszkodowania od utraty wartości handlowej?

Awatar użytkownika
renata

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: renata »

Ta firma to dramat, złodziejskie opłaty, a przy szkodzie na szybie (wymiana kosztowała około 3 tys zł.) składka za AC wzrosła z 1800 do prawie 6 tys (tak sześciu tysięcy). Pierwszy i ostatni raz tam leasing. A ubezpieczenie bieżcie od razu w zewnętrznej firmie, bo to wypowiedzenie można złożyć na 30 dni przed końcem polisy, a ofertę przysyłają tydzień wcześniej. Ostrzegam przed leasingiem w tej firmie!!

Awatar użytkownika
Soul_Man

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: Soul_Man »

Ja z kolei mogę szczerze polecić Alior Leasing. Zawsze bezproblemowy kontakt, konkretny doradca, proste warunki związane z opłatami dodatkowymi, a właściwie ich brak.

Ubezpieczenie miałem w PZU, bo tam wychodziło najtaniej i było też najmniej formalności. Oczywiście mowa o ubezpieczycielach akceptowanych przez Leasing. Trzeba pamiętać, że chyba żaden leasing nie akceptuje directów jak Link4, Liberty czy Aviva.

Miałem też stłuczkę (nie z mojej winy, ktoś nie zdążył wyhamować i wjechał w tył), zgłosiłem szkodę na infolinii Aliora, a oni ogarnęli bezgotówkowo, VAT wzięli na siebie (obawiałem się, że nie będą chcieli, ale nawet nie musiałem nic mówić, z automatu mieli takie podejście, choć już nie pamiętam w jakiej firmie sprawca miał OC). Po zgłoszeniu w Aliorze zadzwonił pan z ASO i tyle, musiałem się tylko umówić na naprawę.

Zrobiłem wykup na osobę prywatną - też w zasadzie bezproblemowo. Wysłałem prośbę o zmianę danych na fakturze przez zakończeniem umowy, ale chyba zrobiłem to trochę za późno, bo następnego dnia dostałem fakturę wykupu na dane firmy, wystawioną kilka dni wcześniej. Zadzwoniłem, poprosiłem o korektę i w ciągu kilku dni dostałem fv korygującą z moimi danymi prywatnymi, nawet z innym adresem (adres firmy mam inny niż zameldowania).

Awatar użytkownika
Grk

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: Grk »

Dzień Dobry,
Generalnie to odradzam AL po 3 latach leasingowania dosyć drogiego auta. po pierwsze nie nigdy nie zmienili sami z siebie oprocentowania mimo iz ono przez ostatnie 3 lata spadało....jasne taka umowa ale co to za umowa, że trzeba o to samemu zadbać i wysłać do nich prośbę o przeliczenie rat leasingowych - żenada nr 1 - jadą na tym, że ktoś może nie mieć czasu na weryfikacje wszystkiego w sytuacji kiedy ten leasingobiorca opłaca jakaś kwotę administracyjna roczna - pytanie za co. druga zenada to błędy jakie AL robi na każdym roku - np przy wykupie auta podali na ostatecznej fakturze błędny nr vin.....więc auta nie dało się przerejestrować bo faktura zła...ok Kilka godzin czekania żeby się o tym dowiedzieć - super ...... telefon na infolinie i ok pytanie a jaki jest właściwy nr vin.... to już szczyt braku profesjonalizmu (czyli nie wiem ale rozumiem ze jeśli bym podał nr vin ferrari kolegi to rozumiem że by mi go sprzedali na fakturze ......chociaż nie są jego właścicielem) - po prostu ręce opadają - poza tym stoję w kolejce do WK i czekam na właściwa fakturę - czy się doczekałem/??? uwaga ---- oczywiście ze nie......AL ma czas - wystawil fakturę na nie wiadomo jakie auto (nr vin) i nie mają z tym problemu - nie wiem - ale za dużo mnie ten leasing kosztował (cash i czas) żeby tą firmę komukolwiek polecić......ale kazdy może się sugerować jakimś tam wyliczeniem wstępnym kosztu leasingu - już wiem ze to strata nerwów, czasu i poczucie ze ktoś Cię chce nie do końca poważnie traktować....kto co lubi - never aganin AL - fu********

Awatar użytkownika
stin

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: stin »

Odradzam każdemu skorzystanie z ofert tej firmy. Miałem blisko dwa lata temu szkodę całkowitą samochodu w leasingu. Do dzisiaj leasing nie rozliczony. Natomiast brak kompetencji swoich pracowników chcą przerzucić na swojego klienta. Minimum to należy zweryfikować zapisy umowy o wygaśnięciu leasingu z dobrym prawnikiem

Awatar użytkownika
Robas

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: Robas »

Soul_Man pisze: 30 mar 2021, o 16:05 Ja z kolei mogę szczerze polecić Alior Leasing. Zawsze bezproblemowy kontakt
To spróbuj zadzwonić do sekcji zajmującej się ubezpieczeniami. Żeby ktoś łaskawie odebrał to trzeba wisieć na telefonie i słuchać muzyczki jakies 30-60 minut . Masakra!!!

Awatar użytkownika
Kam

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: Kam »

Naciągacze - co roczne opłaty administracyjne. Na koniec umowy dodatkowo na dzień przed zakończeniem wykupują bez wiedzy klienta pakiet ubezpieczeń OC i AC za który klient ma zapłacić w 1 racie po zakończeniu umowy + wykup prze zakończeniem umowy. Nie widomo czy jeszcze czegoś nie będą kazali opłacić. Obsługa nie pomaga w wyjaśnianiu spraw. Odradzam tą firmę i ostrzegam innych przed błędną decyzją. :oops: :oops: :oops: :oops:

Awatar użytkownika
Ireneusz Z

ALIOR LEASING

Post autor: Ireneusz Z »

Chciałe się dowiedzieć czy tylko otrzymuję cały czas ponaglenia i nowe opłaty.
Mam wrażenie że ALIOR LEASING próbuje mnie okradać.
Proszę o opinię

Awatar użytkownika
#RydzowskiTeam
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2022, o 14:31

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: #RydzowskiTeam »

Ireneusz Z- a możesz napisać dokładnie za to wysyłają ponaglenia?


ODPOWIEDZ