Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia
Awatar użytkownika
maq
Posty: 19
Rejestracja: 16 sie 2018, o 23:13

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: maq »

Hej,
skoro jesteś już bliski wykupu, to zapytam. Jaka treść znajduje się u Ciebie w sprawach związanych z wykupem? Jeśli wszystko będzie ok to Alior Ci sprzeda auto, czy (udziwnione tak jak u mnie) że będziesz miał prawo żądania przeniesienia prawa własności?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
arcwo

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: arcwo »

totalne dno,klienta mają za nic,doliczają opłaty których nie ma w umowie,moja ostatnia umowa z nimi.Gorąco odradzam współpracę z tą firmą
.
Podpisuję się pod tym! Odradzam współpracę z tą pseudofirmą. Poinformowałem 10 dni przed wygaśnięciem polisy ubezpieczeniowej i chęci skorzystania z tańszej (o ponad 1000zł) oferty. Dostałem odpowiedź, że taką dyspozycję należy przesłać MINIMUM 30 DNI (dobrze że nie ROK) przed wygaśnięciem obowiązującej polisy. Podejście typowo korporacyjne, żadnej taryfy ulgowej dla klienta, który wykłada co miesiąc grubą kasę finansując leasing. Poza tym naliczają bezsensowne opłaty, które rzekomo wynikają z dokumentów, do których odsyłają w momencie podpisywania umowy. Totalna żenada!

Awatar użytkownika
Gość

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: Gość »

Szczerze odradzam Alior Leasing. Piszę z perspektywy osoby, której "powinęła się noga". Brak dobrego kontaktu z bankiem; odsyłanie od pracownika do pracownika, co przedłuża wyjaśnienie problemu; całkowity brak chęci pomocy i dogadania się z klientem; brak odpowiedzi na pytania zadane w reklamacji; naliczanie opłat za monity, których odbycia bank nie jest w stanie udowodnić; rozwiązanie umowy i przekazywanie spraw do windykacji bez informowania klienta o tym procesie. Nie jestem w stanie wymienić wszystkich minusów, ale szczerze odradzam wiązanie się z Alior Leasing. Nadmieniam, że staram się od dłuższego czasu nawiązać porozumienie z instytucją oraz regularnie nadpłacam zaległość.

Awatar użytkownika
Subaru

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: Subaru »

Cóż, ja też przestrzegam uczciwych przedsiębiorców przed Alior Leasing. Jeśli wszystko jest dobrze to jest dobrze. Jeśli masz jakikolwiek problem - np. pojazd leasingowany ulegnie zniszczeniu lub kradzieży to Alior Leasing szybko wystawia Ci fakturę na resztę umowy, wogóle nie próbując wyegzakwować pieniędzy od ubezpieczyciela. Nie pomagają żadne argumenty, nawet dokumenty z Policji nie mają znaczenia ani kolejnych instytucji. Szybko dają fakturę do sądu, uzyskują nakaz zapłaty i komornik blokuje Ci konto. Przy ubezpieczeniu w PZU sprawa jest od razu przegrana ponieważ to jest teraz jedna firma i swój od swego nie będzie przecież żądał odszkodowania. Firma państwowa. Sąd (też przecież państwowy) bezkrytycznie uznaje rację Aliora i/lub PZU. Bez szczegółów bo moja sprawa jeszcze trwa. Przestrzegam.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: Lui »

Subaru pisze:Cóż, ja też przestrzegam uczciwych przedsiębiorców przed Alior Leasing. Jeśli wszystko jest dobrze to jest dobrze. Jeśli masz jakikolwiek problem - np. pojazd leasingowany ulegnie zniszczeniu lub kradzieży to Alior Leasing szybko wystawia Ci fakturę na resztę umowy, wogóle nie próbując wyegzakwować pieniędzy od ubezpieczyciela. Nie pomagają żadne argumenty, nawet dokumenty z Policji nie mają znaczenia ani kolejnych instytucji. Szybko dają fakturę do sądu, uzyskują nakaz zapłaty i komornik blokuje Ci konto. Przy ubezpieczeniu w PZU sprawa jest od razu przegrana ponieważ to jest teraz jedna firma i swój od swego nie będzie przecież żądał odszkodowania. Firma państwowa. Sąd (też przecież państwowy) bezkrytycznie uznaje rację Aliora i/lub PZU. Bez szczegółów bo moja sprawa jeszcze trwa. Przestrzegam.
Szkoda, że nie ma szczegółów, bo dobrze byłoby wiedzieć na jakiej podstawie ubezpieczyciel odmówił wypłacenia odszkodowania.

Co do sporu sądowego z ubezpieczycielem, to mogłeś wystąpić do Alior o cesję wierzytelności wobec ubezpieczyciela i samemu się z nim procesować - to częsta praktyka.

Formalnie co prawda Alior wymaga, żeby przed cesją mu zapłacić należności, ale często w takich sprawach można się dogadać i porozumieć. Tylko trzeba cos robić, a tu chyba sprawa długo przeleżała z Twojej strony jeśli do gry wkroczył komornik - z doświadczenia wiem, że musiało minąc co najmniej wiele miesięcy.

A tak ogólnie to leasingodawca nie jest od procesowania się z ubezpieczycielem jeśli ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania z winy korzystającego.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Subaru

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: Subaru »

Wystąpiliśmy oficjalnie o cesję prawa do dochodzenia z PZU. Osobiście oraz potem przez kancelarię. Brak reakcji. Przez telefon po moich ponagleniach prawnik banku powiedział żebym był cierpliwy bo jeszcze będą coś robić wtym temacie aby od PZU uzyskać to odszkodowanie. W miedzyczasie już mieli złożony wniosek do sądu o zapłatę całości od nas czyli klienta. Przez Covid nie mogli nadać od razu klauzuli wykonalości uzyskanego szybko nakazu zapłaty. PZU odmówiło odszkodowania bo wg nich było to "przywłaszczenie" a nie kradzież. Po śledztwie i oświadczeniu Prokuratury okazało się że to była zwykłą kradzież pojazdu leasingowanego. Mimo tego PZU odpisało lakonicznie że "Nie widzi podstaw do zmiany swojej decyzji". Alior - mimo naszych wezwań i ponagleń odmówiło dochodzenia od PZU odszkodowania a nam tego prawa odmówili i wystąpili na drogę sądową. Teraz będzie długa batalia sądowa i pewnie wszelkie możliwe media (nie mam wyboru bo firma i tak pewnie upadnie przez nich). Taki mariaż Aliora i PZU - nie wiedziałęm o tym jak brałem leasing - inaczej bym nigdy się nie zgodził na takie ubezpieczenie w PZU tylko prosił o inną firmę ubezpeiczeniową ale taką mi zasugerowali więc nie protestowałem - Alior załatwiał 100% formalności ubezpieczeniowych.

Awatar użytkownika
konkret_gce
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2018, o 15:17

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: konkret_gce »

Moja ocena jest niestety negatywna, choć w sumie wynika tylko i wyłącznie z jednej kwestii, a mianowicie wykupu samochodu na własność przez właścicieli spółki cywilnej..

Otóż pracownica Alior Leasing z którą podpisywałem umowę, wyraźnie kilkukrotnie okłamała mnie mówiąc, że będę mógł wykupić samochód na osobę prywatną, co teraz okazało się niemożliwe. Jestem przez to stratny co najmniej 20k pln.

Tak poza tym, wszystko odbywało się w miarę sprawnie i nie mam większych zastrzeżeń.
W sumie to dopiero dziś wpłaciłem ostatnią ratę, więc jeszcze mogą pojawić się jakieś problemy, gdyby tak się stało na pewno o tym poinformuję.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: Lui »

konkret_gce pisze:Moja ocena jest niestety negatywna, choć w sumie wynika tylko i wyłącznie z jednej kwestii, a mianowicie wykupu samochodu na własność przez właścicieli spółki cywilnej..

Otóż pracownica Alior Leasing z którą podpisywałem umowę, wyraźnie kilkukrotnie okłamała mnie mówiąc, że będę mógł wykupić samochód na osobę prywatną, co teraz okazało się niemożliwe. Jestem przez to stratny co najmniej 20k pln.

Tak poza tym, wszystko odbywało się w miarę sprawnie i nie mam większych zastrzeżeń.
W sumie to dopiero dziś wpłaciłem ostatnią ratę, więc jeszcze mogą pojawić się jakieś problemy, gdyby tak się stało na pewno o tym poinformuję.
1. Nadal można wykupić prywatnie, nie ma znaczenia w jaki sposób wystawiona jest faktura. Jest to opisane tu: https://www.fmleasing.pl/porady/jak-kor ... t-leasingu we fragmencie: "Na kogo powinna być wystawiona faktura wykupowa?"
2. We wspomnianym fragmencie jest napisane także dlaczego firmy leasingowe przestały wystawiać faktury na prywatne dane, co jest i tak bez znaczenia - jak wspomniałem - dla możliwości skorzystania z prywatnego wykup.
3. Pracownica nie skłamała, bo jakiś czas temu Alior wystawiał faktury na prywatne dane.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
witer30

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: witer30 »

Witam, mam mieszane uczucia co do AL. Do twj pory wszystko bobrze. Chociaż teraz wykupiłem polise w Avivie i zaczynaja sie schody. Alior chce aby polisa byla wykupiona w jednym z rekomendowanych towarzystw ubezpieczeniowych. Ich nie ma w owul i umowie a moja polisa spełnia wszystkie wymagania. Nie wiem co robić...? Strasznie cisną a ja juz płaciłem swoja... pomóżcie

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Oferta Alior Leasing - tak wygląda kalkulacja. Tu zamieszczajcie opinie o Alior Leasing

Post autor: Jarosław Król »

witer30 pisze:Witam, mam mieszane uczucia co do AL. Do twj pory wszystko bobrze. Chociaż teraz wykupiłem polise w Avivie i zaczynaja sie schody. Alior chce aby polisa byla wykupiona w jednym z rekomendowanych towarzystw ubezpieczeniowych. Ich nie ma w owul i umowie a moja polisa spełnia wszystkie wymagania. Nie wiem co robić...? Strasznie cisną a ja juz płaciłem swoja... pomóżcie
Ciężka sprawa, bo Aviva raczej nie przechodzi - nie tylko w Aliorze. Ciężko powiedzieć, czy zrobią wyjątek. Rozumiem, że opłaciłeś, ale jeszcze jest przed terminem obowiązywania ochrony?


ODPOWIEDZ