[Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
3
27%
Przeciętnie
1
9%
Czuję niesmak
1
9%
Nigdy więcej
6
55%
 
Liczba głosów: 11



Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Małgorzata
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2010, o 12:11

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Małgorzata »

Pół roku temu byłam skłonna twierdzić, że współpraca z Toyotą Leasing jest przeciętna, ale na dzień dzisiejszy muszę przyznać, że NIGDY WIĘCEJ.
W grudniu 2010 wystawiono nam fakturę za koszty windykacji, ponieważ opłata za ubezpieczenie jednego z samochodów była wniesiona po terminie. No i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że zapytaliśmy, dlaczego "koszty windykacji" są w takiej a nie innej kwocie. Nie są to ani ustawowe odsetki (zresztą to faktura, nie nota), ani opłata zgodna z tabelą opłat, która jest załącznikiem do umowy. Naliczono nam opłatę w wysokości 8,8% od należności (nie podano jakiej, a nie jest to kwota tamtej "spóźnionej"płatności...) i do tej pory nie ma nikogo, kto wyjaśniłby, dlaczego taki wskaźnik zastosowano. Sprawa tkwi w martwym punkcie, pomimo licznych naszych telefonów i mimo 12 (!) naszych maili, spośród których na 5 odpowiedziano, ale sprawy nie wyjaśniono. Oczywiście dostajemy wezwania do zapłaty, ale każda kolejna prośba o wyjaśnienie jest zbywana. Ostatnio przez telefon pan starszy asystent ds. windykacji powiedział mi, że przecież nie napisałam oficjalnego pisma w tej sprawie i nie wysłałam pocztą, a "maile to nie jest żaden dowód" (przy czym na wezwaniu do zapłaty podpisał się pod tekstem, że kontakt z nimi jest telefoniczny, faksowy lub mailowy...). Powiedział również, że "jeśli nie chcecie to nie płaćcie, skończy się umowa to się nie zgodzimy na wykup i już".

Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 139
Rejestracja: 16 lut 2010, o 08:44

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Wolny »

Jak bardzo ta kwota odbiega od tego co powinno być 8,8% należności?

Awatar użytkownika
Małgorzata
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2010, o 12:11

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Małgorzata »

Cała kwota jest śmiesznie niska, trochę ponad 300 zł. Gdyby policzono ją wg tabeli opłat, tzn. za wysłany monit etc., byłoby chyba ok. 180 zł, ale to w ogóle nie jest najważniejsze.
Istotna jest dla mnie jakość obsługi w Toyota Leasing, a ta jest wg mnie fatalna. Przez 9 miesięcy nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego obciążono mnie taką kwotą a nie inną, ale powtarzają się żądania jej zapłacenia. Ja nawet nie kwestionuję ich prawa do obciążenia mnie kosztami windykacji, bo faktycznie wezwanie do zapłaty zostało przez nich wysłane, był jakiś telefon itd. Ja się tylko pytam skąd taka kwota? Dlaczego taki wskaźnik? Z czego to wynika?
Jak rozumiem z trzema samochodami w leasingu nie jestem atrakcyjnym klientem dla Toyota Leasing. Pytanie tylko, czy to upoważnia tę firmę do stawiania sprawy "płać i nie pytaj za co".

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

Istotna jest dla mnie jakość obsługi w Toyota Leasing, a ta jest wg mnie fatalna. Przez 9 miesięcy nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego obciążono mnie taką kwotą a nie inną, ale powtarzają się żądania jej zapłacenia. Ja nawet nie kwestionuję ich prawa do obciążenia mnie kosztami windykacji, bo faktycznie wezwanie do zapłaty zostało przez nich wysłane, był jakiś telefon itd. Ja się tylko pytam skąd taka kwota? Dlaczego taki wskaźnik? Z czego to wynika?
Jak rozumiem z trzema samochodami w leasingu nie jestem atrakcyjnym klientem dla Toyota Leasing.
Takie rzeczy jak naliczanie kwoty i wysyłanie wezwań do zapłaty, itp. generalnie robi automat... Żeby go "powstrzymać" to już wymaga niestety ingerencji człowieka, czyli... decyzji...

A z tym niestety jest największy problem w korporacjach, tj. z podejmowaniem decyzji. Jeśli coś się wyłamuje ze schematu to proces decyzyjny potrafi trwać tak absurdalnie długo, że aż trudno w to chwilami uwierzyć. :roll:

W Twoim przypadku żenujące jest też to, że tak naprawdę nikt Ci nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie. :?
Cóż - niestety to jest jedna z wielkich wad leasingów fabrycznych - praktycznie bez wyjątku.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Jan Kolczyński

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Jan Kolczyński »

Nigdy więcej - to jedyna trafna ocena współpracy z tą "firmą".

Awatar użytkownika
lukando

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: lukando »

Biorę leasing na 124,5 tysiaca, 45% wpłata własna, 24 miesiące, wykup 16. Od przedstawienia tych parametrów, jak również dokumentów finansowych (KPiR, PIT za 2013), kobiecie w salonie Toyoty do wyliczenia przez centralę wysokości rat minęło dziesięć minut. Umowa do podpisu (na razie tylko przez mnie) praktycznie od ręki. Trochę lipa z ilością papierów do przeczytania i podpisania (umowa, wniosek, OWUL, TOiP itp). Jak będzie wyglądać dalsza współpraca - nie wiem. Z tego co tu czytam, jełśi nie będzie kradzieży, szkody ani opóźnień w płaceniu rat, to powinienem być zadowolony.

Awatar użytkownika
midzik

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: midzik »

Potwierdzam. nigdy więcej współpracy z ta firmą.
Od ponad miesiąca usiłuję otrzymać fakturę na pierwsza wpłatę (wpłata była, potwierdzenie jest, faktury niestety nie mam). Nie do uzyskania jest otrzymanie linku do serwisu internetowego, jest to chyba za trudne dla pracowników firmy, a już zmiana NIP-u w błędnie wypełnionej umowie jest chyba równie trudne jak wyprawa na księżyc. Po prostu porażka.

Awatar użytkownika
Obywatel Polski

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Obywatel Polski »

Ostatni raz biorę u nich leasing. Motto przewodnie tej firmy to "maksymalizacja zysków minimalnym kosztem" Szkoda że zapominają przy tym o kliencie dzięki któremu żyją.

Awatar użytkownika
andrzey13

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: andrzey13 »

Dołączam się do poprzedników.
Załatwienie formalności z tą firmą jest drogą przez mękę - NIE POLECAM!!!

W moim przypadku sprawa polegała na zmianie korzystającego z auta będącego w trakcie leasingu.
Termin realizacji zgłoszenia to wg procedur 30 dni - żenada. Brak profesjonalizmu obsługi infolinii.
Brak zgodności informacji pomiędzy jednym a drugim operatorem infolinii. O wszystko trzeba się samemu ubiegać.
I hit na koniec, w nagłych przypadkach rozpatrzenie wniosku może zostać wykonane w ciągu, uwaga..... 28 dni.

Tak na koniec, miałem zamiar zainwestować w nowego Lexusa, ale po informacji kto jest leasingodawcą szybko zrezygnowałem.


ODPOWIEDZ