Vehis - czy ktoś może się podzielić opinią na temat tej firmy?

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia
Awatar użytkownika
WojM

Vehis - czy ktoś może się podzielić opinią na temat tej firmy?

Post autor: WojM »

Rozważam leasing samochodu w Vehis.pl. Niestety, w sieci mało jest opinii ich klientów, a firma jest w miarę nowa. Czy ktoś miał może z firmą do czynienia lub coś konkretnego słyszał? Będę wdzięczny za opinie.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Hawran

Re: Vehis - czy ktoś może się podzielić opinią na temat tej firmy?

Post autor: Hawran »

Obsługa klienta w Vehis Assistance jest beznadziejna.
Próbowałem zgłosić szkodę- uszkodzenie szyby w leasingowanym u nich samochodzie, próba dodzwonienia się graniczy z cudem, zajęło mi to 3 dni dzwonienia po 2-3 godziny dziennie, zanim ktoś zarejestrował zgłoszenie. Realizacja zgłoszenia nie nastąpiła w ogóle... Szkodę zgłosiłem osobiście u ubezpieczyciela, ale żeby ją wymienić trzeba uzyskać zgodę leasingodawcy... O zgodę proszę mailowo, średnio 2x w tygodniu, bez jakiejkolwiek reakcji ze strony Vehis. Mam wrażenie że ta firma już nie istnieje, albo się likwiduje.
W każdym razie klient to dla nich duuuuzy problem.

Co do warunków leasingu Vehis, też szału nie ma.

Gorąco nie polecam.

Awatar użytkownika
KLa

Re: Vehis - czy ktoś może się podzielić opinią na temat tej firmy?

Post autor: KLa »

Bardzo nie polecam tej firmy, niestety sam mam tam leasing. Mam wrażenie że pracują tam maksymalnie 2 osoby, wiele rzeczy jest obsługiwane przez firmy trzecie. Bardzo utrudniony kontakt, drogo, załatwienie czegokolwiek jest problemem.

Awatar użytkownika
megina

Re: Vehis - czy ktoś może się podzielić opinią na temat tej firmy?

Post autor: megina »

nie polecam.
pracuja tam wredni złosliwi ludzie, nie traktuja powaznie klienta. Odrzucaja telefony. Nie odpoiwiadaja na pytania.
Odrzucaja wnioski bez uzasadnienia.
Zgłaszamy ich do organizacji nadzorujacych i na prokurtature.

Awatar użytkownika
#RydzowskiTeam
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2022, o 14:31

Re: Vehis - czy ktoś może się podzielić opinią na temat tej firmy?

Post autor: #RydzowskiTeam »

@Megina co jest przyczyną, że sprawa otarła się aż o prokuraturę?

Awatar użytkownika
Lukasz.W.
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2022, o 10:20

Re: Vehis - czy ktoś może się podzielić opinią na temat tej firmy?

Post autor: Lukasz.W. »

Generalnie OK, miałem tylko chwilowy problem z aktywacją apki do umawiania serwisów ale po kontakcie z infolinią problem rozwiązany.

Na plus:
- rabat na samochód (dostałem 17% na XC60 który zamawiałem do produkcji wg wybranej przez siebie konfiguracji);
- prosta umowa, kilka stron;
- taniej niż w kredycie (mam leasing konsumencki);
- w jednej racie spłacam samochód i ubezpieczenie;
- nie ma opłat za zmianę harmonogramu – będę robił nadpłatę.

Awatar użytkownika
viking

Re: Vehis - czy ktoś może się podzielić opinią na temat tej firmy?

Post autor: viking »

witam i ostrzegam wszystkich potencjalnych klientów tej nazwijmy to firemki . miałem to nieszczęście ,że wykonywałem naprawę pojazdu będącego własnością tego leasingu za jego zgodą i wiedzą ,niestety nie zwróciłem uwagi na fakt ,że vehis wskazał w zgodzie swój nr. konta do przelewu odszkodowania ,bo wg. tej zgody pieniądze miały zostać przekazane po wystawieniu faktury naprawy i udokumentowaniu wykonania naprawy z OC sprawcy ,co zostało wykonane .okazało się ,że odmówiono wypłaty należności za naprawę ,bo pojawiły się jakieś kwestie rozliczenia pomiędzy leasingiem a użytkownikiem -uwaga nie związane z tym pojazdem -.
Próbowałem wytłumaczyć ,że przecież nie mam żadnego związku z użytkownikiem ,że wykonałem naprawę ,którą ubezpieczyciel dokładnie sprawdził i zaakceptował. Uważam ,że wystawienie tego rodzaju zgody to pułapka wykonana celowo aby przejąć pieniądze od ubezpieczyciela i nie zapłacić za naprawę ,bo w chwili wystawiania tej zgody leasing miał wiedzę o zaległościach użytkownika wynikających z polisy ac innego pojazdu .
W tym momencie to klasyczne przywłaszczenie pieniędzy ,pomimo upływu dwóch miesięcy ,żadnego stanowiska nie otrzymałem .

Awatar użytkownika
Marcel Ł.

Re: Vehis - czy ktoś może się podzielić opinią na temat tej firmy?

Post autor: Marcel Ł. »

Cześć,

Szczerze nie wiem skąd te opinie i cieszę się ,że na nie nie trafiłem wcześniej bo pewnie bym się nie zdecydował.

Nie spotkałem się z żadnych wyżej opisanych problemów natomiast na pewno in + :

+ Otrzymałem duży rabat na samochód
+ wybrane samochody były z ubezpieczeniem za 1zł ( chociaż zdecydowałem się na inny :))
+ Prosta umowa - to był mój pierwszy leasing więc nie ukrywam ,że to miało dla mnie znaczenie. Umowy konkurencji często wyglądały jak małe księgi...
+ Szybka dostępność samochodu


In minus :
- (chociaż nie do końca) koszt finansowania raczej standardowy, praktycznie wszędzie poza PKO (tam zdecydowanie drożej) są to bardzo podobne stawki
- tak jak ktoś pisał wcześniej, aktywacja apki serwisowej nie jest intuicyjna ale da się ogarnąć.

Absolutnie żadnych zastrzeżeń. Doradca który mnie prowadził dostępny pod mailem/telefonem/SMS, szybko odpowiadał na moje pytania.

Mogę śmiało polecić.

Awatar użytkownika
Kamila Gliwice

Re: Vehis - czy ktoś może się podzielić opinią na temat tej firmy?

Post autor: Kamila Gliwice »

Cześć,
Wprowadzili teraz ponoć leasing z tarczą - Można oddać samochód w dowolnym momencie bez ponoszenia dodatkowych kosztów i bez żadnyck kar. Jestem umówiona w piątek w Katowicach na rozmowę z doradcą i ewentualne podpisanie umowy - samochód SSang Yong Korando :) rabat 14%, dostępne od ręki ponoć. Dam znać jakie wrażenia.

Awatar użytkownika
Pysio

Re: Vehis - czy ktoś może się podzielić opinią na temat tej firmy?

Post autor: Pysio »

Wszystko ok - autko w dobrej cenie, ubezpieczenie w ratach od razu netto. Kontakt z doradcą wzorowy


ODPOWIEDZ