[Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Leasing

W tym dziale nie ma pytań bez odpowiedzi. Nie wymaga rejestracji.
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
1
33%
Przeciętnie
1
33%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
1
33%

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
administracja
FmLeasing.pl

[Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Leasing

Postautor: administracja » 6 cze 2009, o 20:11

Zapraszamy do wyrażenia opinii i/lub oddania głosu w ankiecie dotyczącej firmy:
Idea Leasing
Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i uwagami. Jednocześnie prosimy o przemyślane i wyważone wpisy.

Jeżeli chcesz poznać/umieścić opinię o innej firmie:
Opinie o firmach leasingowych - lista >

UWAGA! Zamieszczenie opinii nie wymaga rejestracji na forum. Rejestracja jest jednak konieczna aby głosować w ankietach.
Tu zarejestrujesz się w kilka sekund >
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: forum(at)fmleasing.pl

Awatar użytkownika
nostromo

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Leasing

Postautor: nostromo » 18 cze 2013, o 21:03

Plusy:
- przyzwoite warunki finansowania
- w miarę przejrzysta umowa

Minusy:
- konsultant, który załatwiał wszystkie formalności - niekompetentny, zachowywał się jakby to był sprzedawał pierwszy leasing w zyciu (pomimo przechwałek, że siedzi w tym wiele lat) i nie umiał dogadać się z dealerem

Awatar użytkownika
slazak

Idea Leasing już jest... PF Leasing zmienił nazwę

Postautor: slazak » 2 gru 2013, o 18:29

Przestrzegam wszystkim przed podpisaniem umowy leasingowej w tej firmie. Umowa leasingu jest tak stworzona, że korzystający nie ma żadnej możliwości wypowiedzenia umowy. Nawet jeśli powodem wypowiedzenia umowy byłoby niewywiązanie się z umowy przez leasingodawcę.
Podpisałem umowę leasingu 5 pojazdów w tej firmie. Protokół zdawczo odbiorczy pojazdów został podpisany dnia 8 lutego. Dokumenty wysłane zostały dopiero 19 lutego w nocy, a odebrałem je dopiero 20 lutego! 12 dni zwłoki (powinienem otrzymać pojazdy gotowe do pobierania pożytku z ich użytkowania od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego). 14 marca skończyła się ważność dowodów rejestracyjnych pojazdów (pojazdy były nowe, więc dostały tymczasowe dowody na okres jednego miesiąca). I od 14 marca rozpoczęło się moje bieganie do Idea Banku, do placówki Idea Leasing w Warszawie i kontakt z nimi telefoniczny. Wysyłałem również wezwania do wydania tych dowodów. W placówce otrzymywałem informację, że zajmuję się takimi sprawami "rejestrator" i oni nie mogą przyjąć ode mnie dowodów miękkich i przekazać ich rejestratorowi, aczkolwiek przekażą mu moją prośbę o kontakt. Oczywiście wszystko na nic. Przez prawie 3 miesiące próbowałem wydębić te dokumenty, a pojazdy stały nieużywane! W tym czasie najpierw walczyłem o to, aby w ogóle wydali mi umowy leasingu (podpisuje się dwie wersje umowy leasingu na miejscu i czeka, aż Idea Leasing jedną odeśle do użytkującego). Wiele pism, wezwań, telefonów i w końcu dotarły. Ale jak się okazało jednej z umów nie ma w ogóle, a w reszcie są braki (tu podpisu nie ma, tam nie ma faktury, tam protokołów, a w jednej upoważnienia do użytkowania). W końcu 6 maja wypowiedziałem umowy leasingu z winy nie wywiązania się z umowy ze strony Idea Leasing. Dnia 16 maja dostałem odpowiedź, w której Idea Leasing informuje mnie, że nie uznaje mojego wypowiedzenia za skuteczne. Dnia 20 maja Idea Leasing wypowiada mi umowy Leasingu z mojej winy, bo nie płaciłem rat leasingowych pojazdów, których nie mogłem użytkować! Sprawa wylądowała w sądzie, a Idea Leasing ani myśli polubownie załatwić sprawy. Dlatego właśnie nie polecam wiązania się jakimikolwiek umowami z tą firmą!
W razie czego pozostawiam kontakt, gdyby ktoś był w podobnej sytuacji i chciał w jakiś sposób połączyć siły, lub gdyby jakiś jeszcze dziennikarz chciał, abym udzielił mu wywiadu w tej sprawie. mailto: leasingidea@wp.pl

Awatar użytkownika
Lui
PRO

Re: Idea Leasing już jest... PF Leasing zmienił nazwę

Postautor: Lui » 3 gru 2013, o 15:49

Nic nie tłumaczy burdelu w papierach o ile piszesz prawdę, ale to nie jest chyba jeszcze powód, żeby przestać płacić raty. :roll:
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
ello

Postautor: ello » 19 lis 2015, o 15:53

Mam u nich leasing i jestem bardzo niezadowolony z jakości usług.
Za wszystko trzeba płacić:
- rejestracj 400 zł + VAT
- cesja 1000 zł
- możliwość ubezpieczenia w innym towarzystwie 200 zł + vat

Z tym ostatnim to niezłą przygodę miałem. Wyliczyli mi ubezieczenie OC + AC za około 3k zł, napisałem, że sam będę ubezpieczał, znalazłem w PZU (wydaje się, że najdroższe ubezpieczenie) za około 1600 zł (czyli 1400 zł taniej niż u nich). Napisałem maila z wyceną od agenta. Po 2 dniach otrzymuję odpowiedź na maila: obniżamy składę ubezpieczeniową do kwoty 1550 zł. Z 3k zł. Widzicie ile chcieli na mnie zarobić?

Teraz jestem na etapie cesji na inną firmę. Wysłałem dokumenty tydzień temu i jeszcze nie ma odpowiedzi. Oczywiscie na infolinię jak się dzwoni (20 min czekania w kolejce), to mówią, że trzeba czekać na maila.

Gorąco odradzam, bo są drodzy i strasznie nieprofesjonalne podejście.

Awatar użytkownika
Systemator

Postautor: Systemator » 28 cze 2017, o 14:01

Czy Idea Leasing to nie jest to samo co Getin Leasing? Wiem, że to inne spółki, ale one są jakoś ze sobą powiązane. Jednak chyba podlega pod druga.

Czy w obu firmach są bardzo zbliżone oferty i opłaty? Czy Idea Leasing jest lepsza od Getinu?

Awatar użytkownika
Lui
PRO

Postautor: Lui » 28 cze 2017, o 14:17

Systemator pisze:Czy Idea Leasing to nie jest to samo co Getin Leasing? Wiem, że to inne spółki, ale one są jakoś ze sobą powiązane.

Te dwie firmy łącza się ze sobą, ale jeszcze działają oddzielnie: https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/id ... a-w-polsce

Z Ideą Leasing to jest teraz tak, że trochę w niej Idei, trochę Getinu i trochę VB Leasing (przejęty przez Ideę wcześniej niż Getin). Nawet oferty dla klientów chodzą na różnych szablonach, podobnie jest z umowami.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Wróć do „Leasing forum - tematy ogólne, pytania i odpowiedzi”