[Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Leasing

W tym dziale nie ma pytań bez odpowiedzi. Nie wymaga rejestracji.
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
1
33%
Przeciętnie
1
33%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
1
33%
 
Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
administracja
FmLeasing.pl
Posty: 32
Rejestracja: 17 sty 2009, o 12:42

[Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Leasing

Postautor: administracja » 6 cze 2009, o 20:11

Zapraszamy do wyrażenia opinii i/lub oddania głosu w ankiecie dotyczącej firmy:
Idea Leasing
Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i uwagami. Jednocześnie prosimy o przemyślane i wyważone wpisy.

Jeżeli chcesz poznać/umieścić opinię o innej firmie:
Opinie o firmach leasingowych - lista >

UWAGA! Zamieszczenie opinii nie wymaga rejestracji na forum. Rejestracja jest jednak konieczna aby głosować w ankietach.
Tu zarejestrujesz się w kilka sekund >
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: forum(at)fmleasing.pl


Awatar użytkownika
nostromo
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2013, o 20:51

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Leasing

Postautor: nostromo » 18 cze 2013, o 21:03

Plusy:
- przyzwoite warunki finansowania
- w miarę przejrzysta umowa

Minusy:
- konsultant, który załatwiał wszystkie formalności - niekompetentny, zachowywał się jakby to był sprzedawał pierwszy leasing w zyciu (pomimo przechwałek, że siedzi w tym wiele lat) i nie umiał dogadać się z dealerem

Awatar użytkownika
slazak

Idea Leasing już jest... PF Leasing zmienił nazwę

Postautor: slazak » 2 gru 2013, o 18:29

Przestrzegam wszystkim przed podpisaniem umowy leasingowej w tej firmie. Umowa leasingu jest tak stworzona, że korzystający nie ma żadnej możliwości wypowiedzenia umowy. Nawet jeśli powodem wypowiedzenia umowy byłoby niewywiązanie się z umowy przez leasingodawcę.
Podpisałem umowę leasingu 5 pojazdów w tej firmie. Protokół zdawczo odbiorczy pojazdów został podpisany dnia 8 lutego. Dokumenty wysłane zostały dopiero 19 lutego w nocy, a odebrałem je dopiero 20 lutego! 12 dni zwłoki (powinienem otrzymać pojazdy gotowe do pobierania pożytku z ich użytkowania od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego). 14 marca skończyła się ważność dowodów rejestracyjnych pojazdów (pojazdy były nowe, więc dostały tymczasowe dowody na okres jednego miesiąca). I od 14 marca rozpoczęło się moje bieganie do Idea Banku, do placówki Idea Leasing w Warszawie i kontakt z nimi telefoniczny. Wysyłałem również wezwania do wydania tych dowodów. W placówce otrzymywałem informację, że zajmuję się takimi sprawami "rejestrator" i oni nie mogą przyjąć ode mnie dowodów miękkich i przekazać ich rejestratorowi, aczkolwiek przekażą mu moją prośbę o kontakt. Oczywiście wszystko na nic. Przez prawie 3 miesiące próbowałem wydębić te dokumenty, a pojazdy stały nieużywane! W tym czasie najpierw walczyłem o to, aby w ogóle wydali mi umowy leasingu (podpisuje się dwie wersje umowy leasingu na miejscu i czeka, aż Idea Leasing jedną odeśle do użytkującego). Wiele pism, wezwań, telefonów i w końcu dotarły. Ale jak się okazało jednej z umów nie ma w ogóle, a w reszcie są braki (tu podpisu nie ma, tam nie ma faktury, tam protokołów, a w jednej upoważnienia do użytkowania). W końcu 6 maja wypowiedziałem umowy leasingu z winy nie wywiązania się z umowy ze strony Idea Leasing. Dnia 16 maja dostałem odpowiedź, w której Idea Leasing informuje mnie, że nie uznaje mojego wypowiedzenia za skuteczne. Dnia 20 maja Idea Leasing wypowiada mi umowy Leasingu z mojej winy, bo nie płaciłem rat leasingowych pojazdów, których nie mogłem użytkować! Sprawa wylądowała w sądzie, a Idea Leasing ani myśli polubownie załatwić sprawy. Dlatego właśnie nie polecam wiązania się jakimikolwiek umowami z tą firmą!
W razie czego pozostawiam kontakt, gdyby ktoś był w podobnej sytuacji i chciał w jakiś sposób połączyć siły, lub gdyby jakiś jeszcze dziennikarz chciał, abym udzielił mu wywiadu w tej sprawie. mailto: leasingidea@wp.pl

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1006
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Idea Leasing już jest... PF Leasing zmienił nazwę

Postautor: Lui » 3 gru 2013, o 15:49

Nic nie tłumaczy burdelu w papierach o ile piszesz prawdę, ale to nie jest chyba jeszcze powód, żeby przestać płacić raty. :roll:
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
ello
Posty: 11
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 11:54

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Leasing

Postautor: ello » 19 lis 2015, o 15:53

Mam u nich leasing i jestem bardzo niezadowolony z jakości usług.
Za wszystko trzeba płacić:
- rejestracj 400 zł + VAT
- cesja 1000 zł
- możliwość ubezpieczenia w innym towarzystwie 200 zł + vat

Z tym ostatnim to niezłą przygodę miałem. Wyliczyli mi ubezieczenie OC + AC za około 3k zł, napisałem, że sam będę ubezpieczał, znalazłem w PZU (wydaje się, że najdroższe ubezpieczenie) za około 1600 zł (czyli 1400 zł taniej niż u nich). Napisałem maila z wyceną od agenta. Po 2 dniach otrzymuję odpowiedź na maila: obniżamy składę ubezpieczeniową do kwoty 1550 zł. Z 3k zł. Widzicie ile chcieli na mnie zarobić?Teraz jestem na etapie cesji na inną firmę. Wysłałem dokumenty tydzień temu i jeszcze nie ma odpowiedzi. Oczywiscie na infolinię jak się dzwoni (20 min czekania w kolejce), to mówią, że trzeba czekać na maila.

Gorąco odradzam, bo są drodzy i strasznie nieprofesjonalne podejście.Wróć do „Leasing forum - tematy ogólne, pytania i odpowiedzi”