Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
xleasing.pl
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2011, o 15:16
Lokalizacja: Gdynia

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: xleasing.pl »

Jak chcesz oferty dzwoń po firmach leasingowych działąch chandlowych podawaj się za jakąś firmę, albo jeszcze lepiej na blondynkę że szef Ci kazał a ty nie wiesz o co chodzi :D i proś o ofertkę na maila. W 80% dostaniesz
O leasingu wiemy wszystko - leasing maszyn i samochodów


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Spayker »

xleasing.pl pisze:Jak chcesz oferty dzwoń po firmach leasingowych działąch chandlowych podawaj się za jakąś firmę, albo jeszcze lepiej na blondynkę że szef Ci kazał a ty nie wiesz o co chodzi :D i proś o ofertkę na maila. W 80% dostaniesz
tylko niech to będzie istniejąca firma z prawidłowym nip i regon, bo jak nie przejdzie walidacji to nici z misternego planu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kaś

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Kaś »

myślicie,ze juz tak nie próbowałam,nie są głupi , nie dadzą nic tak na ładne oczy,to mnie zaczyna irytować,bo stoje"w miejscu"z ta ofertą,bo bym chciała porównac leasing z kredytem

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Kaś pisze:myślicie,ze juz tak nie próbowałam,nie są głupi , nie dadzą nic tak na ładne oczy,to mnie zaczyna irytować,bo stoje"w miejscu"z ta ofertą,bo bym chciała porównac leasing z kredytem
Przygotowanie oferty z której nic nie będzie obniża skuteczność handlowca z której jest potem rozliczany. Dlatego każdy się szanuje i nie wysyła ofert od czapy.
Może użytkownik xleasing.pl coś Ci przygotuje? ;) Jako wolnego strzelca nic to go chyba nie kosztuje poza chwilą czasu. :roll:

Napisz też na forum jaka oferta dokładanie Cię interesuje i podaj e-mail to ktoś może coś podeśle chociaż orientacyjnego. Np. ja może...

Awatar użytkownika
k

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: k »

Porównanie leasingu i kredytu jako form finansowania inwestycji w
środek transportu na przykładzie oferty..
.
np.samochód osobowy na 2lata za 60.000zł,wkład własny 10%
Pytanie:co lepiej zwiąść kredyt czy leasing
MOJ MAIL: gracha11@wp.pl

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Opłata wstępna: 10% - 6 000,00 PLN
Okres leasingu: 24 miesiące
Rat miesięczna: 3,414% - 2 048,40 PLN
Wykup: 20% - 12 000,00 PLN
Suma opłat: 111,936% - 67 161,60 PLN

To nie jest najtańsza oferta tylko taka średnia rynkowa mniej więcej.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Michał Krupiński »

k, 24 miesiące to nie jest zbyt szczęśliwy okres w przypadku leasingu samochodów, bo z uwagi na przepisy podatkowe wykup musi być dość wysoki - co za tym idzie koszt finansowania musi to jakoś zrekompensować temu co kasę wykłada - czytaj oferta jest efektywnie droższa.

Lepiej porównywać do okresu 36-48 miesięcy. Tym bardziej, że średnio dla branży umowa leasingu trwa 48 miesięcy.

Warto też dodać, że im droższy samochód tym większa korzyść na rzecz leasingu w porównaniu z kredytem - jeśli bardzo Ci zależy na wykazaniu różnic. To też związane jest z ograniczeniami w amortyzacji samochodów osobowych, co niejako "obchodzi" się leasingiem
Ale to tylko pod warunkiem jeśli bierzesz do porównania całokształt (czyli nie tylko korzyści finansowe, ale także podatkowe)...

Jeśli chodzi o sam koszt finansowania to tak naprawdę trzeba przyjąć, że koszt leasingu jest zbliżony do kredytu.
Choć zaraz ktoś może mnie naprostować, że kredyty (akurat w przypadku samochodów) w polskich warunkach są dużo droższe od leasingu i będzie miał pewnie rację, ale mi chodzi o taki jakby koszt do uzyskania w "idealnych warunkach". :)
Po prostu będzie on do siebie wtedy zbliżony.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Boniek
Posty: 7
Rejestracja: 13 lip 2010, o 12:18

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Boniek »

Mam do was małe pytanie.
Czy jest możliwość uzyskania bilansu jakiejś z istniejących spółek leasingowych za darmo?? Oczywiście natrafiłem już na kilka stron ze sprawozdaniami, ale niestety wszelkie materiały są udostępniane za opłatą. To nie musi być bilans za ostatni rok czy nawet kilka ostatnich lat. Być może jakaś spółka udostępnia swoje sprawozdania, choć wiadomo raczej, że każdy takie informacje jak najbardziej ukrywa. Niemniej może ktoś ma jakieś informacje na ten temat. Zaczynam właśnie rozdział praktyczny i bilans jest mi niezbędny.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Michał Krupiński »

Być może jakaś spółka udostępnia swoje sprawozdania, choć wiadomo raczej, że każdy takie informacje jak najbardziej ukrywa.
Spółki prawa handlowego (i nie tylko) wpisane do KRS mają obowiązek składania do sądu sprawozdań finansowych.
Jeśli on-line takich sprawozdań nie ma, to możesz pofatygować się do sądu rejestrowego.

Niestety nie wiem jaka jest opłata za udostępnienie takich danych bezpośrednio w sądzie, ale pewnie można to ustalić w 5 min na telefon.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Boniek
Posty: 7
Rejestracja: 13 lip 2010, o 12:18

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Boniek »

Napotkałem kolejny problem :)
Piszę właśnie podrozdział o ewidencji i nie mam pewności jak ująć opłaty leasingowe. Jeżeli firma podpisała umowę leasingu operacyjnego na 3 lata, i będzie płacić czynsz leasingowy:
I rok 20 tys
II rok 15 tys
III rok 10 tys
Co roku firma otrzymuje fakturę odpowiednio na 20 tys, 15 tys i 10 tys. Czy firma ta w I roku ujmuje całość zobowiązania, tzn 45 tys czy dopiero po otrzymaniu każdej kolejnej faktury księguje kwoty na kontach??
Mam nadzieje ze nie zamieszałem. Pytanie pewnie banalne, ale już mi się tak pomieszały te wszystkie księgowania, że nie wiem jak się nazywam :D

Bardzo dziękuję za odpowiedź.


ODPOWIEDZ