Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Jakie mają być warunki oferty leasingu?
Jaki przedmiot, cena netto, wpłata i okres?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2012, o 16:03

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Mamba »

Chciałam za przedmiot umowy uznać samochód dostawczy, cena netto 120 tys zł, wpłata 5%, na 48 miesięcy.
To miałaby być oferta da przedsiębiorstwa, które dopiero zaczyna swoją działalność, w związku z tym nie wiem czy wpłata 5 % będzie wystarczająca. Oferta leasingu operacyjnego i/lub finansowego.

Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 63
Rejestracja: 24 mar 2010, o 08:08

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Dimitri »

Nowa firma to bardziej 10 a nawet 15% wjazdu

Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2012, o 16:03

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Mamba »

Dziękuję, każda uwaga cenna :)

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Rafael22 »

Mamba pisze:Chciałam za przedmiot umowy uznać samochód dostawczy, cena netto 120 tys zł, wpłata 5%, na 48 miesięcy.
To miałaby być oferta da przedsiębiorstwa, które dopiero zaczyna swoją działalność, w związku z tym nie wiem czy wpłata 5 % będzie wystarczająca. Oferta leasingu operacyjnego i/lub finansowego.
jak nie chcesz autentycznych ofert to możesz takie w przybliżeniu sama wyliczyć.

Posiadam aktualne oferty z maja kilku firm dla auta osobowego o przybliżonej wartości ( nie podam jednak nazw firm sorki )

Przykładowe oprocentowanie z maja 2012r.
dla 15% opłaty wstępnej i 48 miesiecy, wykup 1% oprocentowanie wynosiło:
firma 1: 8,9709%
firma 2: 8,9649%
firma 3: 9,5161%

dla 15% opłaty wstępnej i 36 miesiecy, wykup 1% oprocentowanie wynosiło:
firma 1: 9,0049%
firma 2: 9,0802%
firma 3: 9,329%


dla 10% opłaty wstępnej i 48 miesiecy, wykup 1% oprocentowanie wynosiło:
firma 1: 8,9473%
firma 2: 8,9406%
firma 3: 9,2956%

dla 10% opłaty wstępnej i 36 miesiecy, wykup 1% oprocentowanie wynosiło:
firma 1: 8,9741%
firma 2: 9,0483%
firma 3: 9,473%

dane wpisz do Kalkulator do porównania ofert leasingu http://www.forumleasing.pl/viewtopic.ph ... 788#p10788 do zakładki Rata i sobie policz przykładową ratę

Na dzień dzisiejszy błąd jest w kalkulatorze w polu Marża Leasingodawcy kwota w zł, reszta jest OK !


Jeśli chcesz autentyczne oferty to musisz albo się przejść do firmy albo pisać e-maile tu zalecam pisać do jednej firmy do kilku oddziałów bo nie zawsze odpiszą a bo zajęci albo maja gdzies studenta, polecam tez skan legitymacji im wyslac wtedy maja mniejszy opór i obawe ze to konkurencja obczaja jakie oni maja oferty, lub skozystac z aplikacji iLease podszyc sie za jakas firme a pozniej sciemniac przez telefon i w koncu splawiac jak sie juz dostanie oferte :p

Masz cały wachlarz możliwości ;)

Porównując leasing operacyjny z kredytem (porównanie leasingu finansowego z kredytem z lekka mija sie z celem) poczytaj to:
http://www.forumleasing.pl/viewtopic.php?f=7&t=895

Kurde troche mnie poniosło i sie rozpisałem :D

Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2012, o 16:03

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Mamba »

Rafael, napisałam na forum z nadzieja, że ktoś życzliwy, kto zajmuje się zawodowo ta kwestią wyśle mi ofertę leasingu samochodu dostawczego. Interesowałaby mnie również warunki takiej umowy. Powiedz, ile czasu zajęło Ci napisanie rozdziału empirycznego?
Promotorka mówi wprost, że w firmie czy banku nikt nie będzie chciał zajmować się czymś co nie da mu prowizji, bo to dla niego strata czasu. Dlatego piszę tutaj.

Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2012, o 16:03

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Mamba »

A nazwa firmy nie ma dla mnie znaczenia, bo nie porównuję ofert, a jedynie 2 różne rodzaje finansowania.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Mamba pisze:Rafael, napisałam na forum z nadzieja, że ktoś życzliwy, kto zajmuje się zawodowo ta kwestią wyśle mi ofertę leasingu samochodu dostawczego. Interesowałaby mnie również warunki takiej umowy. Powiedz, ile czasu zajęło Ci napisanie rozdziału empirycznego?
Promotorka mówi wprost, że w firmie czy banku nikt nie będzie chciał zajmować się czymś co nie da mu prowizji, bo to dla niego strata czasu. Dlatego piszę tutaj.
Wrzucę jutro warunki przykładowe.

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Rafael22 »

Jestem w połowie rozdziału, ja robię kontynuacje pracy lic wiec już się orientuje co chce pisać, do tego mam już wszystko co potrzebowałem. Tą połowę rozdziału pisałem hmm z 8 godz, kolejna połowa też powinna szybko pójść.
Ja robię porównanie kilku firm w oparciu o leasing operacyjny na przykładzie samochodu osobowego w czterech wariantach.

To nie jest tak, że ktoś z firmy Ci nie da przykładowej oferty. Co prawda część jest osób taka, że jak się dowie, że jesteś studentką to mają to gdzieś tak jakby nigdy nie studiowali ;/ i potrafią w oczy ściemniać, że nie mogą takiej przykładowej oferty dać itp.

Ale jak napiszesz kilka e-mail to na pewno ktoś odpisze, tylko dodaj skan legitymacji i dokładnie napisz co chcesz.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Mamba pisze:Chciałam za przedmiot umowy uznać samochód dostawczy, cena netto 120 tys zł, wpłata 5%, na 48 miesięcy.
To miałaby być oferta da przedsiębiorstwa, które dopiero zaczyna swoją działalność, w związku z tym nie wiem czy wpłata 5 % będzie wystarczająca. Oferta leasingu operacyjnego i/lub finansowego.
Cena 120.000
Wpłata 5%
Ilość rat 47 po 2880,86
Wykup 1%
Koszt całkowity 118,83%

Cena 120.000
Wpłata 10%
Ilość rat 47 po 2730,29
Wykup 1%
Koszt całkowity 117,94%

Cena 120.000
Wpłata 15%
Ilość rat 47 po 2579,39
Wykup 1%
Koszt całkowity 117,03%


ODPOWIEDZ