Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Pat
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2011, o 21:29

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Pat »

Do Rafael22 :)

Hej,

wiem, ze minelo juz troche czasu od Twojej obrony, ale byc moze bedziesz mogl mi pomoc. ja takze pisze prace lic. dotyczaca leasingu :)

Jesli przeczytasz ten post to odezwij sie prosze :)

Bede wdzieczna,

Patrycja
Ostatnio zmieniony 19 maja 2011, o 22:08 przez Pat, łącznie zmieniany 2 razy.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Matti
PRO/Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2009, o 12:45

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Matti »

Napisz już może o co chodzi, żebyście nie tracili czasu albo przynajmniej zostaw namiar mailowy na siebie.
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!

Awatar użytkownika
Pat
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2011, o 21:29

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Pat »

Chodzi mi o część rozdziału empirycznego dotyczącą porównania ofert, chciałabym dowiedzieć się jak zostało to zrobione i jakie kwestie z ofert były warte poruszenia. Mam już swoją wizję, ale być może na podstawie uzyskanych informacji jeszcze coś zmienię.
Ogólnie uważam, że podstawowe oferty przekazywane nam przez firmy nie dają zbyt wiele możliwości do dokładnego, szerokiego opisu i porównania.

To moje gg: 6826380

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Rafael22 »

Od każdej z firm wziąłem 4 oferty, a mianowicie:
Przedmiotem transakcji jest samochód osobowy o wartości netto 133 967,21 zł , umowa ma charakter leasingu operacyjnego zawarta na okres 36/48 miesięcy. Opłata wstępna wynosi 5% /10% przedmiotu leasingu, natomiast wykup przedmiotu 1% wartości przedmiotu leasingu tj. 1 339,67 zł netto.

wiec dla kazdej firmy zrobiłem 4 tabelki ofert.

Tabela 16. Harmonogram opłat firmy ....................... dla wariantu I
________________Ilość______%________Kwota netto_____VAT_______Kwota brutto
Opłata wstępna____1 ______5,000_______6 698,36______1 473,64____8 172,00
Raty leasingowe ___36______2,965_______3 971,48_______873,73_____4 845,21
Wartość końcowa__1_______1,000_______1 339,67______294,73______1 634,40
Suma opłat_______________112,723_____151 011,31____33 222,49____184 233,80

Przy wpłacie początkowej 5% oraz wykupie przedmiotu 1%, wysokość opłat dla okresu 36 miesięcy wyniósł 2,965% wartości przedmiotu. Koszt całkowity umowy wynosi 112,723% wartości przedmiotu. Co oznacza, że w tej ofercie przedmiot jest droższy o 12,723% tj. o 20 793,80 zł brutto.

Później podsumowanie tych 4 ofert danej firmy

Firma ............ nie pobiera dodatkowych opłat przygotowawczych. Oferta nie uwzględnia kosztu rejestracji pojazdu w wydziale komunikacji który wynosi 350 zł netto. Kalkulacje zostały sporządzone, w wariancie finansowania zmiennego, przy uwzględnieniu kosztu pieniądza na rynku międzybankowym. Wysokość rat leasingowych w kalkulacji może ulec zmianie stosownie do zmiany stopy bazowej: WIBOR 1M: 3,6300%.
Przeprowadzając analizę czterech wariantów firmy ........... dla tego samego przedmiotu można stwierdzić, że najkorzystniejszą ofertą jest wariant II tj. przy opłacie wstępnej w wysokości 10% na okres 36 miesięcy, przy wykupie przedmiotu za 1%.

No i nastepne 3 firmy tak samo.

A później podsumowanie wszystkich 4 firm z wykresem.
Wykres 3. Porównanie ofert wybranych jednostek przy opłacie wstępnej w wysokości 5% i 10% w okresie 36 i 48 miesięcy

Podsumowując analizę przykładu można zaobserwować, że najkorzystniej jest wziąć leasing przy opłacie wstępnej 10% wartości przedmiotu na okres 36 miesięcy. Czołówka firm leasingowych jeśli chodzi o koszty całkowite jest do siebie zbliżona, wyjątkiem jest AAAAA gdzie koszt całkowity jest największy, najmniejszy koszt całkowity wyszedł dla firmy BBBBBBB.
Podsumowując wszystkie rozważania przeprowadzone w podrozdziale 4.3. można stwierdzić, że koszt umowy leasingowej zależy od kilku czynników m.in.: wielkości opłaty wstępnej, ilości rat leasingowych oraz wielkości opłaty końcowej.

Jeszcze jakies pierdu pierdu i juz.


Porównanie rób dla tego samego przedmiotu o tej samej wartości i najlepiej zebrac oferty w ciagu kilku dni im mniej tym lepiej ze względu na to że WIBOR 1M może się zmienić.

Ciekawostka taka, podczas pisania pracy Promotor pokazał mi inne prace o zbliżonej tematyce.
Największą głupotę jaką widziałem to porówanie ofert 4 firm gdzie w kazdej firmie byla jedna oferta na inny przedmiot na inna kwotę, przy innej oplacie wstepnej i innej wysokosci wykupu i przy innym stopie bazowej i na inny czas.
A pozniej wniosek ze ta firma jest lepsza bo jej oferta jest kozystniejsza :D :lol: :lol:
A i jeszcze bym zapomniał ta osoba była genialna jeszcze podczas porównania % ile sprzetu idzie w leasing ruchomosci i nieruchomosci.
Patrze sie na wykres i cos mi nie pasi, mi wychodzi ze okolo 1% to nieruchomosci oddawane w leasing a tej osobie z 20% czy cos.
Nagle przebłysk inteligencji ta osoba za nieruchomosc uznala to co nie jest środkiem do podróżowania, czyli sprzet IT, maszyny, budynki to byly nieruchomosci :D a ruchomosci to samochód, samolot, statek.

Widać że promotor nie czytal tej pracy bo takie porównanie to nie porownanie tylko jakas popierdułka.
Nie wspomne o tej wtopie zeby nie wiedziec co to nieruchomosc :D

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Nagle przebłysk inteligencji ta osoba za nieruchomosc uznala to co nie jest środkiem do podróżowania, czyli sprzet IT, maszyny, budynki to byly nieruchomosci a ruchomosci to samochód, samolot, statek.
:lol:
No i mamy takich magisterów na pęczki. Dyplom w kieszeni a nawet do kopania rowów toto się nie nadaje. :evil:

Awatar użytkownika
Matti
PRO/Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2009, o 12:45

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Matti »

Bravissimo! :ugeek:
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!

Awatar użytkownika
docktor
Posty: 86
Rejestracja: 10 sie 2010, o 17:21

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: docktor »

Promotor tez dobry ze sie pod tym podpisal :mrgreen:

Awatar użytkownika
szachownica
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2011, o 16:09

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: szachownica »

Cześć :) Piszę pracę licencjacką, i potrzebuję symulacji leasingu operacyjnego dla

Rodzaj leasingu: Leasing operacyjny
Waluta umowy leasingu: PLN
Przedmiot leasingu: Samochód osobowy, Nowy, rok prod. 2011.
Wartość netto przedmiotu leasingu: 95 000 PLN
Okres leasingu: 36 miesięcy (36 rat), oraz 48 miesięcy (48 rat)
Opłata wstępna: 10%

BARDZO PROSZĘ O POMOC
Będę bardzo wdzięczna za symulację :)
ksuper@o2.pl

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Jarosław Król »

szachownica, Jeżeli chodzi o przykładową ofertę to link podany stronę wcześniej powinien Ci wystarczyć:
http://www.fmleasing.pl/forum/viewtopic ... t=60#p7896

Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2012, o 16:03

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Mamba »

Dołączam się do wątku. Piszę prace licencjacką na temat leasingu. W rozdziale empirycznym porównuję go z kredytem bankowym.
Czy ktoś dysponuje ofertami dowolnych firm leasingowych lub też ofertami kredytów dla MSP? Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc, proszę o kontakt gg (5750630) lun na forum, wtedy podam adres mailowy. Pozdrawiam bywalców forum :)


ODPOWIEDZ