Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Emka

Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Post autor: Emka »

Witam
Proszę o informację czy jako vatowiec posiadający NIP EU mogę kupić auto w DE...


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Tytuł zmieniony w związku z rozszerzeniem tematu w trakcie dyskusji.
Oryginalny tytuł: "Leasing w Niemczech"

Poradniki, które mogą być pomocne:
Leasing samochodów używanych - wszystko na ten temat
oraz
Leasing samochodu osobowego - kompleksowy poradnik
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 139
Rejestracja: 16 lut 2010, o 08:44

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: Wolny »

Można i kupić samochód w Niemczech, i wyleasingować samochód z Niemiec.O co dokładnie pytasz?

Awatar użytkownika
Gość

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: Gość »

tzn znalazłem używane auto w BMW Premium selectionw ( czyli używane pojazdy, na które można otrzymać leasing lub dokonać zakupu ratalnego ) koszt samochody wynosi 15k euro, chciałbym wpłacić 10k euro a resztę rozłożyć na 5 rat po 1k euro... Jestem Obywatelem polskim z eu nip.
Odnośnie leasingu jak i zakupu samochodu jestem totalnie zielony..

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: Tomasz Piotrowski »

tzn znalazłem używane auto w BMW Premium selectionw ( czyli używane pojazdy, na które można otrzymać leasing lub dokonać zakupu ratalnego ) koszt samochody wynosi 15k euro, chciałbym wpłacić 10k euro a resztę rozłożyć na 5 rat po 1k euro... Jestem Obywatelem polskim z eu nip.
Odnośnie leasingu jak i zakupu samochodu jestem totalnie zielony..
W Polsce leasing samochodu musi trwać minimum 24 miesiące, a wpłata nie może być wyższa niż 45%. Nie wiem jak jest to wygląda w Niemczech, ale pewnie też się nie da tak zrobić.
To czego Ty oczekujesz to zakup na raty, a nie leasing.

Awatar użytkownika
Gość

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: Gość »

rozumiem a czy na zasadach, które podałeś ( wpłata 45% oraz 24mc leasingu ) obywatel polski z numerem nip może kupić samochód w DE?

Awatar użytkownika
leasingmaniak
PRO
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2010, o 18:23

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: leasingmaniak »

W Polsce firmy leasingowe wymagają, żeby leasingobiorca prowadził działalność na terenie Polski. W Niemczech też tak może być. ;)
Ale to pytanie do nich. :D

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: Michał Krupiński »

Witaj Emka,
Pytasz o coś co "fachowo" nazywa się cross boarder leasing - czyli leasing transgraniczny.
Ponieważ jesteśmy członkami UE, to oczywiście jest to możliwe.

Podstawowe pytanie brzmi, czy niemiecka firma leasingowa zechce zawrzeć z Tobą umowę leasingu. Jeśli tak, to pozostaje Ci oszacować czy to się opłaca.
Leasing w Niemczech wygląda trochę inaczej niż w Polsce - "niemiecki" i ogólnie europejski leasing przypomina bardziej to co w Polsce określane jest mianem wynajmu długoterminowego.

Czyli niekoniecznie jest to taki jakby "zakup na raty", tylko bardziej opłata za użytkowanie i utratę wartości, z limitami kilometrów, wliczoną obsługą serwisową, itd.
Więc trzeba by to najpierw ustalić...
Do tego dochodzą upierdliwości związane z rejestracją i ubezpieczeniem pojazdu, itd.

Oczywiście może się zdarzyć, że ta niemiecka firma leasingowa nie będzie w ogóle chciała zawrzeć umowy leasingu z polskim leasingobiorcą i wtedy tematu nie ma. :)


Ja tu widzę jednak dwa, a w zasadzie nawet trzy możliwe rozwiązania.
1. Można dogadać się z jakimś indywidualnym importerem samochodów (firmą, która sprowadza samochody), żeby kupiła ten samochód w Niemczech, sprowadziła do Polski, zapłaciła akcyzę i przygotowała do rejestracji, a następnie firma ta sprzeda ten samochód polskiej firmie leasingowej, który następnie Ty wyleasingujesz.
2. Pochodną pierwszego rozwiązania jest opcja wyłożenia samemu gotówki, sprowadzenia, a następnie sprzedaż firmie leasingowej i leasing zwrotny - nie każda firma leasingowa chce jednak "wchodzić" w transakcje leasingu zwrotnego, więc opcja numer 1 powinna być łatwiejsza do zrealizowania.
3. Jest jeszcze opcja, że to polska firma leasingowa zapłaci bezpośrednio za granicę, a następnie sprowadzi samochód tu, "ocli", zarejestruje, a następnie odda go Tobie w leasing.
Oczywiście taka usługa jest dodatkowo płatna i kwota ta doliczana jest z reguły do ceny przedmiotu leasingu.

Pozostaje zastanowić się co jest najbardziej opłacalne, bo generalnie cross-boarder leasing jest dość mało popularny ze względu na upierdliwość i jeśli już, to częściej stosowany jest w przypadku dużych transakcji leasingowych, na maszyny, specjalistyczny sprzęt, itd. Często wtedy jest to leasing fabryczny (vendor).
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Gość

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: Gość »

Dzięki wielkie, Jutro skontaktuje się z salonem czy tak jak napisałeś w ogóle jest taka opcja.. Oczywiście podzielę się w na forum..

Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: GBoy »

Michael, Opcja nr 3 jest wygodna, ale dla cierpliwych. :D Trwa to ruski rok - no z miesiąc w najlepszym wypadku! :D ;)

Awatar użytkownika
Beny
PRO
Posty: 48
Rejestracja: 31 sie 2009, o 18:31

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: Beny »

GBoy pisze:Michael, Opcja nr 3 jest wygodna, ale dla cierpliwych. :D Trwa to ruski rok - no z miesiąc w najlepszym wypadku! :D ;)
Trwa bo formalności trwają. Potrzebne są wszystkie dokumenty z badania, z opłacenia akcyzy i innych urzędowych formalności żeby samochód można było wydać. Wcześniej jeszcze samochód trzeba przytransportować.
W każdej sytuacji te formalności trwają długo. Tak samo będzie przecież w sytuacji kiedy ktoś samochód nawet sobie sam sprowadzi. :roll:


ODPOWIEDZ