Carwash Investment (myjnie bezdotykowe) - hit czy raczej kit

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Jarosław Król »

Bardzo proszę jednocześnie anonimowych autorów o wskazanie źródeł swych obaw co do sposobu funkcjonowania firmy.
Mam nadzieję, że nie jest to próba zdyskredytowania osób biorących udział w tej dyskusji.
Jeśli tak, to w oświadczam, że jej uczestnicy w przeważającej większości są znani administracji tego forum nie tylko z nicka i adresu e-mail, ale również z imienia i nazwiska, a także z funkcji jaką sprawują i firmy leasingowej, w której pracują.

Katarzyna Gębka, To nie jest forum dyskusyjne, do jakiego może przywykłaś. Są tu osoby, które nie muszą się uwiarygadniać, w przeciwieństwie do firmy, którą reprezentujesz.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Bardzo proszę jednocześnie anonimowych autorów o wskazanie źródeł swych obaw co do sposobu funkcjonowania firmy.
Moim źródłem tego co napisałem kilka wpisów wcześniej jest Krajowy Rejestr Sądowy. 8-)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Michał Krupiński »

Ja sobie pominę temat wiarygodności czy też jej braku, skupię się na konkretach.
Część pytań i konkretnych wątpliwości z mojej strony już padło i nie widzę niestety na nie choćby próby odpowiedzi.

Wobec tego pójdźmy dalej:
dotychczas w Programie Partnerskim Carwash Investment podpisanych zostało ponad 130 umów rezerwacyjnych, w Programie Inwestycyjnym zgromadzono natomiast dotychczas ponad 5 milionów złotych.
Czyli 130 osób czeka, żeby zacząć zarabiać, a pieniędzy jest zebrane na 1,5, no może w porywach na dwie myjnie (zakładając, że działki są kupowane).

Co zaproponujecie reszcie osób? Bo dalej jest informacja, że w okresie kwiecień - sierpień ruszy 30 budów.
Czyli na koniec roku MOŻE będzie 30 myjni, na których zarabiać ma 130 osób. Zresztą co ja piszę - do tego czasu zbierzecie pewnie jeszcze ze 130 kolejnych chętnych, albo i więcej.
Na czym ci ludzie mają rzekomo zarabiać?

Tak w ogóle to zdajecie sobie sprawę jakim wysiłkiem jest skoordynowanie, budowa i nadzór 30 myjni jednocześnie? Planujecie, że ile osób ma się tym zająć?
Macie jakieś pozwolenia na budowę?
Już w marcu br., pod brandem TURBOmyjnia dostępne będą myjnie w Koninie i Rawiczu, a w okresie kwiecień – sierpień rozpoczętych zostanie co najmniej kolejnych 30 budów, co potwierdzone jest w umowach z partnerami i wykonawcami.
Dwie strony wcześniej ktoś (chyba) od Was pisał, że już w grudniu 2009 ruszy lokalizacja na Śląsku.
Czy mam rozumieć, że jeszcze nie ruszyła?

Jeśli ruszyła, to jaka jest jej dotychczasowa rentowność? 70%?

Pytanie dodatkowe - poza konkursem - co powiecie/mówicie klientowi, który zada Wam pytanie o to jakie są obroty i zyski na takiej myjni, kiedy mamy dwa miesiące takiej zimy, jak była do tej pory?
Zapraszam do bezpośredniego kontaktu.
Wierzę, że odpowiedzi na te pytania uda mi się uzyskać tu na forum. Jeśli nie, to oczywiście nie omieszkam zapytać bezpośrednio.

Pozdrawiam
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Dwie strony wcześniej ktoś (chyba) od Was pisał, że już w grudniu 2009 ruszy lokalizacja na Śląsku.
Czy mam rozumieć, że jeszcze nie ruszyła?
A ta nad morzem ruszyła? ;)
"Firma obecnie realizuje dla mnie myjnie nad morzem. Pomogli mi w sprawach papierkowych, jak i załatwili atrakcyjny teren pod inwestycje. Jak na razie nie ma żadnych zastrzeń do firmy."
Jest to wpis z października 2009 na forum franchising:
http://franchising.pl/forum/2115/carwas ... s-cos-wie/

Awatar użytkownika
Katarzyna Gębka
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2010, o 10:14

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Katarzyna Gębka »

Tomek_P pisze:
Bardzo proszę jednocześnie anonimowych autorów o wskazanie źródeł swych obaw co do sposobu funkcjonowania firmy.
Moim źródłem tego co napisałem kilka wpisów wcześniej jest Krajowy Rejestr Sądowy. 8-)
Witam,

Nawiązując do mojej poprzedniej wypowiedzi w tej sprawie, od października 2009 roku prezesem zarządu Carwash Investment jest Pan Adrian Grandke, co jest potwierdzone w dokumentach KRS. Niestety dane te nie zostały jeszcze zaktualizowane przez KRS online i na stronie internetowej KRS wciąż widnieje nazwisko poprzedniego prezesa. Stąd zapewne pojawiające się w tej kwestii niejasności.

Pozdrawiam,
Katarzyna Gębka, dyrektor Programu Partnerskiego Carwash Investment, katarzyna.gebka@carwashinvestment.pl, 032 786 45 23

Awatar użytkownika
Katarzyna Gębka
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2010, o 10:14

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Katarzyna Gębka »

Witam,

Pozwolę sobie odnieść się do Pana uwag. Wynikają one zapewne z braku informacji na temat pełnej oferty Carwash Investment.
Michael pisze:Ja sobie pominę temat wiarygodności czy też jej braku, skupię się na konkretach.
Część pytań i konkretnych wątpliwości z mojej strony już padło i nie widzę niestety na nie choćby próby odpowiedzi.
(...)
Czyli 130 osób czeka, żeby zacząć zarabiać, a pieniędzy jest zebrane na 1,5, no może w porywach na dwie myjnie (zakładając, że działki są kupowane).
(...)
Co zaproponujecie reszcie osób? Bo dalej jest informacja, że w okresie kwiecień - sierpień ruszy 30 budów.
Czyli na koniec roku MOŻE będzie 30 myjni, na których zarabiać ma 130 osób. Zresztą co ja piszę - do tego czasu zbierzecie pewnie jeszcze ze 130 kolejnych chętnych, albo i więcej.
Na czym ci ludzie mają rzekomo zarabiać?
Podstawowa kwestia, to rozróżnienie pomiędzy Programem Partnerskim, a Programem Inwestycyjnym Carwash Investment. W pierwszym inwestor ma możliwość prowadzenia własnej myjni pod marką TURBOmyjnia. Liczba umów – 130, to umowy rezerwacyjne na konkretne lokalizacje. Myjnie te będą zarabiać na swoich właścicieli i zostaną wybudowane za ich środki (odrębne od tych zgromadzonych w Programie Inwestycyjnym, o których Pan wspomina). Poza tym należy stanowczo rozróżnić je od myjni tworzonych przez Carwash Investment w Programie Inwestycyjnym. W Programie Inwestycyjnym inwestować w daną grupę myjni może każdy, kto uważa, że sieć myjni bezdotykowych to dobre źródło inwestycji (lecz nie chce stać się właścicielem jednej z nich). Ponadto zdecydowaną część inwestycji w Programie Inwestycyjnym pokrywa Carwash Investment. Tak więc przyjęte założenia są błędne.
Tak, jak wspominałam w poprzednim wpisie, budowa myjni w Programie Partnerskim rzeczywiście nie została rozpoczęta w planowanych terminach. Nieruchomości pod myjnie wraz z pełną dokumentacją zostały przygotowane przez Carwash Investment, jednak ze względu na podwyższenie przez banki kryterium zdolności finansowej (na przełomie sierpnia i listopada 2009), franczyzobiorcy zmuszeni byli do zebrania większej ilości środków finansowych. Konieczne było więc zgromadzenie większego kapitału własnego związanego z uruchomieniem myjni bezdotykowej. Budowa myjni w Programie Inwestycyjnym rusza natomiast bez żadnych opóźnień, bowiem nie jest ona uzależniona od żadnych instytucji finansowych. Program Inwestycyjny zadebiutował w listopadzie 2009 roku i do dziś zgromadził kapitał w wysokości ponad 5 mln złotych, który przeznaczony zostanie na rozpoczęcie budowy myjni w ramach Programu Inwestycyjnego Carwash Investment.
Michael pisze: Pytanie dodatkowe - poza konkursem - co powiecie/mówicie klientowi, który zada Wam pytanie o to jakie są obroty i zyski na takiej myjni, kiedy mamy dwa miesiące takiej zimy, jak była do tej pory?
Jeśli natomiast chodzi o pracę myjni w zimie - jedną z niewątpliwych cech, świadczących o przewadze myjni bezdotykowych nad innymi jest ich zerowa wrażliwość na tak niskie temperatury, jakie panowały w Polsce na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy. Pozwala na to technologia myjni bezdotykowych w systemie Carwash Investment posiadająca automatyczny system antyzamarzeniowy. System ten utrzymuje myjnie w ruchu w przypadku okresowych mrozów, poza tym zapewnia cyrkulację wody w instalacji ciśnieniowej myjni. W czasie mrozów, system ochrony antyzamarzaniowej jest uruchamiany automatycznie, przez czujnik temperatury. Rury doprowadzające wodę do obrotnic są również chronione elektrycznymi spiralami grzewczymi. Dzięki temu są one też rentowniejsze od np. myjni automatycznych. Jeśli mogłabym udzielić dodatkowych informacji również na ten temat – zapraszam oczywiście do bezpośredniego kontaktu.
Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać chociaż część powstałych wątpliwości.

Pozdrawiam,
Katarzyna Gębka, dyrektor Programu Partnerskiego Carwash Investment, katarzyna.gebka@carwashinvestment.pl, 032 786 45 23.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Michał Krupiński »

Dziękuję za odpowiedzi.
W takim razie rozumiem, że macie 130 klientów na konkretne lokalizacje plus ileś tam klientów, którzy wpłacili 5 mln w programie odrębnym.
Czyli z tego musi być kolejnych pewnie co najmniej kilkadziesiąt lokalizacji.

Ciężko mi sobie wyobrazić jak to zostanie przeprowadzone, żeby zrealizować taką ilość lokalizacji. Bynajmniej nie chodzi mi o koszty i finansowanie.
Jeśli natomiast chodzi o pracę myjni w zimie - jedną z niewątpliwych cech, świadczących o przewadze myjni bezdotykowych nad innymi jest ich zerowa wrażliwość na tak niskie temperatury, jakie panowały w Polsce na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy. Pozwala na to technologia myjni bezdotykowych w systemie Carwash Investment posiadająca automatyczny system antyzamarzeniowy. System ten utrzymuje myjnie w ruchu w przypadku okresowych mrozów, poza tym zapewnia cyrkulację wody w instalacji ciśnieniowej myjni. W czasie mrozów, system ochrony antyzamarzaniowej jest uruchamiany automatycznie, przez czujnik temperatury. Rury doprowadzające wodę do obrotnic są również chronione elektrycznymi spiralami grzewczymi. Dzięki temu są one też rentowniejsze od np. myjni automatycznych.
Ja nie pytam o warunki techniczne, bo to chyba prawie każdy wie, że tam nic nie zamarza.

Ja pytam o to czy wiecie jak spadają obroty podczas takiej ostrej zimy i co mówicie Waszym klientom.
Ja osobiście to wiem i tu napiszę, pozwolę sobie jednak poczekać na odpowiedź.

Pozdrawiam
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Przegapiłem wcześniej: :roll:
Nawiązując do mojej poprzedniej wypowiedzi w tej sprawie, od października 2009 roku prezesem zarządu Carwash Investment jest Pan Adrian Grandke, co jest potwierdzone w dokumentach KRS. Niestety dane te nie zostały jeszcze zaktualizowane przez KRS online i na stronie internetowej KRS wciąż widnieje nazwisko poprzedniego prezesa. Stąd zapewne pojawiające się w tej kwestii niejasności.
Ale mi chodzi właśnie o tego Adriana Grandke.

Praefa Inwest-Eko-Dom Sp. z o.o. - mówi coś pani nazwa tej firmy?

Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Hoover »

No dobra, widać nic ciekawego już się nie dowiemy. :?

Awatar użytkownika
marcin1234

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: marcin1234 »

poptrzcie takze jak rekrutuja obecnie menedzerów regionu, naiwni szukaja klientów na podejrzane programy inwestycyjne i w wyścigu szczurów licza ze zostana Dyrektorem. Kurcze , największą zaletą głupoty jest jej nieświadomośc :-))


Zablokowany