Leasing, a zawieszenie/zamknięcie działalności

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing, a zawieszenie/zamknięcie działalności

Post autor: Lui »

pruski pisze:Rozumiem, że po zlikwidowaniu firmy - wykreśleniu z CEIDG też można kontynuować leasing? Jako leasing konsumencki?
Teoretycznie tak. Z tym, że trzeba pytać leasingodawcy, bo nie każdy chętnie to robi.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Don

Re: Leasing, a zawieszenie/zamknięcie działalności

Post autor: Don »

Dzień dobry,
Mam taką nietypową sprawę, umowa spółki cywilnej została rozwiązana, Spolka leasingowala samochód pierwotnie Pani z która zwyczajowo się kontaktowaliśmy ze strony leasingodawcy powiedziała ze w takim przypadku umowa jest scedowania na byłych wspólników. Dodam ze ci są w zgodzie, wszystko między nimi Ok. Teraz jednak okazało się ze to nie tak wyglada, procedura cesji wyglada zgoła inaczej. Byli Wspólnicy chcą by Leasing kontynuował jeden z nich jako przedsiębiorca i teraz moje pytanie, czy da się to zrobić?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing, a zawieszenie/zamknięcie działalności

Post autor: Jarosław Król »

Don pisze:Dzień dobry,
Mam taką nietypową sprawę, umowa spółki cywilnej została rozwiązana, Spolka leasingowala samochód pierwotnie Pani z która zwyczajowo się kontaktowaliśmy ze strony leasingodawcy powiedziała ze w takim przypadku umowa jest scedowania na byłych wspólników. Dodam ze ci są w zgodzie, wszystko między nimi Ok. Teraz jednak okazało się ze to nie tak wyglada, procedura cesji wyglada zgoła inaczej. Byli Wspólnicy chcą by Leasing kontynuował jeden z nich jako przedsiębiorca i teraz moje pytanie, czy da się to zrobić?
Ale to leasingodawca nie daje możliwości zrobienia cesji na jednego ze wspólników prowadzącego działalność? Co dokładnie powiedzieli?


ODPOWIEDZ