Leasing samochodu kupowanego od osoby prywatnej?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
MPOLAK

Re: Leasing samochodu kupowanego od osoby prywatnej?

Post autor: MPOLAK »

Firma leasingowa nie skredytuje zakupu od osoby fizycznej, może jednak wyleasingować. Znam co najmniej 2 takie firmy. Pozdrawiam mpolak@bluetax.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing samochodu kupowanego od osoby prywatnej?

Post autor: Jarosław Król »

Znam co najmniej 2 takie firmy.
Potwierdzam, że są takie firmy.

Kilka dni temu widziałem ankietę zadowolenia wypełnioną przez użytkownika, który skorzystał z zapytania ofertowego na naszym forum. Zaznaczył w ankiecie, że dostał mało ofert, ale zaznaczył też, że podpisał umowę. Co potwierdza, że firm które się w to bawią jest mało, ale są.

Byłbym nie wspomniał - oczywiście użytkownik ten chciał leasingować samochód używany od osoby prywatnej.

Awatar użytkownika
wyros

Re: Leasing samochodu kupowanego od osoby prywatnej?

Post autor: wyros »

czy ktoś może podać namiar na takie firmy

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing samochodu kupowanego od osoby prywatnej?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

wyros pisze:czy ktoś może podać namiar na takie firmy
Najprościej jak tylko można to sprawdzić:
http://www.fmleasing.pl/forum/viewtopic.php?f=95&p=2475

;)

Awatar użytkownika
wyros

Re: Leasing samochodu kupowanego od osoby prywatnej?

Post autor: wyros »

nie chce wysyłać danych do wszystkich
potrzebuje tylko tych 2-3 konkretnych

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing samochodu kupowanego od osoby prywatnej?

Post autor: Jarosław Król »

Ofertę i tak otrzymuje się od firm, które ewentualnie będą w stanie zrobić taki leasing. Pozostałe nie przedstawią oferty na coś czego nie będą w stanie zrealizować.

Co do samych firm to może ktoś Ci odpowie. Ja sam nie wiem, które to robią tym bardziej, że to się zmienia co chwila.

Awatar użytkownika
scout
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2010, o 16:34

Re: Leasing od osób fizycznych?

Post autor: scout »

GBoy pisze:
morgan09 pisze:To można ten leasing finansowy od fizycznych czy nie?
Przepraszam ,ale ja sie nie wyznaję w tym co napisaliście i wreszcie nie wiem czy można czy nie.
Powtórzę wyraźniej: OD OSÓB INDYWIDUALNYCH FIRMA LEASINGOWA NIE KUPI SAMOCHODU! :mrgreen: :D
My gadamy o czym innym. :idea:
Bzdura !! Zapraszam do VB Leasing Polska SA - mają specjalną procedurę na kupno auta od osoby fizycznej (umowa kupna sprzedaży, następnie leasingują to w formie leasingu finansowego (bez VAT) lub operacyjnego (dodają 22% VATu).
Jest to najprostszy sposób, bezpieczny dla firmy leasingowej, ponieważ sprawdza samochód w CRZ, DEKRA itp., następnie leasinguje. Oczywiście transakcja nie może być niska. Myślę, że można się pochylić przy min 45000 zł..
PS. Powtórzę wyraźnie: od osób indywidualnych firma leasingowa kupi samochód !!!

Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Leasing samochodu kupowanego od osoby prywatnej?

Post autor: GBoy »

Bzdura !!
Zanim się uniesiesz sprawdź najpierw datę tego wątku bo jest sprzed 1,5 roku! :mrgreen: :twisted:
Nie było wtedy chętnych na leasing od osoby prywatnej tylko kilka firm robiło ale musiało być pośrednictwo komisu! ;)
Sto razy było to poruszane! :roll: :mrgreen:


ODPOWIEDZ