Problemy finansowe - jak "uratować" samochód będący w leasingu?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Olaska_80

Re: Wykup przedmiotu leasingu - jak najkorzystniej wykupić?

Post autor: Olaska_80 »

Bardzo dziekuję za radę:) na pewno nie poddam się bez walki:) Mam tylko nadzieję że to co mnie nie zabije na pewno mnie wzmocni:)
Mam sporo nauczki i z całą pewnością wyciągnę wnioski:)

Fajnie że jest takie forum i tacy fajni i wyspecjalizowani forumowicze:)hmm że ja nie zajrzałam tu przed 2 laty......
Gorąco pozdrawiam
Ola


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Wykup przedmiotu leasingu - jak najkorzystniej wykupić?

Post autor: Jarosław Król »

Olaska_80 pisze:Bardzo dziekuję za radę:) na pewno nie poddam się bez walki:) Mam tylko nadzieję że to co mnie nie zabije na pewno mnie wzmocni:)
Mam sporo nauczki i z całą pewnością wyciągnę wnioski:)

Fajnie że jest takie forum i tacy fajni i wyspecjalizowani forumowicze:)hmm że ja nie zajrzałam tu przed 2 laty......
Gorąco pozdrawiam
Ola
Niestety dwa lata temu tego forum jeszcze nie było. :)
Wydzielam ten wątek jako nowy temat.

Awatar użytkownika
strazak

Re: Wykup przedmiotu leasingu - jak najkorzystniej wykupić?

Post autor: strazak »

Olaska_80 pisze::cry: Bardzo dziękuję za opinie.

Co do kwot: wartość ofertowa to 49517,21 CHF ( kurs 2,01). Leasing na 60 rat ( 5 lat) teraz mija 2 lata. Rata 985,80 netto, 1202,68 brutto. Wzięłam 100 000,00 PLN ( czynsz "0" 2846,02CHF) a teraz wychodzi że muszę zapłacić (( 36 x 985,80))x 2,90 min 102 917,52. :cry: przecież to lichwa.....masakra jakaś.
Z obliczeń wychodzi że za samochód przez te 2 lata zapłaciłam ok 80% a tu wychodzi że tyle muszę za niego jeszcze zapłacić:( przecież ta kwota znacznie przewyższa kwotę ceny rynkowej. Ten samochód jest wart max 70 tys. Chociaz może po 1 stycznia po likwidacji kratek znowu samochody z homologacja będą się sprzedawać :cry: tylko ze juz teraz nie mam z czego zapłacić rat leasingu:(
I jak z tego wyjść..... :cry:
jak to liczysz że w 2 lata zapłaciłaś 80%

Awatar użytkownika
strazak

Re: Wykup przedmiotu leasingu - jak najkorzystniej wykupić?

Post autor: strazak »

strazak pisze:
Olaska_80 pisze::cry: Bardzo dziękuję za opinie.

Co do kwot: wartość ofertowa to 49517,21 CHF ( kurs 2,01). Leasing na 60 rat ( 5 lat) teraz mija 2 lata. Rata 985,80 netto, 1202,68 brutto. Wzięłam 100 000,00 PLN ( czynsz "0" 2846,02CHF) a teraz wychodzi że muszę zapłacić (( 36 x 985,80))x 2,90 min 102 917,52. :cry: przecież to lichwa.....masakra jakaś.
Z obliczeń wychodzi że za samochód przez te 2 lata zapłaciłam ok 80% a tu wychodzi że tyle muszę za niego jeszcze zapłacić:( przecież ta kwota znacznie przewyższa kwotę ceny rynkowej. Ten samochód jest wart max 70 tys. Chociaz może po 1 stycznia po likwidacji kratek znowu samochody z homologacja będą się sprzedawać :cry: tylko ze juz teraz nie mam z czego zapłacić rat leasingu:(
I jak z tego wyjść..... :cry:
jak to liczysz że w 2 lata zapłaciłaś 80%
czy ja dobrze liczę całkowity koszt leasingu wyniósł Cię 128% ja na 4 lata mam 106,5%, a na 3 lata 104,8%

Awatar użytkownika
Olaska_80

Re: Problemy finansowe - jak "uratować" samochód będący w leasin

Post autor: Olaska_80 »

24 raty po 1202,68 CHF - 28 864,32 CHF średnio liczę kurs po 2,70 wychodzi 77 933,66- wiadomo że kurs CHF w niektórych momentach wynosił 3,30 :( więc teoretycznie przez te 2 lata wpłaciłam blisko 80% tego co "pożyczyłam" . A teraz kiedy jest źle i firma ledwo przędzie muszę wykupić auto za blisko tyle ile 2 lata temu;( Koszt leasingu faktycznie jest porażający.
Ale tak jak już wcześniej pisałam człowiek uczy się na błędach..wiem już na pewno nigdy więcej leasingu. Jak przyjdzie spłacić go faktycznie to będę bardzo długo pamiętała przygodę z leasingiem:(

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Problemy finansowe - jak "uratować" samochód będący w leasin

Post autor: Michał Krupiński »

Olaska_80 pisze:wiem już na pewno nigdy więcej leasingu. Jak przyjdzie spłacić go faktycznie to będę bardzo długo pamiętała przygodę z leasingiem:(
No cóż - nie dziwi mnie Twoje rozżalenie, bo w takich trudnych życiowych sytuacjach cieżko odnależć w sobie obiektywizm.
Jednak Twojej sytuacji nie jest winny leasing jako taki, tylko fatalna decyzja o wyborze leasingu denominowanego w momencie kiedy zloty był strasznie mocny!

Gdybyście wtedy wybrali leasing w złoţych, to nie byłoby problemu. Rata cały czas byłaby taka sama.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 63
Rejestracja: 24 mar 2010, o 08:08

Re: Problemy finansowe - jak "uratować" samochód będący w leasin

Post autor: Dimitri »

Mam deja vu. Niedawno byla identyczna dyskusja i wątpię czy to coś daje

Awatar użytkownika
strazak

Re: Problemy finansowe - jak "uratować" samochód będący w leasin

Post autor: strazak »

Olaska_80 pisze:24 raty po 1202,68 CHF - 28 864,32 CHF średnio liczę kurs po 2,70 wychodzi 77 933,66- wiadomo że kurs CHF w niektórych momentach wynosił 3,30 :( więc teoretycznie przez te 2 lata wpłaciłam blisko 80% tego co "pożyczyłam" . A teraz kiedy jest źle i firma ledwo przędzie muszę wykupić auto za blisko tyle ile 2 lata temu;( Koszt leasingu faktycznie jest porażający.
Ale tak jak już wcześniej pisałam człowiek uczy się na błędach..wiem już na pewno nigdy więcej leasingu. Jak przyjdzie spłacić go faktycznie to będę bardzo długo pamiętała przygodę z leasingiem:(
no tak ale tylko przy przeliczeniu wpłaconych rat na złotówki to może ci tak wyjść ale niestety popełniłaś największy błąd biorąc leasing przy takim kursie, leasing w walucie nie jest zły pod warunkiem że ma się odrobinę pojęcia, ja przyjąłem że jeśli ma być frank szwajcarski to najniższy kurs musi być 2,80 w innym przypadku tylko złotówka za duże ryzyko

Awatar użytkownika
Sav
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2010, o 16:26

Re: Wykup przedmiotu leasingu - jak najkorzystniej wykupić?

Post autor: Sav »

strazak pisze: (...) ja na 4 lata mam 106,5%, a na 3 lata 104,8%
O rany! Gdzie tak dają ? W propozycjach, które dostaję 108% to jak na razie najmniej. :roll:

Pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Wykup przedmiotu leasingu - jak najkorzystniej wykupić?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Sav pisze:
strazak pisze: (...) ja na 4 lata mam 106,5%, a na 3 lata 104,8%
O rany! Gdzie tak dają ? W propozycjach, które dostaję 108% to jak na razie najmniej. :roll:

Pozdrawiam
Michał
We frankach czy zlotych?
Zalezy tez jaka wplata wstepna.


ODPOWIEDZ