Jak wygląda oferta leasingu (przykładowa)?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Jak wygląda oferta leasingu (przykładowa)?

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Jak wygląda oferta leasingu? W podanym artykule znajduje się przykładowa oferta leasingu.
...
Czytaj dalej: Przykładowa oferta leasingu

Jeżeli trafiłeś tu poszukując konkretnej oferty leasingu, to powinieneś użyć naszej Wyszukiwarki Leasingu


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Jak wygląda oferta leasingu (przykładowa)?

Post autor: Michał Krupiński »

Myślę, że można jeszcze dodać, że część firm leasingowych przedstawia swoje oferty jeszcze bardziej szczegółowo niż na załączonym powyżej przykładzie i rozpisuje wszystkie raty, czyli:

1 rata - 1419,01 zł
2 rata - 1419,01 zł
3 rata - 1419,01 zł
4 rata - 1419,01 zł
5 rata - 1419,01 zł
6 rata - 1419,01 zł
itd. do...
60 rata - 1419,01 zł

Nie ma to co prawda znaczenia, bo to jest przecież to samo, ale jeszcze bardziej wszystko jest wtedy czarno na białym. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Jak wygląda oferta leasingu (przykładowa)?

Post autor: Lui »

To jest materiał do FAQ o leasingu? :)
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
ucho7
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2010, o 13:09

Re: Jak wygląda oferta leasingu (przykładowa)?

Post autor: ucho7 »

:!: STOP :!:

To co napisał kolega w 1 poście jest pisząc delikatnie "półprawdą".

Oferty leasingowe nie są czytelne i trudno je jednoznacznie porównać. Przede wszystkim firmy leasingowe posługują się tzw. sumą opłat, która jest bardzo często mylona przez klientów z oprocentowaniem. Klienci wykonują często błędną operację matematyczną dla wyliczenia oprocentowania, w tym konkretnym przypadku:

:!: :!: :!: BŁĄD :!: :!: :!: 116,3% (suma opłat) - sumaryczne oprocentowanie 16,3% - roczne (podzielić przez okres leasingu, tu 5) = 3,26% :!: :!: :!: BŁĄD :!: :!: :!:


W tym przypadku oprocentowanie wynosi około 7,63%

Ponadto nieuczciwi sprzedawcy leasingowi wykorzystują poniższe kruczki, np:

- zaniżanie sumy opłat
- nie wliczanie wartości wykupu do sumy opłat
- zmiana parametrów leasingu dla podniesienia marży (np. zwiększenie/zmniejszenie czynszu inicjalnego, wydłuzenie/skrócenie okresu leasingu itp.)
- zanizanie WIBOR do kalkulacji oferty
- różnice w ofercie i w ostatecznym harmonogramie spłat podpisywanym wraz z umową.

Niestety, firmy leasingowe nie podlegają regulacjom KNF-u i mamy tu "wolną amerykankę". Zawsze trzeba być czujnym :D

Banki MUSZĄ PODAWAĆ RRSO NA UMOWACH KREDYTOWYCH i tu można każdorazowo sprawdzić i porównać koszt kredytu. W leasingu musimy sobie sami policzyć :|

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Jak wygląda oferta leasingu (przykładowa)?

Post autor: Michał Krupiński »

Oferty leasingowe nie są czytelne i trudno je jednoznacznie porównać.
Przepraszam, ale zupełnie się z Tobą nie zgodzę. To znaczy w sumie to zależy od której strony podchodzi się do tematu. :)

Oczywiście firmy leasingowej nie podlegają pod KNF i oczywiście ustawodawca wymusił na bankach podawanie RRSO kredytu, ale dla osoby mniej zorientowanej ma to mało istotne znaczenie.

Jaki jest tego moim zdaniem powód? Otóż nie ma takiej regulacji, której nie da się obejść albo przykryć innymi informacjami.
Jedynym regulatorem z prawdziwego zdarzenia jest... rynek!

Firm leasingowych jest bardzo dużo, muszą ze sobą silnie konkurować i to wymusza na nich pewne standardy. Jednym z nich jest to, żeby oferta była w miarę czytelna. Oczywiście koszt całkowity nie mówi o oprocentowaniu rzeczywistym, ale dla "przeciętnego zjadacza chleba" jest to jasny sygnał, że np. za samochód, który jest wart 100% zapłaci on np. 110% jeśli weźmie w leasing.
Każdy klient może też sprawdzić ile go wyniesie rata, wykup, itd.
Dla wielu ludzi jest to bardziej czytelne niż RRSO.

Jak tymczasem jest w kredytach? Owszem - jest podany RRSO, ale jest też maksymalne pogmatwanie, np. kupujesz samochód za 60.000 a kredyt jest np. na 62000, bo 2000 tysiące to jakaś prowizja. Pomijam już różne ubezpieczenia i inne sztuczki.
Część banków nawet nie chce pokazać harmonogramu, tylko mówią, że rata wyniesie tyle i tyle.... i co z tego, że ktoś widzi RRSO jak rata mu pasuje i myśli, że wszystko jest okej. Tylko, że później jak już jest po fakcie i samochód jest kupiony, to harmonogram przychodzi pocztą i nagle okazuje się, że pierwsze dwie raty są dwa razy wyższe, a takie jak miały być owszem są, ale dopiero później.
Takich sztuczek jest zresztą cała masa! :roll:

Czemu? Bo w odróżnieniu od firm leasingowych, banków jest mało. Poza tym z natury rzeczy kierują one swoją ofertę głównie do klientów indywidualnych, którzy są mniej zorientowani niż przedsiębiorcy - dlatego łatwiej ich zmanipulować.
I wtedy ten cały RRSO jest skutecznie przykrywany przez różne fiku miku.

Widziałem w swoim życiu całą masę ofert leasingowych, najróżniejszych firm leasingowych i zawsze łatwo się w nich zorientować przy minimum wysiłku.
Dobrze, że piszesz o sztuczkach typu 23 raty zamiast 24 albo odwrotnie, ale na to już trzeba po prostu zwracać uwagę. Jest to zresztą opisane na tym forum czy w poradniku, czy w wielu innych miejscach i wypowiedziach użytkowników.

Co do innych sztuczek to może to być już nieuczciwość poszczególnych handlowców, czy pośredników, a nie "systemowe" robienie w wała swoich klientów przez firmy leasingowe - ale to też można zweryfikować w momencie podpisywania umowy.

Dlatego ja jestem zdania, że oferty leasingu są o niebo łatwiej czytelne i łatwiejsze do porównania pomiędzy sobą niż oferty kredytu.
Tak jak wspomniałem na początku wymusza to rynek i tak jest od kilkunastu lat. Na bankach wymusił to dopiero regulator, a i tak skutecznie sobie z tym radzą.

Oczywiście nic nie zwalnia z myślenia - zawsze do wyboru oferty trzeba się przyłożyć, a nie brać na hura co leci. :)
Zasad ograniczonego zaufania zawsze powinna być stosowana. :)

Pozdrawiam
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Agent J-23

Re: Jak wygląda oferta leasingu (przykładowa)?

Post autor: Agent J-23 »

ucho7 a jak wyliczyłeś to oprocentowanie roczne? Bo mam przed sobą ofertę leasingową i wlaśnie popełniam ten błąd... :oops: ale jak mam wyliczyc faktyczne oprocentowanie, wie ktoś? Kiedy przy 4 letnim leasingu i 30% wpłacie wstepnej mam sume opłat na poziomie 117,19% To jakie mam oprocentowanie?

Awatar użytkownika
Agio
PRO
Posty: 19
Rejestracja: 7 paź 2010, o 14:08

Re: Jak wygląda oferta leasingu (przykładowa)?

Post autor: Agio »

Zdecydowanie za wysokie :-)
Przy założeniach, że jeseś standardowym Klientem i przedmiot jest również standardowy (samochód os.). To przy podanych przez Ciebie warunkach i 1 % wykupie powinieneś mieć łączny koszt leasingu niższy o jakieś 4,5% - 5% (bez wielkich poswięceń ze strony firmy leasingowej :-) ).

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Agent J-23

Re: Jak wygląda oferta leasingu (przykładowa)?

Post autor: Agent J-23 »

Jestem klientem, hmmm moim zdaniem więcej niż standardowym.... Będę leasingować 2 auta osobowe nowe z salonu Toyoty i leasing w Toyocie chyba, że faktycznie potwierdzacie,m że mnie "ładują" . Wpłacam gotówką 30% (już poszło) i firma jest w doskonalej kondycji finansowej - duże obroty, żadnych kredytów, siedziba we wlasnym lokalu, branża też ok - no nie ma się do czego doczepić (poza tym, że dotąd auta byly kupowane za gotówkę :shock: i co miesiąc gruba kasa szła do US)!

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Jak wygląda oferta leasingu (przykładowa)?

Post autor: Michał Krupiński »

Agent J-23 pisze:Jestem klientem, hmmm moim zdaniem więcej niż standardowym.... Będę leasingować 2 auta osobowe nowe z salonu Toyoty i leasing w Toyocie chyba, że faktycznie potwierdzacie,m że mnie "ładują" . Wpłacam gotówką 30% (już poszło) i firma jest w doskonalej kondycji finansowej - duże obroty, żadnych kredytów, siedziba we wlasnym lokalu, branża też ok - no nie ma się do czego doczepić (poza tym, że dotąd auta byly kupowane za gotówkę :shock: i co miesiąc gruba kasa szła do US)!
Tak jak wspomniał Agio - ta oferta, którą dostałeś nie tylko nie należy do najlepszych, ale jest wręcz dość droga. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że od kilku tygodni rosną WIBOR-y, więc i oferty leasingu też nie będą coraz tańsze... Mimo wszystko oferta, którą masz na pewno nie należy do tanich - delikatnie mówiąc.

Poza tym "nominalny" koszt leasingu jest oczywiście sprawą bardzo istotną, ale są jeszcze inne rzeczy, które wpływają na to czy relacje z danym leasingodawcą okażą się po czasie sukcesem czy też porażką.

Jeśli piszesz o firmie Toyota Leasing (chyba, że o innej), to jest to organizacja, z którą ja osobiście nie chciałbym nie tylko ubić interesu, ale nawet muchy w kiblu.
Praktyki, które stosuje ta firma w różnych aspektach życia gospodarczego - delikatnie mówiąc - dyskwalifikuje ją na tle większości konkurencji w tej branży (moim zdaniem). Z reguły nie piszę takich rzeczy, bo w sumie na każdą firmę można znaleźć jakieś grzeszki, ale w akurat w przypadku tej firmy piszę to z pełną odpowiedzialnością i czyściutkim sumieniem.

Ale to moje osobiste zdanie - ktoś może mieć zupełnie inne i być w pełni zadowolony z relacji z tą firmą. Wiadomo, że różnie to bywa. Niemniej na Twoim miejscu raczej zorientowałbym się dodatkowo w ofercie innych leasingodawców, żeby mieć porównanie.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Agent J-23
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 14:24

Re: Jak wygląda oferta leasingu (przykładowa)?

Post autor: Agent J-23 »

Wyłącznie dzięki Wam mam już nową ofertę od getina i Raiffeisena na 112%. Zmiana Wiboru dotyczy każdej oferty, tak więc gdziekolwiek wezmę leasing rata wzrośnie, ale nie o wysokośc raty chodzi, a o bycie/niebycie frajerem :roll:
Dzięki!


ODPOWIEDZ