Najlepszy leasing dla mnie?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
StrzelecCzarny
Posty: 2
Rejestracja: 4 sty 2011, o 12:45

Najlepszy leasing dla mnie?

Post autor: StrzelecCzarny »

Witam,
to mój pierwszy post na tym forum, więc przepraszam z góry za jakąkolwiek nietaktowność.
Wiem, że mój problem może wydać się śmieszny, ale gubię się czytając o tych wszystkich zasadach leasingu.
Moja sytuacja pokrótce wygląda następująco: Nie posiadam żadnych odłożonych pieniążków, studiuję zaocznie, mój roczny dochód to 20 tys. i bardzo mocno wierzę w to, że mogę prowadzić dodatkowo działalność gospodarczą.
Przedmiotem mojej działalności było by składanie mebli wykonywanych na zamówienie (był bym kimś w rodzaju pośrednika między klientem a hurtownią).
Moje mocne strony to: wolny czas po pracy, miejsce zamieszkania przy granicy (niemiecki klient), prawo jazdy C+E, nie płace już zusu, a przede wszystkim mam szczere chęci do pracy.
Moimi słabymi stronami jest brak busa, słabe doświadczenie w branży i młodociany wiek.
Całkiem dobrym rozwiązanie wydaje mi się zakup T4 Multivana ale te są w cenie ok 20tys.
Po zaciągnięciu kredytu na tę kwotę musiał bym spłacić 30tys. więc zaczynam czytać o leasingu ale tu się mówi o nowych lub prawie nowych samochodach, a ja po kalkulacjach dochodzę do wniosku, że stać mnie będzie jedynie na ratę w wysokości 500zł.
I tu moje pytanie: Jest możliwość wzięci leasingu i czy warto?
Może jakieś inne pomysły na działalność?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Najlepszy leasing dla mnie?

Post autor: Lui »

StrzelecCzarny, Samochód może być maksymalnie z 2005 roku, ale wtedy też okres leasingu będzie krótszy (rata wyższa).
Poza tym w leasingu jeżeli jesteś nową firmą musisz mieć środki na wpłatę początkową (chociaż 10%).
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Najlepszy leasing dla mnie?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

T4 za 20 tys to będzie jakiś staruszek więc do leasingu niestety nie podejdzie.

Zostaje kredyt. Ponegocjuj tylko ofertę bo jak znam życie ktoś chce pewnie przyciąc na tobie niezła prowizję wiedząc, że nie masz zbyt wielu opcji.
Dlatego tak drogi wyszło

Awatar użytkownika
StrzelecCzarny
Posty: 2
Rejestracja: 4 sty 2011, o 12:45

Re: Najlepszy leasing dla mnie?

Post autor: StrzelecCzarny »

Dziękuje za podpowiedź,
na razie muszę badać grunt, być może uda się inaczej bo kredyt to naprawdę ostateczność.
Pozdrawiam Serdecznie.

Awatar użytkownika
ucho7
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2010, o 13:09

Re: Najlepszy leasing dla mnie?

Post autor: ucho7 »

1. T4 Multivan do rozwożenia mebli? Jeżeli już to T4 Transporter. Multivan to wersja z siedzeniami.
2. T4 do przewożenia mebli jest za mały - szczególnie za krótki.
3. Przy w/w warunkach wyleasingowanie takiego pojazdu bez dodatkowego zabezpieczenia (np. poręczyciel) jest raczej niemożliwe.
4. Są firmy leasingowe, które robią i 8-letnie samochody na 2 lata.
5. Kredyt konsumencki - raczej odpada.
6. Pozostaje w zasadzie kredyt samochodowy na firmę. Jeżeli jest Bank, który sfinansuje taką inwestycję to nie zastanawiaj się, w mojej ocenie ryzyko po stronie finansującego to około 50%.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
xleasing.pl
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2011, o 15:16
Lokalizacja: Gdynia

Re: Najlepszy leasing dla mnie?

Post autor: xleasing.pl »

Napiszę tak:
Są firmy które robią leasing od 1% udziału własnego
Są firmy które robią leasing dla działąlności założonej wczoraj
No i dodam, że włąśnie wydałem auto które miało 15 lat a umowa na 3 lata.

Wszystko zależy od tego co, gdzie i jak i jak mocno chce Ci się szukać.

Ja szukam codzinnie taki chleb :)

Zapraszam

www.xleasing.pl
O leasingu wiemy wszystko - leasing maszyn i samochodów

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Najlepszy leasing dla mnie?

Post autor: Lui »

xleasing.pl pisze:Napiszę tak:
Są firmy które robią leasing od 1% udziału własnego
Są firmy które robią leasing dla działąlności założonej wczoraj
No i dodam, że włąśnie wydałem auto które miało 15 lat a umowa na 3 lata.
Dobra dobra, wiele jest możliwe ale nie wszystko z powyższych jednocześnie. :roll:
Poza tym jaki jest sens wprowadzania potencjalnych odwiedzających ten temat w błąd. :roll:
Samochody specjalny i tym podobne można finansować wyjątkowo nawet jak mają kilkanaście lat, ale przecież nie osobowe albo zwykłe dostawcze. :| I nie tylko się nie da, ale nie ma to najmniejszego sensu ekonomicznego.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ