praca w branży leasingowej-proszę o poradę pilne

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
anula_73
Posty: 5
Rejestracja: 9 gru 2010, o 13:33

praca w branży leasingowej-proszę o poradę pilne

Post autor: anula_73 »

witam.
no i stało się -zostałam zwolniona z pracy (branża bankowa).
mam możliwość pracy w branży leasingowej ( w firmie leasingowej z pierwszej dwudziestki ) ale pod warunkiem założenia własnej działalności- dla mnie zupełna nowość.
forma zatrudnienia- współpraca-działalność gospodarcza, samochód służbowy związany z "niską ratą leasingową" a telefon to drobiazg.Sposób wynagradzania:podstawa + prowizja
W związku z tym mam pytanie jaką wysokość podstawy podać aby nie przegiąć-mam 17 letnie doświadczenie w branży bankowej( obsługa firm, analiza kredytowa.)
Podstawa ma mi pokryć min. koszty-ZUS US,ratę leasingową,paliwo, telefon a może coś jeszcze :?: .
Proszę o uwagi sugestię na co zwrócić uwagę związując się z firmą leasingową jako pracownik na działalności gospodarczej, o co powinnam dopytać. Jakie są praktyki w tym zakresie w branży?
Czy podać kwotę np 4000,00 +VAT czy brutto jako podstawę?
Bardzo proszę o pomoc i dziękuję za zrozumienie :oops: .
Pozdrawiam
Anka
ps.
przepraszam, jeżeli wątek jest w nieodpowiednim miejscu ale dział w którym chciałam go umieścić jest dla mnie nieosiągalny :oops:


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: praca w branży leasingowej-proszę o poradę pilne

Post autor: Spayker »

to ty masz podać podstawę? nie powienien zrobic tego pracodawca?

Awatar użytkownika
anula_73
Posty: 5
Rejestracja: 9 gru 2010, o 13:33

Re: praca w branży leasingowej-proszę o poradę pilne

Post autor: anula_73 »

no właśnie ....
nie mam praktyki w tym zakresie(negocjowanie warunków współpracy opartej na działalności) dlatego proszę o jak najwięcej uwag ...
jaki przedział wartości, według Ciebie,jest uczciwy dla obu stron przy założeniu:
-osoba z pośrednim doświadczeniem w branży,
-po mojej stronie ZUS+US+samochód+ telefon

będę wdzięczna za każdą uwagę, która będzie dla mnie cenna tym bardziej, że oparta na praktyce.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Agio
PRO
Posty: 19
Rejestracja: 7 paź 2010, o 14:08

Re: praca w branży leasingowej-proszę o poradę pilne

Post autor: Agio »

Witam

Z mojego doświadczenia mogę Ci podpowiedzieć żebyś zwróciła uwagę na:
- jesli umowa na wyłączność to te 4000 zł + VAT podstawy to minimum,
- sprawdź w jaki sposób naliczana jest część prowizyjna wynagrodzenia a szczególnie jak bardzo wysokość marży ma wpływ na prowizję,
- czy Ci przysługują płatne dni wolne,
- czy firma partycypuje w kosztach leasingu Twojego auta,
- czy zapewniają Ci biuro, telefon stacjonarny,
- pewnie będziesz miała narzucony jakiś plan sprzedaży, sprawdź czy przysługują Ci jakieś bonusy z tytułu jego wykonania,

Awatar użytkownika
anula_73
Posty: 5
Rejestracja: 9 gru 2010, o 13:33

Re: praca w branży leasingowej-proszę o poradę pilne

Post autor: anula_73 »

bardzo dziękuję za informację

Awatar użytkownika
adamov2
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 22:04

Re: praca w branży leasingowej-proszę o poradę pilne

Post autor: adamov2 »

BZ WBK mnie kiedyś zaproponował 5000 PLN + VAT, z tego rata za Skode Fabie jakieś 900 PLN netto, ZUS, paliwo i telefon.

Awatar użytkownika
zdezorientowany

Re: praca w branży leasingowej-proszę o poradę pilne

Post autor: zdezorientowany »

a co powiecie o firmie, która proponuje ''atrakcyjne zarobki " na poziomie 1000,00 +1% od sprzedaży oczywiście po Twojej stronie zus, us, paliwo, rata leasingowa za samochód
czy to normalne stawki na rynku?

Awatar użytkownika
Agio
PRO
Posty: 19
Rejestracja: 7 paź 2010, o 14:08

Re: praca w branży leasingowej-proszę o poradę pilne

Post autor: Agio »

a co powiecie o firmie, która proponuje ''atrakcyjne zarobki " na poziomie 1000,00 +1% od sprzedaży
Nie da się jednoznacznie powiedzieć czy to dobrze czy źle. Jak będziesz robił 2 mln obrotu m-cznie, to da się wyżyć :). Wszystko zależy od tego jakie są procedury,marże itp.. Lepiej mieć 1 % od 1 mln, niż 5 % od 50 tys..

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: praca w branży leasingowej-proszę o poradę pilne

Post autor: Lui »

Agio pisze:
a co powiecie o firmie, która proponuje ''atrakcyjne zarobki " na poziomie 1000,00 +1% od sprzedaży
Nie da się jednoznacznie powiedzieć czy to dobrze czy źle. Jak będziesz robił 2 mln obrotu m-cznie, to da się wyżyć :). Wszystko zależy od tego jakie są procedury,marże itp.. Lepiej mieć 1 % od 1 mln, niż 5 % od 50 tys..

pozdrawiam
Dokładanie
zdezorientowany, wiesz ile możesz miesięcznie zawrzeć umów? W jakim mieście? Co innego w Warszawie, a co innego w Ełku, itd.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
anula_73
Posty: 5
Rejestracja: 9 gru 2010, o 13:33

Re: praca w branży leasingowej-proszę o poradę pilne

Post autor: anula_73 »

Lui pisze:
Agio pisze:
a co powiecie o firmie, która proponuje ''atrakcyjne zarobki " na poziomie 1000,00 +1% od sprzedaży
Nie da się jednoznacznie powiedzieć czy to dobrze czy źle. Jak będziesz robił 2 mln obrotu m-cznie, to da się wyżyć :). Wszystko zależy od tego jakie są procedury,marże itp.. Lepiej mieć 1 % od 1 mln, niż 5 % od 50 tys..

pozdrawiam
Dokładanie
zdezorientowany, wiesz ile możesz miesięcznie zawrzeć umów? W jakim mieście? Co innego w Warszawie, a co innego w Ełku, itd.
a tak na marginesie to jakie są wysokości prowizji?
z drugiej strony dla mnie jako osoby początkującej, która przynajmniej przez 2 m-ce będzie się wdrażać to trochę byłoby mało biorąc pod uwagę koszty zus, paliwo, us, rata leasingowa- sprostujcie jeżeli się mylę
z trzeciej strony jeżeli pracodawca pisze w ofercie pracy atrakcyjne zarobki - proponuje 1000,00 to chyba coś nie tak
pozdr,


ODPOWIEDZ