Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
jawrob11
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2017, o 15:49

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: jawrob11 »

Witam!
Mam skonstruowany leasing na auto następująco: Duża wpłata własna + duża 1 rata (razem max70%) reszta rozłożona na 3 lata z 1% wykupem-nie wiem jak będzie mi się wiodło w przyszłości. Pytanie: czy jest możliwość zaliczek z mojej strony dla leasingodawcy na poczet przyszłych spłat i czy te zaliczki także mogę odliczyć od podatku dochodowego jeszcze w tym roku(czyli suma całościowo byłaby >70% całej wartości auta.
Robert


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Jarosław Król »

Nadpłata nie daje żadnych korzyści. Musiałby być aneks zmieniający harmongoram i faktury na to.

Awatar użytkownika
ManekPL
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2017, o 14:19

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: ManekPL »

Hej , Witam.... Jestem Doradcą Flotowym Skoda w Toruniu,

Znacie może kogoś albo może jest tu ktoś kto chciałby nawiązać współprace z dealerem Skoda z CFM...

Jeżeli ktoś chciałby również jako Firma zakupić samochód zapraszam serdecznie coś poradzimy ;)

Wysyłajcie Swoje specyfikacje i propozycje cenowe z innych salonów :)

Zaproponuję coś ciekawego na Nasze modele...

532127490
k.mankowski@polbisauto.pl

Awatar użytkownika
kziel88
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2017, o 00:21

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: kziel88 »

Mam leasing toyoty smartplan na 36 rat do spłaty zostało kilka ostatnich a potem dwie opcje, wykup za 50000zł brutto lub zwrot. Auto jest OK chce je zatrzymać i nadal używać w firmie. Dzwoniłem do leasingu toyoty i nie chcą dać nowej umowy na to auto jako używane, wykup gotówką albo zwrot. Gdzieś podczas rozmów padła propozycja aby oddać auto do dilera i umówić się z nim na zakup tak jak by z jego komisu jako auto używane. Wtedy zrobią na nową umowę. Boje się trochę tego rozwiązania żeby auto po drodze nie zniknęło bo jest w super stanie z małym przebiegiem i rynkowo warte jest więcej niż wykup. Nie za bardzo podoba mi się też perspektywa współpraca z leasingiem toyoty przez następne 36 miesięcy. Pytanie jak to ugryźć. Najchętniej wziąłbym auto na nową umowę leasingową jako używane najlepiej z wykupem większy niż 1% tak aby rata była jak najmniejsza. Jestem w stanie ostatecznie wykupić auto za gotówkę ale nie chce tego robić. Proszę o poradę jak podejść do tematu.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Michał Krupiński »

kziel88 pisze:Mam leasing toyoty smartplan na 36 rat do spłaty zostało kilka ostatnich a potem dwie opcje, wykup za 50000zł brutto lub zwrot. Auto jest OK chce je zatrzymać i nadal używać w firmie. Dzwoniłem do leasingu toyoty i nie chcą dać nowej umowy na to auto jako używane, wykup gotówką albo zwrot. Gdzieś podczas rozmów padła propozycja aby oddać auto do dilera i umówić się z nim na zakup tak jak by z jego komisu jako auto używane. Wtedy zrobią na nową umowę. Boje się trochę tego rozwiązania żeby auto po drodze nie zniknęło bo jest w super stanie z małym przebiegiem i rynkowo warte jest więcej niż wykup.
Chciałbym pocieszyć i napisać, że możesz się z nimi dogadywać, ale niestety reputacja tej firmy w mojej ocenie jest bardzo mizerna. Albo coś jest na piśmie, albo jest bardzo niepewne... Dogadywanie się na uścisk dłoni (albo na gębę - jak kto woli) w przypadku tej firmy jest obarczone ryzykiem.

Może pomyśl o kredycie pod wykup?

Jeśli nie, to proponuję już teraz zacząć rozmawiać z kilkoma dealerami, żeby ustalić jakieś ludzkie warunki, bo jeśli będziesz miał pecha i trafisz na cwaniaczków, to wykorzystają fakt, że Ty "musisz" wykupić i wziąć w leasing ten samochód, więc ta zabawa może sporo kosztować... Ale to wszystko zależy od ludzi, dlatego lepiej rozejrzeć się już teraz.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
kziel88
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2017, o 00:21

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: kziel88 »

No właśnie też nie jestem za bardzo szczęśliwy z perspektywy współpracy z nimi przez kolejne 36 miesięcy gdyż trochę mnie zrobili na ubezpieczeniu OC+AC i opłatach pobocznych. Trudno człowiek uczy się na błędach. Zmieńmy więc założenie. Jeżeli wykupię to auto z leasingu za gotówkę, czy inna firma leasingowa zgodzi się go ode mnie odkupić i potem mi wyleasingować?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Jarosław Król »

kziel88 pisze:Jeżeli wykupię to auto z leasingu za gotówkę, czy inna firma leasingowa zgodzi się go ode mnie odkupić i potem mi wyleasingować?
Jest taka możliwość, ale musisz wiedzieć, że firmy leasingowe raczej krzywo patrzą na takie transakcje. Tzn. może się zdarzyć, że będzie pod górę jeśli chodzi o procedurę - mimo, że to tylko samochód, to mogą wymagać deklaracji podatkowych itp., żeby sprawdzić zdolność. Dodatkowo może być potrzebny wyższy udział własny, np.: 15 - 20% (czasem więcej) i to wpłacony gotówką, a dopiero wtedy leasingodawca zapłaci Tobie za samochód.

Jest to opcja oczywiście, ale nie zawsze taka bezproblemowa. Ale jeśli masz jeszcze trochę czasu, to spokojnie możesz zacząć kontaktować sie z leasingodawcami przedstawiając w czym rzecz.

Awatar użytkownika
kziel88
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2017, o 00:21

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: kziel88 »

Zdolność mam sporą niech sprawdzają, te 20% wpłaty (w tym przypadku 10.000) to tez nie problem jeżeli będzie konieczność. Niżej padła propozycja kredytu pod wykup ale zwykły kredyt to RRSO 8-9%, leasing wydaje mi się będzie tańszy. Możecie podać przykłady firm do których uderzyć po leasing zwrotny?

Awatar użytkownika
older
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2018, o 12:29

Leasing samochodu i górna granica wieku leasingobiorcy - czy istnieje?

Post autor: older »

Przedsiębiorca, indywidualna działalność od ok. 10 lat (ale firma nie jest jednoosobowa, zatrudnia pracowników). W BIK-ach, KRD-ach, etc. czysty jak łza.
Tyle że urodzony w roku... 1936 (tak, w 2018 rocznikowo osiemdziesiąt dwa lata). :shock:

Ograniczeń prawnych, jak się zdaje, nie ma. Ale jak wygląda praktyka w branży?
Pytać firmy leasingowe o oferty, czy dać sobie spokój i kupić samochód za gotówkę?

Awatar użytkownika
docktor
Posty: 86
Rejestracja: 10 sie 2010, o 17:21

Re: Leasing samochodu i górna granica wieku leasingobiorcy - czy istnieje?

Post autor: docktor »

older pisze:Przedsiębiorca, indywidualna działalność od ok. 10 lat (ale firma nie jest jednoosobowa, zatrudnia pracowników). W BIK-ach, KRD-ach, etc. czysty jak łza.
Tyle że urodzony w roku... 1936 (tak, w 2018 rocznikowo osiemdziesiąt dwa lata). :shock:

Ograniczeń prawnych, jak się zdaje, nie ma. Ale jak wygląda praktyka w branży?
Pytać firmy leasingowe o oferty, czy dać sobie spokój i kupić samochód za gotówkę?
Formalnych przeszkód nie ma. Oczywiście jakby to miało być jakieś duże zaanagażowanie, jakieś nietypowe maszyny, z którymi ciężko coś zrobić na rynku wtórnym, to nikt tego oficjalnie nie przyzna, ale podeszły wiek byłby brany pod uwagę jako element większego ryzyka. a przynajmniej mógłby być brany.
Przy zwykłym samochodzie nie sądzę żeby ktokolwiek robił problemy.


ODPOWIEDZ