Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
zareks05
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2022, o 12:15

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: zareks05 »

Witam,posiadam leasing na auto.Umowa kończy się w lipcu 2023.Na dzień dzisiejszy postanowiłem zakończyć umowę,spłacić resztę rat i wykupić auto.Problem polega na tym że w grudniu 2021 zamknąłem działalność i nie poinformowałem o tym firmy leasingowej,raty placę regularnie do dziś.Moje pytanie brzmi czy jak teraz zgłosze sie do firmy leasingowej czy mogę ponieść z tego tytułu jakieś konsekwencje i czy bank będzie robił mi problemy np rozwiąże umowe i nakaże oddać auto bo złamałem warunki umowy.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Jarosław Król »

Cześć,
Teoretycznie może to być naruszenie zasad umowy - jeśli Twój leasingodawca zastrzegł sobie w umowie, że ma prawo rozwiązać umowę, w takim przypadku, to może z niego skorzystać. Co nie znaczy, że musi. Zazwyczaj nic takiego się nie dzieje, ale są leasingodawcy, którzy potrafią "skorzystać" z takich okazji. Jest to bardzo dużo rzadkość, ale jednak małe ryzyko istnieje.

Gdyby to było terminowe zakończenie umowy, to pewnie nie byłoby w ogóle problemu. Tu jednak będą aneksy, rozliczenia itp. więc jest minimalnie większe ryzyko, że komuś rzuci się w oczy, że działalność została zlikwidowana. Co z tym zrobi, to inna sprawa.

Proponowałbym skontaktować się z handlowcem, który prowadził sprawę i podpytać, jak postępują w przypadku likwidacji działalności. Może zna praktykę swojej firmy w tym względzie albo będzie wiedział kogo zapytać.

Awatar użytkownika
zareks05
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2022, o 12:15

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: zareks05 »

Dziękuje za odpowiedz,teraz to mam trochę stracha że jednak mogę ten samochód stracić.Pozostało do spłaty coś koło 40 tyś a auto warte na dzień dzisiejsze jakieś 130 tyś.Równie dobrze mogę spłacać ten leasing do końca a potem i tak okaże się że się dopatrzyli i będzie jeszcze większa strata.Widzę że pozostało mi jednak wysłać pismo o wcześniejszy wykup i czekać na rozwój sytuacji.

Awatar użytkownika
ZETA

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: ZETA »

Witam

Mam ofertę leasingu 30000, wpłata wstępna 10%, wykup 30%, 47 rat, wysokość raty 408,23. Suma opłat 103,955% 31186,81
Jak wyliczyc marzę leasingodawcy? Bardziej ręcznie niż przy pomocy gotowego kalkulatora

Będę wdzięczna jak komuś będzie się chciało pochylić nad tematem

Awatar użytkownika
ZETA

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: ZETA »

Zapomniałam o najważniejszym:oprocentowanie -0,46% EUROBOR 1M

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Tomasz Piotrowski »

ZETA pisze: 2 wrz 2022, o 14:06 Witam

Mam ofertę leasingu 30000, wpłata wstępna 10%, wykup 30%, 47 rat, wysokość raty 408,23. Suma opłat 103,955% 31186,81
Jak wyliczyc marzę leasingodawcy? Bardziej ręcznie niż przy pomocy gotowego kalkulatora

Będę wdzięczna jak komuś będzie się chciało pochylić nad tematem
RRSO 1,66%

Liczenie tego ręcznie jest karkołomne, bo tu są przepływy w czasie, więc raczej korzysta się z funkcji w arkuszach.

Awatar użytkownika
ZETA

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: ZETA »

Dziękuję Tomaszu za odpowiedź znam RRSO ale w dalszym ciągu nie jest to marzą leasingodawcy, o której wyliczenie mi chodzi. Kalkulator mi wyliczył marzę leasingodawcy 2,11%. Czy da się samemu jakoś to wykluczyć?


Awatar użytkownika
agaole
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2022, o 20:25

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: agaole »

Cześć,
przymierzam się do leasingu i jako że jestem zielona w tym temacie, potrzebuję odpowiedzi na jedno pytanie.

Mam działalność gospodarczą jednosobową, ryczałt 8,5%, nie jestem vatowcem.
Planuję leasing samochodu osobowego do celów firmowych i prywatnych, kwota brutto ok. 120 000 zł, 36 rat, wkład własny 5%, wykup na poziomie ok. 10%.

Jak to wygląda, tak na chłopski rozum - ratę leasingową będę płacić w brutto, ale czy będę mogła odliczyć chociaż część podatku? Noo i jaki rodzaj leasingu będzie najlepszym rozwiązaniem?

Pomóżcie, niestety im więcej czytam, tym bardziej niczego nie wiem 😛

Awatar użytkownika
Jacek 72
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2022, o 18:24

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Jacek 72 »

Witam mam pytanie. Mam zamiar kupić urządzenie. Sprzedawca namawia mnie na leasing bardziej niż na kredyt. Czy dla niego ma to znaczenie?


ODPOWIEDZ