Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
alina578

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: alina578 »

Samochód dostawczy do 3,5 t


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Jarosław Król »

alina578 pisze:Samochód dostawczy do 3,5 t
Jeśli był złożony wniosek, a samochód jest nowy lub jeśli jest używany, ale został już sprawdzony (auto i dostawca), to nic nie powinno się zmienić. A skąd obawy?

Awatar użytkownika
alina578

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: alina578 »

Samochód jest nowy, ale jeden z malzonkow na zły bik

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Jarosław Król »

alina578 pisze:Samochód jest nowy, ale jeden z malzonkow na zły bik
Więc jeśli decyzja była pozytywna to znaczy, że wszystko było już sprawdzone.

Awatar użytkownika
alina578

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: alina578 »

Czyli to już ostateczna decyzja? Bo czytałam za np banki we wniosku o kredyty moga jeszcze zmienić decyzje ostateczna.. Ale nie wiem jak to się ma do leasingu.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Jarosław Król »

alina578 pisze:Czyli to już ostateczna decyzja? Bo czytałam za np banki we wniosku o kredyty moga jeszcze zmienić decyzje ostateczna.. Ale nie wiem jak to się ma do leasingu.
Leasingodawca też zostawia sobie możliwość zmiany decyzji, ale jeśli macie już pozytywną, to znaczy, że zostaliście już sprawdzeni w bazach itd. Praktyka jest taka, że ewentualna zmiana decyzji na tym etapie następuje jeśli coś wyjdzie nie tak z przedmiotem lub dostawcą ewentualnie jakieś inne sprawy, ale nie bazy, bo te są weryfikowane w pierwszej kolejności.

Awatar użytkownika
alina578

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: alina578 »

Dziekuje bardzo za pomoc

Awatar użytkownika
Ariadna.
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2018, o 09:46

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Ariadna. »

Kiedy można podpisać umowę leasingową?
Zamówiłam samochód VW, który jest w trakcie produkcji (szacowany odbiór na połowę grudnia). Mam Zamówienie (podpisane z salonem) i wpłaconą zaliczkę. Mam pozytywną decyzję leasingową. Czy umowę leasingową mogę podpisać przed odbiorem samochodu (np na miesiąc przed)? Mają wejść nowe przepisy i wolę mieć pewność, że leasing będę mogła rozliczać na dotychczasowych zasadach.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Jarosław Król »

Ariadna. pisze:Kiedy można podpisać umowę leasingową?
Zamówiłam samochód VW, który jest w trakcie produkcji (szacowany odbiór na połowę grudnia). Mam Zamówienie (podpisane z salonem) i wpłaconą zaliczkę. Mam pozytywną decyzję leasingową. Czy umowę leasingową mogę podpisać przed odbiorem samochodu (np na miesiąc przed)? Mają wejść nowe przepisy i wolę mieć pewność, że leasing będę mogła rozliczać na dotychczasowych zasadach.
Umowę można podpisać przez odbiorem, ale:
1. nie każda firma daje możliwość, żeby umowa weszła w życie bez oznaczonego przedmiotu leasingu, czyli w praktyce bez odebranego samochodu
2. nie wiadomo jakie będzie ostateczne brzmienie ustawy

Awatar użytkownika
joseba
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2018, o 14:28

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: joseba »

chciałbym zapytać o Waszą ofertę wyszukiwarki leasingu
1. czy jeśli złożę zapytanie o ofertę leasingu, to czy tak jak w przypadku kredytów, będzie zapytanie o zdolność do BIKu?
nie uśmiecha mi się zapaćkać tam sobie historii poprzez to, że chciałbym zorientować się w sytuacji na rynku
2. gdzie i jak można wycofać zgody wyrażone w formularzu? mam obawy o natrętne telefony z ofertami, gdy zainteresowany będę innymi firmami leasingowymi

i jeszcze kwestia pytań podstawowych
1. przy leasingowaniu używanego samochodu, do jakiego jego wieku można wykupić GAP i czy ma to wtedy wciąż sens?
2. jeśli spłata leasingu możliwa jest np. do max 10 roku samochodu, to czy liczy się okres ten rocznikowo, czy od daty produkcji/1szej rejestracji pojazdu?
3. odnośnie powyższego pytanie, leasingodawca patrzy na datę produkcji, czy 1szej rejestracji ustalając wiek pojazdu?
4. otrzymując leasing na kwotę netto, należy spłacić przy 1szej racie cały VAT, czy jest on rozbijany wraz z ratami leasingu? pod względem korzyści podatkowych nie ma to znaczenia, prawda?
5. natomiast odnośnie OC/AC wrzucając w raty, płacimy za ubezpieczenie więcej o VAT?
6. przy zakupie samochodu używanego, sprowadzonego zza granicy, na pełną FV, będącego już po wszelkich formalnościach, ale bez 1szej rejestracji w kraju, to czy ma to znaczenie dla leasingodawcy?

z góry bardzo dziękuję za udzielenie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania


ODPOWIEDZ