Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
tommy

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: tommy »

Właśnie zawarłem umowę leasingu na auto. Otrzymałem fakturę proforma na uiszczenie opłaty wstępnej.
Rozumiem że mogę spokojnie bez obaw przelać środki na poczet opłaty wstępnej mimo iż faktura proforma nie jest w sumie prawdziwą fakturą?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Jarosław Król »

tommy pisze:Właśnie zawarłem umowę leasingu na auto. Otrzymałem fakturę proforma na uiszczenie opłaty wstępnej.
Rozumiem że mogę spokojnie bez obaw przelać środki na poczet opłaty wstępnej mimo iż faktura proforma nie jest w sumie prawdziwą fakturą?
Właściwa faktura przychodzi dopiero po odbiorze przedmiotu lub wejściu w życie umowy, co ma miejsce m.in. po wpłacie czynszu inicjalnego. Rozumiem, że to jakiś wiarygodny leasingodawca - wtedy nie ma powodu do obaw.

Awatar użytkownika
tommy

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: tommy »

Jarosław Król pisze:Właściwa faktura przychodzi dopiero po odbiorze przedmiotu lub wejściu w życie umowy, co ma miejsce m.in. po wpłacie czynszu inicjalnego. Rozumiem, że to jakiś wiarygodny leasingodawca - wtedy nie ma powodu do obaw.
Jeden z największych banków. Po prostu zdziwiłem się że po podpisaniu umowy nie dostałem jej kopii tylko mają ją dosłać pocztą. Jedyne co do dostałem to ta proforma.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Jarosław Król »

tommy pisze:
Jarosław Król pisze:Właściwa faktura przychodzi dopiero po odbiorze przedmiotu lub wejściu w życie umowy, co ma miejsce m.in. po wpłacie czynszu inicjalnego. Rozumiem, że to jakiś wiarygodny leasingodawca - wtedy nie ma powodu do obaw.
Jeden z największych banków. Po prostu zdziwiłem się że po podpisaniu umowy nie dostałem jej kopii tylko mają ją dosłać pocztą. Jedyne co do dostałem to ta proforma.
To normalna praktyka, że kopia umowy jest odsyłana później.

Awatar użytkownika
kajtek
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2019, o 19:23

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: kajtek »

Jaki jest minimalny okres podpisania umowy leasingowej na samochód ?
Cokolwiek zrobisz, będzie nieznaczące, lecz jest bardzo ważne, byś to zrobił.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Jarosław Król »

kajtek pisze:Jaki jest minimalny okres podpisania umowy leasingowej na samochód ?
Jeśli leasing operacyjny i samochód osobowy to 2 lata.

Awatar użytkownika
Krzysztof92
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:10

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Krzysztof92 »

Dzień dobry!
Planuję wziąć auto w leasing.
Z tego co się dowiedziałem w Toyocie ich praktyką jest, że oferta na samochód może się zmienić, jeżeli do momentu odbioru samochodu np. pojawią się jakieś dodatkowe rabaty. Pytanie czy biorąc leasing w banku potrzebuję ostateczna ofertę przy składaniu wniosku czy cena może się zmienic do momentu odbioru?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Jarosław Król »

Krzysztof92 pisze:Dzień dobry!
Planuję wziąć auto w leasing.
Z tego co się dowiedziałem w Toyocie ich praktyką jest, że oferta na samochód może się zmienić, jeżeli do momentu odbioru samochodu np. pojawią się jakieś dodatkowe rabaty. Pytanie czy biorąc leasing w banku potrzebuję ostateczna ofertę przy składaniu wniosku czy cena może się zmienic do momentu odbioru?
Zaznaczam, że nie do końca jestem pewien o co pytasz.
Można złożyć wniosek pod aktualną ofertę sprzedaży auta i potem ewentualnie trochę zmodyfikować ostateczną umowę jeśli cena ulegnie lekkiej zmianie.

Awatar użytkownika
Gość

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Gość »

Dzięki za odpowiedź.
Pytanie tylko czy mogę zmodyfikować ofertę po zamówieniu u dealera czy tuż przed odbiorem auta?
Oczekiwanie na samochód to ok. 3-4 miesięcy.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Jarosław Król »

Gość pisze:Dzięki za odpowiedź.
Pytanie tylko czy mogę zmodyfikować ofertę po zamówieniu u dealera czy tuż przed odbiorem auta?
Oczekiwanie na samochód to ok. 3-4 miesięcy.
Przed odbiorem auta dealer wystawia fakturę i na tej podstawie podpisuje się umowę lub modyfikuje harmonogram spłat, jeśli umowa została zawarta wcześniej.


ODPOWIEDZ