Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Z reguły atmosfera na forach internetowych nie sprzyja zadawaniu pytań przez osoby "zielone", "newbies" i jeszcze inaczej określane jako te, które mają niewielką wiedzę i doświadczenie związane z tematyką danego forum.
Pytania od osób początkujących z reguły zbywane są odpowiedziami typu "było tysiąc razy", "poszukaj", itp.

Na naszym forum jest inaczej - naszą maksymą jest, że "żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi", nawet jeśli było to pytanie zadawane już wcześniej wielokrotnie lub takie, które bardziej doświadczonym w leasingu może wydawać się banalne.
Tą atmosferę forum - przyjazną nowym osobom dla których leasing jest czymś nieznanym - staramy się niezmiennie utrzymywać.

Użytkowniku! :)
Nie krępuj się zadawać jakichkolwiek pytań dotyczących leasingu - nawet jeśli jesteś kompletnie ZIELONY i masz obawy, że Twoje pytania mogą okazać się banalne.
Bez obaw - z pewnością uzyskasz na nie odpowiedzi (na miarę naszych możliwości ;) ).

Odpowiedzi na swoje pytania możesz również znaleźć w naszych poradach:

Pierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Megaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Leasingowy FAQ, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszys

Post autor: Jarosław Król »

Taka jeszcze mała informacja techniczna, że każdy użytkownik może zadać pytanie albo w tym wątku albo zakładając nowy wątek na forum. To już bez znaczenia, bo każdy wątek możemy potem wydzielić do oddzielnego.

Dotychczas poruszone wątki w tym temacie "dla zielonych" i wydzielone: Zadaj swoje pytanie...

Awatar użytkownika
mike

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: mike »

Witam prosze o pomoc czykam to któryś raz z kolei i nie moge zrozumieć, może mi ktoś wytłumaczy to łopatologicznie.
OWUL dostałem przed złożeniem wniosku i tego zapisu tam nie było po, decyzji pozytywnej dostałem wstępna umowę i to tam jest ale brzmi dziwnie wiec proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
dtur
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2017, o 08:17

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: dtur »

Witam wszystkich.

Zamierzam wziąć leasing na 4 lata w VW Leasing z obowiązkowym GAP/RTI jednak jego maksymalna długość to 3 lata. Czy możliwe jest gdzieś dokupienie ochrony GAP na dodatkowy rok? Czy istnieją firmy oferujące takie "doubezpieczenie"? Czy pozostaje mi tylko wykup pełnego 4 letniego GAPu z zewnątrz?

Dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Lui »

dtur pisze:Witam wszystkich.

Zamierzam wziąć leasing na 4 lata w VW Leasing z obowiązkowym GAP/RTI jednak jego maksymalna długość to 3 lata. Czy możliwe jest gdzieś dokupienie ochrony GAP na dodatkowy rok? Czy istnieją firmy oferujące takie "doubezpieczenie"? Czy pozostaje mi tylko wykup pełnego 4 letniego GAPu z zewnątrz?

Dziękuję za pomoc!
GAPy z zewnątrz raczej też oferują max 3 lata ochrony
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
dtur
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2017, o 08:17

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: dtur »

Bez problemu znalazłem oferty GAPu fakturowego na 4 lata.

Awatar użytkownika
kielek
Posty: 1
Rejestracja: 4 cze 2017, o 15:46

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: kielek »

Witam mam pytanie mam ofertę przejęcia leasingu auta od osoby prywatnej bez wpłaty własnej i tu jest moje pytanie: ta osoba potrzebuje mojego Nipu i zdjęcia dowodu osobistego żeby złożyć wniosek do banku i czy to rzeczywiście się tak odbywa i czy bank sprawdzą Bik i zdolność kredytową?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Jarosław Król »

kielek pisze:Witam mam pytanie mam ofertę przejęcia leasingu auta od osoby prywatnej bez wpłaty własnej i tu jest moje pytanie: ta osoba potrzebuje mojego Nipu i zdjęcia dowodu osobistego żeby złożyć wniosek do banku i czy to rzeczywiście się tak odbywa i czy bank sprawdzą Bik i zdolność kredytową?
Rzeczywiście tak jest, że w przypadku cesji, leasingodawca będzie weryfikował wiarygodność i ewentualnie zdolność kredytową przejmującego. Zazwyczaj wiąże się to także ze sprawdzeniem BIK i baz dłużników.

Sugerowałbym jednak dla bezpieczeństwa swoich danych przesłanie wszelkich dokumentów bezpośrednio do firmy leasingowej - chyba, że masz zaufanie do osoby chcącej oddać leasing.


ODPOWIEDZ